Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: Mnie ta zmiana tak naprawdę niewiele zainteresowania, ale jak kogoś to interesuję, że To&Owo jest gorsze od wcześniejszego to musi to zaakceptować i tyle, albo po prostu nie kupować tej gazety, anie skarżyć się jak małe dzieci bo to niema najmniejszego sensu. Spadnie im sprzedaż, to zrozumieją, że to był zły krok, a na razie nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić do tego albo kupować inną gazetę.

Tak naprawdę to mi to obojętne, że jakieś tam kanały mają obcięta ramówkę albo, ze niema jakiś kolorków przy każdym dniu które oddzielają strony :/ - bo takie też tu uwagi były. :P , bo najważniejsza jest treść.

Ja na oglądanie TV nie mam zbyt wiele czasu nie jestem Telemaniakiem, żeby przesiadywać, przed telewizorem całymi dniami, jeszcze do tego w wakacje (czasami to nawet bym się legnoł przed TV i nic nie robił, eh praca :wink: ) i gapić się w szkiełko zresztą jak ktoś to robi to ma EPG i wszystko jasne. A tu jak czytam, ze nie którzy kupują po naście programów, bo niewiedzą który jest doby :lol:, trochę mnie to śmieszy bo w wakacje to się powinno odpoczywać a nie oglądać TV (oczywiscie można ale bez przesady). To taka moja opinia i nie każdy się może z nią zgodzić oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj nie\ma nic na ich usprawiedliwienie, może wychodzą z założenia, ze większość ludzi ogląda programy w godzinach południowych, chodź zapewne tak nie jest bo największa oglądalność przypada raczej wieczorem, tak mi się wydaje, przynajmniej. No ale ramówka powinna być przynajmniej od 7 do 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne podejście do sprawy: zmiany w gazecie spowodowały falę uwag i krytyki (zapewne także spadek sprzedaży), a oni podejmą decyzję za 203 numery! Pewnie myślą, że w tym czasie zwrócą im się koszty tych zmian, ale taką polityką za te 203 numery to ich może już nie być. Co do gazet z programem telewizyjnym, tydzień temu kupiłem Tele Świat na dwa tygodnie i muszę przyznać, że spodobał mi się. Mam pewne uwagi, ale z pewnością jest to gazeta dużo lepsza od To i Owo (moim zdaniem przejrzysta i bardziej czytelna). Posiadam też "Gazetę Telewizyjną" (dodatek tv do Gazety Wyborczej, którą czytam codziennie) - muszę przyznać, że też niezła, choć trochę uboga w kolory, ma jednak kilka zalet: jest trochę niszowa, bo opisuje głównie kino ambitne, jest w niej dużo artykułów i felietonów, a także program Dwójki Polskiego Radia na cały tydzień.

Czasami zdarza mi się też kupić Kropkę TV - jest to gazeta bardzo przyjazna, plusem są niewątpliwie krzyżówki, sudoku, duża ilość artykułów (nie tylko o telewizji) oraz dołączane czasami dodatki kulinarne (jak ktoś lubi gotować).

U mnie w mieście nie ma gazet zagranicznych, ale czasami jak jestem w Empiku, to kupuję jakąś gazetę z niemieckim programem tv - lubię wiedzieć, co nadają u naszych sąsiadów.

Powtórzę to, co napisałem kilka stron wcześniej: mógłbym płacić nawet 3,50zł tygodniowo za gazetę z programem tv, żeby tylko była odpowiednia: miała wszystkie polskie stacje tv, niektóre zagraniczne, dużo opisów filmów, artykuły o telewizji, porady satelitarne. Mogłoby nie być (jak dla mnie) tych wszystkich plotkarskich wieści z Hollywood itd., ale wiadomo, że większość to chętnie czyta.

