Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tez nikt nie przekona że PVR to przeżytek.

Faktem jest że przy module nie potrzeba już okablowania i znacznie zmniejsza się zużycie energii.

Oczywiście najlepiej by było gdyby Vectra nie blokowała możliwości nagrywania przez moduł CI.

Alek skoro tak jest to dla mnie nagrywarka jest obowiązkową pozycją.. Nie wszystkie nagrywarki Vectry chroboczą . Ja mam ADB 3831 CDX i nie ma takiego problemu.

Możliwość nie tylko nagrywania ale i zatrzymania oglądanego programu , cofnięcie / np. fajna rzecz przy sporcie / to są rzeczy "luksusowe"  . 

Zawsze mogę sobie coś nagrać np. wieczorem czy w nocy i obejrzeć następnego dnia. A nie czekać kilka miesięcy aż znowu ten sam program czy film będzie ponownie .

Wiele dobrych filmów leci w późnych godzinach wieczornych. Po co mam zarywać sobie noc jak rano idzie się do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś dekoder w Vectrze wyróżnia się na tle innych? Nadal zastanawiam się, czy przedłużać umowę, a jeśli bym to zrobił, to czy jest sens zmieniać obecny sprzęt. Od (chyba) siedmiu lat mam 5810 CDX, który nieco kłóci się z moją plazmą (ale rozwiązałem konflikt kawałkiem czarnej folii :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert

Proszę Cię nie mów, że jakość UPC i Vectry jest taka sama lub porównywalna. Znajomy z pracy ma identyczny telewizor 55" calowy jak ja. Ja posiadam Vectrę on korzysta z usług UPC w stolicy. Przy ostatniej wizycie był włączony tv. Jakosć HBO czy nawet TVN jest o wiele lepsza w UPC. Nie ma takiego zauważalnego "piasku" czy rozsypywania się obrazu kiedy wyświetlane jest morze lub drzewa czy liście. W Vectrze ostatnio jakość na kanałach HD się pogorszyła i to wiadać. Co dziwne jak oglądam programy z VOD w Vectrze to jakość programów np. HBO On Demand jest lepsza niż na głównym kanale HBO w Vectrze. Nie ma takiego "rozsypywania" sie obrazu na HBO On Demand. O kanałach SD nie piszę bo od ich ogladania rozbolała mnie głowa po kilku minutach. Tego się nawet nie da opisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje się cieszyć, że nowe kanały HD dodane w lutym, będą jeszcze przez kilka tygodni w obecnych pakietach - w cenie.

Moim zdaniem sami się zakałapućkali z tymi dodatkowo płatnymi kanałami HD i teraz nie wiedzą jak z tego wybrnąć.

Od lat nie było takiego poślizgu z wprowadzeniem promocji Wiosna-Lato. To jest ta kolejna super ekstra zmiana w korporacji...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że się wycofali z tego pomysłu. Jeśli tak by było jak mówisz dodali by w rozpisce adnotacje że są dostępne promocyjnie do lipca. Jednak nic takiego nie dodali, a w rozpisce kanałów są normalnie w pakietach, również w rozpisce EPG. W ofertach jakie proponuję Vectra przy pakietach podaje liczbę kanałów wliczając te nowe HD, dziwne by było jeśli komuś by sprzedali taki pakiet a po chwili nagle odebrali te kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofertach jakie proponuję Vectra przy pakietach podaje liczbę kanałów wliczając te nowe HD, dziwne by było jeśli komuś by sprzedali taki pakiet a po chwili nagle odebrali te kanały.

Te kanały są niegwarantowane, więc mogą zrobić z nimi co chcą - nawet wyłączyć i klient nie ma nic do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877 - a jak wygląda sprawa z pakietem Sport na Ostro i Eleven Sport na Ostro? Mam SnO do końca lipca 2017r. za 15zł/m-c. Chcę złożyć wypowiedzenie, stąd pytanie co ew. mogę ugrać i czy się opłaca?

Ostatnio dzwoniła mi panienka z infolinii i proponowała Eleven za 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem rozmowę z konsultantem Vectry. Zgłosiłem chęć poznania swojej oferty promocyjnej. Niestety okazuje się, że oferta nie jest zbytnio interesująca dla mnie...

