Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ty mówisz o innych sytuacja, ja o innych. Ty mówisz o sytuacjach gdzie padł gol i sędzia wcześniej nie przerwał gwizdkiem sytuacji ja mowie o takich jak ta Lewego gdzie sędzia przerwał wcześniej gwizdkiem sytuacje. Jeżeli VAR oznaczałby, że zawodnicy mają grać w każdej sytuacji spalonej do końca a dopiero sędzia na wideo patrzyłby czy był spalony to by znacznie przedłużyło a inaczej nie jest to sprawiedliwe.

 

Z 2 strony biorąc ten mecz i oceniając go z perspektywy VAR sędzia zabiera gola Bayernowi po minimalnym spalonym, myli się gwiżdżąc spalonego Lewego kiedy wychodził sam na sam i mecz kończy się 1:1 po 90 minutach i tak czy inaczej Bayern miałby prawo czuć się poszykowany bo w ocenie meczu sędzia zabrał im szanse na awans. Liczba błędów zmniejsza się o 50% z 4 do 2 ale dalej nic to nie zmienia w stosunku do Bayernu.  O kartach nie mowie bo żółte nie będą podglądać, tylko bezpośrednie czerwony.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gdybanie. Gol uznany, nie uznany to coś innego niż granie w 11 na 10 bo to wcale nie oznacza, że ktoś strzeli gola i będzie miał przewagę. Faktem jest to, że decyzje o kartach nie wypaczają wyniku meczu a te o golach uznanych i nie uznanych bardzo.

 

Ta jasne. A jak wytłumaczysz pierwszy mecz gdzie 11 na 11 Real nie istniał i Martinez czerwo i wtedy Real zaczął grać. Jak wytłumaczysz wczorajszy mecz, że gdyby nie niesłuszne wyrzucenie Vidala, bo tam faulu NIE BYŁO (zasługiwał na czerwo, ale nie po faulu z powietrza) to mecz potoczyłby się inaczej. Ogólnie poziom sędziowania nie tylko w meczach Barcelony i Realu to dramat, bo w pierwszym meczu w Dortmundzie też kicha z tym była/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja To chyba oglądałem innym mecz wczoraj. W 11 chłopa jednogłośnie stwierdziliśmy, że 1 połowa była dla realu. Druga odwrotnie . Niestety sędziowie przyłożyli się do wyniku, ale suma summarum Bayern przestał istnieć w dogrywce. Oczywiście kartka dla vidala zasłużona żeby nie było.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za paradoksy! Jaka zasłużona czerwona dla Vidala? Przecież czysty wslizg. Nie patrzy się na to ze przez cały mecz gral ostro, tylko na dana sytuację, a tu wslizg czysty jak łza!

No ale widać C+ ogladaliscie i Murawskiego bo on stwierdził ze przecież smyrnal go w nogę haha. On tak samo widzial faul na Casemiro gdzie ten bezczelne padolino zrobił. Aaa no i Murawski widzial spalonego gdzie padl gol samobojczy Ramosa. Ogolnie "ekspert" odleciał wczoraj i chciał byc mądrzejszy niz wszyscy! Dramat.

 

Ogólnie Kassai sędziował fatalnie jak Aytekin wspomniane FCB-PSG. Ale cieszę sie ze Real awansował bo Bayernu nie lubię ale z przebiegu meczu byli wyrównanym rywalem.

 

No i Lewy na blokadzie gralz widać bylo jak biegał z ta prawa ręka sztywną...

 

Dzisiaj Forza Juve. Bianconeri muszą awansować.

Ale jako widowisko lepiej zapowiada sie mecz w Monaco jednak. Tam wszystko nadal sie może zdarzyć. Mecz na ZDF jak ktos nie ma C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za paradoksy! Jaka zasłużona czerwona dla Vidala? Przecież czysty wslizg. Nie patrzy się na to ze przez cały mecz gral ostro, tylko na dana sytuację, a tu wslizg czysty jak łza!