Czasem korzystam z EPG, rzadziej z Internetu - gazeta tv jest dla mnie jednak najwygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupiłem Kropkę z Biedronki w tym tygodniu, bo jednak przejrzenie jej na szybko w sklepie to nie to samo. Moja ocena jest całkiem pozytywna, co prawda brakuje kilku kanałów, a kilka zamieniłbym miejscami, ale to w sumie nic dziwnego że ilu ludzi tyle opinii :D. Minusem jest to że jak dla mnie Kropka jest trochę zbyt nakierowana na płeć żeńską. Sporo artykułów stricte dla kobiet, ale może to akurat taki numer się w tym tygodniu trafił. Zamiast tych artykułów czy nawet kilku krzyżówek wolałbym o tą stronę więcej z programem tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupiłem Kropkę z Biedronki w tym tygodniu, bo jednak przejrzenie jej na szybko w sklepie to nie to samo. Moja ocena jest całkiem pozytywna, co prawda brakuje kilku kanałów, a kilka zamieniłbym miejscami, ale to w sumie nic dziwnego że ilu ludzi tyle opinii :D. Minusem jest to że jak dla mnie Kropka jest trochę zbyt nakierowana na płeć żeńską. Sporo artykułów stricte dla kobiet, ale może to akurat taki numer się w tym tygodniu trafił. Zamiast tych artykułów czy nawet kilku krzyżówek wolałbym o tą stronę więcej z programem tv.

 

W każdym numerze Kropki TV tak jest. Ja już się do tego przyzwyczaiłem, a przynajmniej i żeńska część rodziny jest zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze w poprzednim i ostatnim numerze jako 2 glowne hity dnia w zapowiedziach pojawiaja sie tylko pozycje z TVP/TVN albo Polsatu (czasami niezle gnioty). Czy na C+/HBO czy nFilmach nie ma dobrych filmow? Przeciez To&Owo jest glownie dla posiadaczy platform cyfrowych, ktorzy ogladaja premiery na tych kanalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy również kupiłem "Kropkę" z Biedronki i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyż jest o wiele lepsza od każdego z ogólnopolskich tygodników z programem, które kosztują taniej niż 1,69zł. Uważam jednak, że cena Kropki jest nieco za wysoka... Szkoda, że jest sprzedawana wyłącznie w Biedronce, bo z powodzeniem mogłaby konkurować na rynku z większością komercyjnych gazet z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mimo wszystko Kropka ustępuje jakością Tele Tygodniowi, który kosztuje 1,99 zł. Jest natomiast znacząco lepsza od wszystkich programów w cenie 1,10-1,50 zł. Moim zdaniem nie powinna być więc droższa niż np. 1,49 - zwłaszcza, że nie muszą płacić za dystrybucję tyle co konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wychodzą z założenia, ze większość ludzi ogląda programy w godzinach południowych, chodź zapewne tak nie jest bo największa oglądalność przypada raczej wieczorem, tak mi się wydaje,

Nie do końca tak jest, nie we wszystkich przypadkach. Kto ma funkcję PVR w swoim sprzęcie i umie z niej korzystać, tego termin "pora największej oglądalności" nie dotyczy.

Dla mnie osobiście nie ma kompletnie znaczenia o której godzinie jest emitowana program/audycja, i tak wszystko nagrywam i oglądam później w dogodnej dla mnie porze. Dlatego tak ważna jest dobra gazeta z kompletnym programem.

Powtórzę to, co napisałem kilka stron wcześniej: mógłbym płacić nawet 3,50zł tygodniowo za gazetę z programem tv, żeby tylko była odpowiednia: miała wszystkie polskie stacje tv, niektóre zagraniczne, dużo opisów filmów, artykuły o telewizji, porady satelitarne. Mogłoby nie być (jak dla mnie) tych wszystkich plotkarskich wieści z Hollywood itd.,

