Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Tak gwoli ciekawostki: zapytałem dzisiaj Vectrę (mejlowo) z jakim bitratem nadawane są kanały: BBC Earth HD, TVN HD i Ale Kino + HD (wcześniej przeglądałem sat-charts.eu, żeby sprawdzić, jak to wygląda w nc+). W Vectrze dla każdego z tych kanałów bitrate wynosi 6,875 Mb/s (w mejlu stało: MS/s, ale to pewnie literówka), modulacja 256 QAM. To pewnie maksymalna wartość? Zapytałem też konsultanta z Orange, jak to wygląda w ich IPTV i odpowiedział, że przesyłają sygnał uzyskany od dostawcy kanału, bez modyfikacji, a bitrate wynosi 8-8,5 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem dwa dni temu mailowo zapytanie o możliwości dokupienia pakietu premium i ewentualnemu obniżenia abonamentu miesięcznego. chciałem wysondować czy bez zgłaszania pisemnego wypowiedzenia można coś uzyskać. mam odpowiedź. W zasadzie to nic ciekawego w niej nie ma......ale kilka zdań jest interesujących :

 

 

W związku z powyższym w przypadku Pani zainteresowania zmianą świadczonych usług zapraszamy do lokalnego Punktu Obsługi Sprzedaży bądź prosimy o kontakt z naszym Centrum Telemarketingu pod numerem telefonu 601 601 601.

 

Nadmieniamy, że zgodnie z zapisami Regulaminu Świadczenia Usług pkt. 3.5 Dostawca Usług zastrzega sobie również prawo do odmowy zawarcia Umowy w przypadku braku możliwości świadczenia Usługi lub nieracjonalności ekonomicznej zawarcia Umowy oraz w przypadku, gdyby zawarcie takiej Umowy naruszało obowiązujące przepisy prawa lub warunki umów zawartych z nadawcami programów radiowych lub telewizyjnych.

 

Mając na uwadze powyższe wyjaśniamy, że firma VECTRA SA nie ma obowiązku zawierania nowej umowy z Abonentem, gdy wiąże się to z obniżeniem kwoty opłaty abonamentowej.

 

 

To jak negocjować, chyba dają jasno do zrozumienia że trzeba składać wypowiedzenie pisemne...sami tego chcieli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, TRZEBA wypowiadać umowy i czekać do ostatnich dni. Bez wypowiedzenia nic nie ugrasz. A jak nie chcą nic dać to albo korzystasz z promocji dla nowych albo zmieniasz Operatora...
@Yakuza to nie jest bitrate tylko symbol rate. Na infolinii pracują techniczne [...]...

Edytowane przez Barti
Nie obrażamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuza to nie jest bitrate tylko symbol rate. Na infolinii pracują techniczne [...]...

 

 

Czyli transmisja symboli, tak? A możesz objaśnić, co to dokładnie jest? Szukałem u wujka Google, ale nadal nie do końca rozumiem (no dobra, w ogóle). I dzięki za zwrócenie uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko rodzaj użytej modulacji. Istnieje kilka popularnych kombinacji parametrów spośród dopuszczalnych z jakimi można nadawać multipleks DVB-C. Jedną z najpopularniejszych jest QAM 256 i SR 6875 MS/s. Przekładają się one na pojemność multipleksu. W tym wariancie dostępna pojemność multipleksu to nieco ponad 50 Mbit/s i te 50 Mbit/s dzieli się na poszczególne serwisy (programy). Jedni operatorzy w MUXie zmieszczą 4 programy HD po kilkanaście Mbit/s a inni więcej kosztem mniejszego bitrate dla poszczególnych programów.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla pewności - sprawdzałem swoją umowę i mam ją do 1 sierpnia czyli wypowiedzenie ewentualne w czerwcu wysyłam tak? I druga sprawa. Obecnie mam pakiet super film i sport + Internet setkę z wi-fi za 129.90. Modem z wyłączanym wi-fi mi styka, bo i tak używam własnY router. Dekoder to zaś adb 3831cdx. Co warto zmienić i na co mogę liczyć? Dzięki z góry :)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z końcem czerwca kończy mi się umowa na pakiet srebny + internet 100MB/s za 49.90zł. Dziś złożyłem wypowiedzenie i po 2h pierwszy telefon z duk i przmiła pani proponowała sam internet 39,90zł nie przyjąłem powiedziałem że mają zadzwonić jak będą mieli ofertę z obecnym pakietem i internetem w tej cenie, pani doskonale wiedziała że zamierzam uciekać do upc, bo w salonie podczas składania wypowiedzenia nadmieniłem że od niedawna w bloku jest upc. Myślicie że da się ugrać 10zł taniej niż obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tel. z Vectry w sprawie promocji dla abonentów.

1. Internet 100 na 150: +7,50 do rachunku.

2. Platynowy + Sport na Ostro na Pakiet Super Film & Sport: +20 zł do rachunku.

 

Nie dopytałem czy ze zobowiązaniem - czy ktoś wie czy to jest ze zobowiązaniem czy bez (nie znalazłem Regulaminu do tej promocji na stronie Vectry)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że rzeczywisty koszt opłat może niedługo wzrosnąć o kolejne kilkadziesiąt złotych jeśli kablówki przekazać będą musiały dane abonentów Poczcie w celu zmuszenia do opłat na telewizję narodową.

Edytowane przez vectriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...