Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

@ mcl1: Rzeczywiście :) A nie lepiej kupić teraz TŚ, a resztę gazet np. w Empiku podglądnąć? :P

Tylko nie znamy jeszcze reakcji PressMedii, i Kropka TV. Tele Programy - też mam wątpliwości.

Poza tym mam wątpliwości, czy te zmiany mi będą odpowiadały. Ciekawie będzie wyglądała sytuacja w Tele Tygodniu i To i Owo - tam nie ma gdzie wepchnąć :lol2: Podobnie jest w TV14 :lol2:

Ale obecnie jestem zadowolony z Tele Świata :) A więc na razie jest dobrze :)

Kurde, szkoda, że dzisiaj nie ma 10 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupię wszystkie to zobaczymy co będzie w reszcie pism.W Bauerowych pewnie będzie jak w TŚ od soboty, ale w pozostałych ewentualne zmiany mogą być dopiero za 2 tygodnie, bo start Tvb Abc wypada w sobotę, a prócz To i Owo i Fakt tv programy w prasie są od piątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: Jestem za! Poza tym nie rozumiem, dlaczego wyrzucają Disney XD, a nie Disney Junior. Wg. mnie jest to kompletnie bez sensu. Hmm, ciekawe, gdzie dadzą TVP ABC w Tele Maxie, gdzie są tylko 3 kanały bajkowe :lol2: Albo w Programie TV, gdzie są 2 :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nowy układ w tele swiat:

1strona:1 rzad(poziomo) TVP 1, TVP 2, Polsat, Tvn

2 rząd: TV 4, TV Puls, Puls 2, TVN Siedem

2 strona:1 rząd: TVP Rozrywka, TVP Kultura, TTV, AXN,Polsat 2,Polsat Film

2 rząd: TVP Historia, TVP Regionalna,ATM Rozrywka,AXN White,Ale Kino+, Canal+

3 rząd: Tv Trwam,TV 6,Eska TV, POLO TV, AXN Black,CBS Europa, Canal+Film

3 strona:1 rząd:Kino Polska,TVP Seriale,Comedy Central,13 Ulica,TVP HD,TVP INFO

2 rząd:HBO,FOX Life,Comedy Central Family,Universal Chanel,TVP Polonia, TVN 24

3 rząd:FOX,FimBox,TVS, Tele 5,Polsat News, Superstacja

4 strona:1 rząd:TLC,TVN Style,Polsat Sport,Eurosport,TVP Sport,TVN Turbo

2 rząd:CBS Drama , Polsat Cafe,Polsat Sport Extra,Eurosport 2,Orange Sport Polsat Play

3 rząd:Kuchnia+,BBC entertaiment, Polsat Sport News,Canal+Sport, nSport, Discovery Turbo Xtra

5strona:1 rząd: Discovey Chanel, National Geographic, Animal Planet, MiniMini+, Disney Chanel,TVP ABC

2 rząd:Discovery Science,National Geographic Wild,Planete+,Cartoon Network,Disney Junior, Nicklodeon

3 rząd: Polsat Viasat Expoler,ID, History,Polsat Jim Jam,tele TOON+,BBC CBeebies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

No to już wykupiłem Tele Świat i powiem wam, że zmiany wyglądają dość dobrze.

Obawiam się, gdzie będzie TVP Polonia w To i Owo, no bo jeżeli ją wywalili do filmowych, do 2 rzędu w Tele Świecie, to podobnie może być w To i Owo. Tele Tydzień od lat dawał Polonii duże kolumny,a więc myślę, że tutaj się nic nie zmieni. :) Podobnie jak w TT wygląda sytuacja w gazetach Press Medii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA WIADOMOŚĆ!!!!

 

TVP Polonia pozostanie po 15 lutego w DVB-T, do 15 marca będą na MUX 1 będą TVP 1 SD i TVP 2 SD, a potem już tylko TVP 1 HD i TVP 2 HD. Stopklatka TV ruszy na pewno przed 28 kwietnia, nie ma jednak oficjalnej daty.