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

3,50 nie ma sprawy - nawet nie musi być wszystkich stacji, byle tylko program tych co są był kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironizujesz sobie, a przecież wcale nie każę kupować Ci gazety za 3,50zł - po to jest tak duży wybór na rynku, żeby każdy wybrał swoją ulubioną gazetę z programem tv i taką właśnie kupował. Na tym polega urok gospodarki wolnorynkowej i kapitalizmu! Opisywana przeze mnie "gazeta idealna" na pewno ucieszyłaby wiele osób, które interesują się tematyką telewizyjną i satelitarną, ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje :)

Co do gazet: w piątek będąc w Tesco skusiłem się na Tele Tydzień - muszę przyznać, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Program stacji jest wygodny, praktyczny i użyteczny. Kolory belek bardzo ładnie dopasowane i generalnie cała gazeta bardzo ładnie się prezentuje. Niewątpliwą zaletą jest program dla pasm regionalnych TVP Info, którego próżno szukać w innych gazetach. Jest dużo do poczytania, nie tylko o telewizji (są m.in. porady, plotki ze świata showbiznesu), więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Kupiłem też lokalną gazetę "Kurier Zawierciański" do której dołączony jest zawsze gratis "Tele Program" - gazeta dedykowana mniej wymagającym telewidzom, zawiera program tylko 19 stacji (podstawowe + kilka tematycznych), opisy kilku filmów na każdy dzień, kilka reklam i nic więcej. Mimo wszystko, sprawia wrażenie "dobrze zagospodarowanej". Wiem, że taka sama gazeta ukazuje się gratis w wielu polskich tygodnikach regionalnych, więc tym wszystkim, którzy nie oglądają dużo tv, korzystają np. z DVB-T polecam właśnie ten program. Dochodzę też do wniosku, że całkiem dobra jest wspomniana już przeze mnie "Gazeta Telewizyjna" (piątkowy dodatek do Gazety Wyborczej). Za 2,50zł dostajemy gazetę i program tv, o którego zaletach pisałem wcześniej - również gorąco polecam.

Literówkę zrobił @PIOOLE - nie za 203, tylko za 2-3.

Jak zrobią coś za 2-3 numery, to można wytrzymać - powinni albo wrócić do starej formuły, albo wprowadzić zmiany na lepsze (najlepiej, jakby poczytali ten temat na forum - jest dużo ciekawych sugestii). Sądzę, że nie są samobójcami i coś zrobią, bo bierne wysłuchiwanie skarg to początek końca tej, najlepszej niegdyś, gazety z programem tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironizujesz sobie, a przecież wcale nie każę kupować Ci gazety za 3,50zł - po to jest tak duży wybór na rynku, żeby każdy wybrał swoją ulubioną gazetę z programem tv i taką właśnie kupował.

 

Wbrew pozorom, to wybór gazet z programem wcale nie jest aż taki duży, gdyż większość tego typu prasy zdominował jeden właściciel, dlatego wszystkie są na przysłowiowe "jedno kopyto" i choćby np. Tele Max, Super TV i Kurier TV, są niemal bliźniaczo podobne... Co do samych cen, to mam podobne zdanie jak któraś z osób piszących wcześniej, że za 2 zł to można kupić chleb i przeżyć aż 2 dni. Uważam, że ceny powinny kształtować się na takim poziomie jak teraz tj. 0,89zł; 1,10zł; 1,50zł; 1,69zł; 1,99zł i to właśnie w tym przedziale cenowym powinny być drukowane gazety dla mniej i bardziej wymagających. Zgadzam się z tym, iż powinniśmy się domagać poprawy tych wydawnictw, ale bez zmiany obecnych cen.