 

Obecnie posiadam:

Dekoder HD bez PVR

Platyna TV + Sport na ostro

Internet 50 wifi

telefon stacjonarny- plan Domowy 100

 

Razem płacę aż 116,78

 

w zasadzie to wybrałem konsultanta bo byłem ciekaw czy w mojej ofercie jest coś na temat pakietów premium TV. Konsultant zaproponował mi HBO w cenie 19,90 zł i coś tam jeszcze przebąkiwał o pakiecie Elevenów i odniósł się również do mojego telefonu stacjonarnego (dedykowanego teściowej, która korzysta z niego) proponując jakieś tam pakiety. Halo coś tam...zapytałem również o dekodery. W zasadzie to moje pytanie brzmiało co lepiej: Dekoder PVR czy moduł PCI. Odpowiedz konsultanta to zdecydowanie dekoder PVR, a na pytanie czy dysk rzeczywiście głośno pracuje...zdziwiony odpowiedział, że pierwszy raz o tym słyszy... :) modułu jednak nie poleca bo w sumie brak nagrywania jest jednak minusem...

 

potem standard zwiększanie internetu do 100 mb...i po powiększeniu mojego aktualnego pakietu do setki netu i wymianie dekodera na PVR wyszło mu aż 156,80 zmniejszone w promocji do 147....dużo !!!

 

jak zaczął coś majstrować przy telefonie to zmniejszył na 130...ale to cały czas dużo, a nic ciekawego nie dostaje!

 

przy okazji zapytałem o aktualne promocje i kiedy może byc cos nowego. wychodzi na to, ze obecnie jakieś cenniki mają do 15 czerwca. W drugiej połowie czerwca może byc coś nowego...to dobry znak, zwłaszcza że okazało się, że moja umowa kończy się z końcem lipca tego roku, tak więc trzeba zaczynać walkę o utrzymanie klienta i zmiany w ofercie!

 

Może macie jakieś pomysły na wywalczenie lepszej oferty na podobnym poziomie cenowym ewentualnie +10 pln w górę...

 

Reasumując:

- myślę o wymianie dekodera na PVR, ale nie jest to musowe bo obecny HD się sprawuje od 2015 roku całkiem nieźle, ale nagrywanie kusi...

- nie oczekuje pakietów Eleven, bo mając SNO mam Eleven Sports i jest wystarczający, wolę Eurosporty zdecydowanie,

- bardziej wszedłbym w jakiś pakiet premium typu HBO, Cinemax, Filmbox, a może polecacie Filmklub ?

- telefon domowy musi jeszcze zostać...

- internet zostawiamy na poziomie 50, jest ok...

 

To co Panowie i Panie jak to rozegrać - w czerwcu trzeba podjąć decyzję, zostawać przy kontakcie telefonicznym czy pisać rezygnację ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pisać rezygnację, bez tego Twoja oferta będzie tak droga jak obecnie. Nie ma jednej recepty co jest lepsze- jeśli lubisz dobre seriale, to HBO z HBO GO, jeśli sport i filmy to Canal+.  Filmboxy czy jakieś Filmkluby, to starocie niewarte wydawania dodatkowej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arkon za poradę

 

strasznie drogo wychodzi za paczkę Canal + i dlatego nie wierzę, że udałoby mi się ją wywalczyć w jakikolwiek sposób. Skoro zakładam ewentualny wzrost abonamentu do kwoty 125 zł to jeszcze się chyba taki nie urodził, żeby w tej cenie podarować mi paczkę C+ , bardziej realne jest otrzymanie pakietu HBO. Oczywiście że wolałbym pakiet filmowo-serialowy z C+, ale HBO to też nie jest jakiś kijek od kaszanki i idzie być zadowolonym...

 

mówisz, że iść w stronę rezygnacji pisemnej, a może jeszcze pomęczyć ich telefonicznie.. wczoraj zrobiłem sobie małą burze mózgu i wyszło mi że jednak nie musze wymieniać dekodera na prv. zostanę przy moim ADB, a wymianę dekodera załatwię przy okazji rezygnacji z telefonu stacjonarnego za 2 lata. Teraz chciałbym utrzymać 116 pln, zwiększyć o przysłowiowę 10 pln lub nawet zmniejszyć poziom cenowy, a w zamian uzyskać jakieś pakiety TV.

 

jak to rozegrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Obecnie posiadam dekoder 3830CD i korzystam z PVR na USB. Od początku czyli już ze 3 lata dekoder lubi się wyłączyć jak ustawiam listę ulubionych i jak wejdę w VOD. Poza tym działa sprawnie tyle że ogólnie jest zamulony.
Czy mogę go bez problemu wymienić? Kolega wziął ostatnio Vectrę i dostał taki mały szybki dekoder. Z przodu ma USB. Czy jest jeszcze coś innego wartego uwagi? Dekoder z dyskiem mi nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i powiedz ze musisz co chwilę wyłączać z prądu bo tak się zawiesza. Technik nie ma czasu czekać i sprawdzać tego typu usterek. Zagadaj z nim że chcesz dekoder vec-1721c. Mały, szybki dekoderek hd. Zazwyczaj są to nówki od producenta a nie reanimowane szroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...