 

 

W tele świacie zmienili już układ kanałów, wyrzucili TVP Polonia z DVB-T, a teraz znów będą musieli zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie w następnym numerze będą jeszcze poprawiać ten listing. Moim zdaniem powinni nieco zmienić format drugiej i trzeciej strony listingowej na mniej więcej taki:

2 strona:1 rząd: TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TTV, TV Trwam

2 rząd: TVP Historia, ATM Rozrywka, Polsat 2, TVP Seriale, AXN, Canal+

3 rząd: Eska TV, Polo TV ,CBS Europa, Polsat Film, Ale Kino+, HBO

3 strona:1 rząd: TV6, TVR, TVS, Tele 5, Kino Polska (docelowo Stopklatka TV) , TVP Info

2 rząd: Canal+ Film, Romance TV (docelowo Kino Polska), Fox, Fox Life, MTV Polska, TVN24

3 rząd: HBO2, Filmbox, Universal Channel, Comedy Central, Superstacja, Polsat News

To samo też tyczy się piątej strony listingowej w której to docelowo pojawi się Fokus TV - mogła by ona przyjąć taki oto kształt:

5 strona:1 rząd: Discovery Channel, National Geographic, Animal Planet (docelowo od kwietnia Fokus TV), TVP ABC, MiniMini+, Disney Channel

2 rząd:Discovery Science,National Geographic Wild (docelowo Animal Planet),Planete+,Cartoon Network,Disney Junior, Nickelodeon

3 rząd: Polsat Viasat Expoler,ID (docelowo National Geographic Wild), History,Polsat Jim Jam,,BBC CBeebies. Tele Toon+

Wtedy wszystkie ważniejsze stacje polskiego DVB-T byłyby w pierwszych rzędach. Podobnie zresztą powinno być w Tele Tygodniu gdzie układ powinien się opierać mniej więcej na stacjach ogólnych a nie filmowych typu Ale Kino+ czy 13 Ulica które to nie potrzebnie są w pierwszym rzędzie. Po starcie Fokus TV z tej gazety zdecydowanie wyrzuciłbym National Geographic Wild a na jego miejscu przeniósł Animal Planet - wtedy nowa stacja z DVB-T miałaby całkiem dużą kolumne do prezentacji swojego programu.

Ciekawa sytuacja wygląda na przykład w To i Owo TV gdzie z drugiej strony na korzyść powiedzmy TV Trwam powinien zostać usunięty Polsat 2 a dwie ostatnie strony (przy usunięciu stacji zagranicznych i wymianie ich powiedzmy na TVR i inne polskie stacje FTA czy filmowo-serialowe) powinny być kolejno trzecią i czwartą w związku z tym filmowe i serialowe stacje powinny być na piątej i szóstej stronie listingowej a sportowe, dokumentalne i informacyjne na siódmej i ósmej stronie listingowej.

Najbardziej z kolei irytują mnie tańsze pisma telewizyjne z Wydawnictwa Bauer które powinny mieć trzy osobne listingi i tak Tele Max powinien mieć nieco przerobioną na potrzeby nowych stacji DVB-T obecną ofertę programową, Super TV powinien uprzedzić planowane pismo Press Medii i postanowić na stacje z DVB-T, ogólne i FTA a Kurier TV powinien mieć jeszcze inny układ stacji jak i grafiki różniący się od Super TV i Tele Maxa. Ciężko będzie też dodać nowe stacje do TV14 - tu chyba nie obejdzie się bez zmian polegających nowych stron - wówczas śmiało po skasowaniu omówień filmowych (czy na przykład Polsat 2) znajdzie się miejsce na nowe stacje z DVB-T. W gazetach Press Medii szczerze mówiąc też nie jest za ciekawie ale po usunięciu mniej ciekawych (i zarazem dostępnych stacji) takich jak te z nc+ (Ale Kino) ale też Polsatu 2, Animal Planet spokojnie mogą pojawić się kanały z naziemnej telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ fan tv: To, co mówisz, jest prawdą. Dodatkowo uważam, że stacje filmowe też są ważne, a więc NIE CHCĘ, żeby wszystkie filmowe w propozycji @ Poland były tylko w 2 i 3 rzędzie.