Co do wspomnianego przez Ciebie Tele Tygodnia, to również uważam ten tygodnik za najlepszy na rynku, ale nawet i on ma bardzo wiele wad, jak choćby niepełny program popularnych kanałów filmowych Filmbox, Zone Europa itp. Jest też przepełniony całą masą dodatkowych kolorowych stron, a tak na prawdę, to pomimo swojej ogromnej objętości nie ma w nim nic ciekawego do poczytania i w związku z tym w tzw. części plotkarskiej przegrywa z kretesem nawet z programami za 1,10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale w Polsce gazety z programem TV są przygotowywane tak, by zadowolić każdą grupę docelową, w tym również kobiecą, więc po to jest tyle plotkarskich stron, przepisy kulinarne i porady praktyczne. Spójrz na niemieckie gazety z programem tv. W większości z nich jest tyle samo, jak nie więcej plotkarskich rubryk. To po prostu cieszy się dużą popularnością, a wiadomo, że w dzisiejszych czasach, żeby zarobić, trzeba drukować to, co popularne, bez względu na to czy z sensem czy bez.

Różnorodność może nie jest aż tak duża, ale jednak są też gazety nieco odbiegające od standardu, jak wspomniana Kropka TV czy Gazeta Telewizyjna, więc można coś sobie wybrać.

A co do cen: każdy ma swoją hierarchię wartości - nie mówię, że każdy program tv powinien być drogi, powinny być i drogie i tanie, tak by każdy mógł wybierać. Wiadomo, że jak kogoś nie stać na chleb to kupi najtańszy program, albo nie kupi wcale. Ja dziś mógłbym wydać na gazetę z programem 3,50zł, ale jutro mogę mieć mniej pieniędzy i zacznę kupować tańszą. Równie dobrze, ktoś może powiedzieć: "Po co mi drogi program tv, jak oglądam tylko DVB-T lub najniższy pakiet w kablówce". Albo jak ktoś ogląda tylko VOD, iplę albo inne wynalazki. Ja jestem zwolennikiem tradycyjnej telewizji, lubię mieć dużo kanałów, więc marzę o naprawdę dobrym programie tv.

Pamiętam, że w moim domu zawsze była jedna z trzech gazet z programem TV: Antena (już nieistniejąca), To&Owo lub Tele Świat. Eh, to były czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę mimo to To & Owo TV zamiast Tele Tydzień. W Tele Tygodniu jest mało stacji TV, brak programu wielu stacji takich jak: TVP HD, FOX i innych ważnych. Poza tym układ kanałów od lat jest praktycznie taki sam (poddawano go tylko lekkim i niewielkim modyfikacjom). Choć ostatnie zmiany w To & Owo TV są w dużej mierze na minus, to jednak wolę ten tygodnik TV, gdyż drukuje największą na rynku ilość programów TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie jak mój poprzednik.Na tę gazetą skazani są przde wszystkim ci,którzy posiadają opcje z dużym wyborem kanałów.Zmiany redakcyjne są rzeczywiście fatalne,te dziwne kolory i układ graficzny wołają o pomstę do nieba.No ale jak się nie ma co się lubi.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomimo wszystko uważam, że aktualna szata graficzna To & Owo jest bardzo atrakcyjna i poprzez to gazeta stała się o wiele ciekawsza niż była. Zgadzam się tylko z opinią wielu przedmówców, iż umieszczenie na głównej rozkładówce Polsatu 2, to jakiś cyniczny żart... Być może Wasze niezadowolenie z tych (moim zdaniem pozytywnych zmian) wynika wyłącznie z siły przyzwyczajenia.

 

Myślę, że dobrym miernikiem jakości poszczególnych gazet z programem może być np. wieczorny program Polsatu na dzisiaj i jutro. Chodzi mi o to, że w Tele Tygodniu jest dzisiejszy mecz Wisły, a w biedronkowej Kropce go nie ma, co dziwi... Podobnie jest też z jutrzejszym meczem, gdzie sytuacja jest z kolei odwrotna. Podobne braki w tej kwestii stwierdziłem w dwutygodniku Tele Świat cyfrowy, ale w tym przypadku nieścisłość dotycząca tak ważnego wydarzenia sportowego dotyczy drugiego tygodnia, co można jeszcze zrozumieć i jakoś wytłumaczyć, no ale Kropka jest przecież tygodnikiem, wiec program powinien być aktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...