Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, już głupi jestem z tym CAM.
Ostatnio szwagier był u mnie i nagrał sobie film z Polsatu. Vectra chyba nie koduje tych podstawowych kanałów i film się odtwarza z dysku normalnie, wiec pomyślałem, że skoro nie kodują to CAM nic do tego i jest OK.
Dziś wypiąłem dyski i włożyłem pena, sformatowałem (TV Samsung J6200). Zaplanowałem nagranie programu "Ekstrapaka" z CANAL+ Sport. Wyłączyłem TV na tym kanale i włączyłem po zakończeniu programu. Program nagrany i odtwarza się.
Więc jak to jest z tym CAM w Vectra i nagrywaniem?

Wcześniej miałem podłączony dysk 1TB z dwoma partycjami, TV nagrywał sobie na te NTFS. Programowane się nie odtwarzały, a nagrane live odtwarzały.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Wyjątkowo poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zabezpieczenie praw autorskich. Vectra nie ma nic z tym wspólnego. To TV za to odpowiada, niestety.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina TV, bo w UPC mi nagrywał. Zresztą, na infolinii Samsunga potwierdzili, że operatorzy blokują w modułach taką możliwość. Jednego w tym wszystkim nie rozumiem. Skoro zwykły dekoder ADB jest cenowo (w Vectra) jak moduł CAM to dlaczego nie zaoferują za opłatą odblokowania nagrywania w CAM? Skoro pozwolili na podłączenie dysku do ADB za 2 zł miesięcznie to co stoi na przeszkodzie zrobić to z CAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu na forum wie ile by mnie kosztował pakiet złoty+internet 50 mb/s na czas nieokreślony ?

 

Nowy klient? Jeśli tak to 84,90 m-c i 99zl aktywacja.

 

A jaka oferta mogłaby być dla obecnego klienta? Jestem na wypowiedzeniu i za kilka dni kończy mi się 12-miesięczna umowa. Mam teraz Srebrny + 100 Mb/s za 49,90. Na co mogę liczyć na 12 miesięcy z pakietem internet+tv przy przedłużaniu umowy? Mogę nawet dopłacić 10-20 zł, ale nie może to być dłuższa umowa niż 12 miesięcy. Dzięki.

Edytowane przez Andrew33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka i dwójka akurat są w HD.

 

No właśnie, a pamiętajmy, że TVN HD, czy TVN7 HD są w niektórych miejscach w DVB-T, a Polsat HD na Śląsku. Myślę, że nic by się nie stało, gdyby te kanały były odkodowane. Na upartego odkodowałbym też Tele 5, czy TVS. Antenę satelitarną podłączę do TV (DVB-S) i mam te kanały. No, ale to Polska, tu kanały free są w kablówkach w wyższych pakietach.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

No właśnie, a pamiętajmy, że TVN HD, czy TVN7 HD są w niektórych miejscach w DVB-T, a Polsat HD na Śląsku.

 

TVN, jak i Polsat są również w HD na Dolnym Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zrobione miesiąc temu. :) Na co mógłbym liczyć po wypowiedzeniu?

Na umowę na 12 m-cy. Na niższą cenę bym nie liczył, bo i tak masz już zaniżoną.

 

Polsat HD nie ma nawet w DTV Stalowy, więc o FTA można zapomnieć. Aczkolwiek, już dawno do Stalowego powinni dołączyć Polonię 1, Tele 5, TVS i muzyczne z grupy 4Fun, Stars, czy Vox. Nie wspominając już o CNN, BBC World itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów FTA w sieci Vectra jest źle, ale i tak kapkę lepiej niż w UPC, która nawet kanały radiowe szyfruje. 

Globalnie jak przedmówcy napisali jest dostępne w systemie DVB-C praktycznie to samo co z DVB-T. W W-wie dodatkowo TVP3 Łódź oraz kilkadziesiąt programów w analogu z tym, że od 5 Września szykują się pierwsze cięcia.

Moim skromnym zdaniem i zapewne wielu forumowiczów nie powinny być szyfrowane kanały ogólnie dostępne jako FTA lub z niższej półki oglądalności, ale na to wpływu niestety nie mamy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Vectrze jednak nie ma możliwości nagrywania wszystkich kanałów z modułem do TV? Szkoda bo byłaby to fajna opcja gdyż większość telewizorów ma możliwość nagrywania po USB. Argument o prawach autorskich nie jest przekonujący gdyż telewizor koduje nagrania na USB i nie można ich nigdzie poza nim odtworzyć. Skoro w innych sieciach nie stosują tej blokady, to bardziej upatrywałbym przyczynę  w większej chęci zysku, aby brać dekodery PVR i płacić więcej miesięcznie. Nawet za odblokowanie możliwości nagrywania na zwykłych dekoderach HD po USB każą sobie płacić więc tak bym to widział.

Edytowane przez and2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...