@ Poland: Dobre propozycje, tylko nie rozumiem, dlaczego wszystkie filmowe w TŚ masz w 2 i 3 rzędzie. Myślę, że filmowe też są ważne. Co do To i Owo, to wg. mnie dobrze kombinujesz. Zmienił bym też grafikę na taką, jaka była z przed 2008 roku (mało zdjęć w listingu, kolumny niebieskie, żadnego wydziwiania z kolumnami (Premiera, Nowość itd.), 10 stron listingu, listing ułożony w 2 rzędach, bardzo czytelny). Myślę, że taki ułożenie było by dobre dla czytelników gazety. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i odnośnie Tele Świata postanowiłem nieco przerobić powyżej przedstawiony układ programów na drugiej i trzeciej stronie listingowej dla tej gazety nadając mu taki oto kształt:

2 str. 1 rząd: TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TV6, TTV, TV Trwam

2 rząd: TVP Historia, ATM Rozrywka, Polsat 2, TVP Seriale, Tele 5, TVS

3 rząd: Eska TV, Polo TV, MTV Polska, TVR, Fox, Fox Life

3 str. 1 rząd: Ale Kino+ (docelowo Stopklatka TV), Canal+, HBO, Cinemax, Kino Polska, TVP Info

2 rząd: TCM (docelowo Ale Kino+), Canal+ Film, HBO2, CBS Europa, Polsat Film, TVN24

3 rząd: Filmbox, Universal Channel, Comedy Central, AXN, Superstacja, Polsat News

Dzięki temu wspomniane przez was stacje telewizyjne w Tele Świecie dostałyby lepsze miejsca.

Co do To i Owo to właściwie się z wami zgodzę. Sam osobiście rozwijając swoją powyższą myśl ułożyłbym listing w wybranych stronach mniej więcej następująco:

2 str - ostatnia stacja z pięciu TV Trwam (po TV Puls)

3 str. 1 rząd: TVP Rozrywka, TTV, TV6, Puls 2, TVS, TVR

2 rząd: TVP HD, TVP Polonia, Polsat 2, ATM Rozrywka, Tele 5, CBS Drama

3 rząd: Polonia 1, MTV Polska, Viva Polska, 4fun.tv, Eska TV, Polo TV

4 str. 1 rząd: TLC, TVN Style, Polsat Cafe,Disney Channel, Disney XD, TVP ABC

2 rząd BBC Lifestyle, Kuchnia+, Domo+, Disney Junior, Mini Mini, Nickelodeon

3 rząd ITV, Power TV, BBC Entertaiment, Teletoon+, Cartoon Network, AXN Spin

5 str. - Stacje filmowe (Stopklatka TV docelowo za Ale Kino+ a ta stacja weszłaby za jeden z kanałów AXN - powiedzmy White)

6 str. Stacje filmowe i serialowe + TVP Kultura

7 str. Kanały sportowe i dokumentalne

8 str. Kanały dokumentalne (Fokus TV wszedłby za Discovery Turbo Xtra a ten za ID) oraz informacyjne

Tym samym w To i Owo zmieściłoby się miejsce dla wszystkich stacji telewizyjnych (poza ID) - w tym także na przykład nowych nabytków rodem z DVB-T. Ciekawe za tym jak pisma telewizyjne rozwiążą sprawę wprowadzając pierwsze zmiany do swoich listingów w przyszłym tygodniu. Szczerze mówiąc najbardziej martwi mnie to jak do sprawy podejdzie Tele Tydzień który to od wielu lat trzyma Ale Kino na wysokiej kolumnie i za żadne skarby nie chce zmienić jego lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: Bardzo dobre propozycje :) Ja podzielam twoją opinię, i się także obawiam o Tele Tydzień. Podejrzewam, że ścisną Tele 5, i pod nim dadzą TV Trwam :/ Chodzi mi ciągle o Tele Tydzień.

Ja bym w To i Owo także zmienił grafikę, oraz dołożył nowe strony z programem. Jestem za rozluźnieniem listingu w tej gazecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ogląda te wszystkie kanały!? Dla mnie ważniejsze jest opis i recenzja najważniejszych wydarzeń nadchodzącego tygodnia, dlatego od lat jestem wierny dodatkowi telewizyjnemu Gazety Wyborczej. Te wszystkie To i Owo czy Tele Tygodnie to kolorowe zapychacze podobne do ATM Rozrywka jeśli chodzi o zawartość merytoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...