Ta jasne czysty https://gfycat.com/DependentSilkyGrasshopper#?speed=0.25  :mrgreen:

 

 

 

Ogólnie Kassai sędziował fatalnie jak Aytekin wspomniane FCB-PSG.

Aytekin sędziował dużo gorzej.

PS. Myślę, że dzisiaj będą dużo większe jaja jeżeli chodzi o sędziowanie, bo uefalona wyjdzie na boisko.

PS 2 Jeszcze załączam takie zdjęcie

C9uiZVZXUAQCOlE.jpg

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne. A jak wytłumaczysz pierwszy mecz gdzie 11 na 11 Real nie istniał i Martinez czerwo i wtedy Real zaczął grać. Jak wytłumaczysz wczorajszy mecz, że gdyby nie niesłuszne wyrzucenie Vidala, bo tam faulu NIE BYŁO (zasługiwał na czerwo, ale nie po faulu z powietrza) to mecz potoczyłby się inaczej. Ogólnie poziom sędziowania nie tylko w meczach Barcelony i Realu to dramat, bo w pierwszym meczu w Dortmundzie też kicha z tym była/

Faul był ale on nie dostał kartki za ten faul ale za całokształt. To był jego 6 faul w meczu, 5 po żółtej kartce. Więc nie ma o czym gadać. Sam ten faul był minimalny co widać na powtórce w zwolnionym tempie ale był. Sędziowie nie dają kartek tylko za brutalne czy taktyczne faule ale też za ilość. A 5 fauli jednego zawodnika to wystarczająca ilość aby dać żółtą.

 

@kisiel ale co ty pokazujesz w tej sytuacji której wklejasz ? To piłka wyznacza spalonego nie noga, a Lewy jest przed piłką.

 

A co do Kassai to sędziowie po 40 nie powinni sędziować najważniejszych meczów i rozgrywek.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w jednym meczu są trzy błędy w jedną stronę i decydują o wyniku, to jest strasznie. Nie doszukuję się złej woli sędziów, ale Bayernowi zrobiono potężną krzywdę - mówi Ryszard Wójcik. Ostatni polski arbiter główny prowadzący mecz w finałach mistrzostw świata ocenia dla Sport.pl pracę sędziów we wtorkowym ćwierćfinale LM Real Madryt - Bayern Monachium. http://www.sport.pl/pilka/1,65041,21658374,liga-mistrzow-real-bayern-4-2-ryszard-wojcik-system-uefa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz po tym meczu mnie bardzo śmieszy, Bayern jednak zamiast narzekać to powinien też zastanowić się nad sobą bo oddali 1 celny strzał przez 120 minut, bo 2 to był karny i dostali gola z samobója na 19 prób. Więc nasuwa się pytanie jak oni chcieli ten mecz wygrać nie trafiając nawet w bramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel ale co ty pokazujesz w tej sytuacji której wklejasz ? To piłka wyznacza spalonego nie noga, a Lewy jest przed piłką.

Nie jest przed. Akurat wtedy takie zdjęcie znalazłem na TT ze strzałką.

22b1614ed72ae91a0ecc02bd6e051add.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest przed jak jest. Lewendowski w momencie zagrania piłki Mullera jest przed piłką ze 20 cm co zostało wyliczone (na Twiterze jakiś serwis to wrzucał choćby).  Oczywiście to jest sytuacja do puszczenia ale jak oceniany pracę sędziego to bierzemy wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w całości błędów, to nie zmienia faktu, że do czerwonej kartki to Bayern może i robił szum, wiatr, akcje, ale ile było realnego zagrożenia? Dwie akcje? To za mało. Real mniej aktywny, mnie napędzony, ale akcje bardziej konkretne miał.

mad85 Masz rację, w dodatku w studio LM uważali że początek meczu, pierwszy faul nie powinno być kartki. Mielcarski się kilka razy zagubił w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lewandowski był na spalonym 20cm, to C Ronaldo chyba z 2 metry. Co prawda 3 gole były ze spalonego, dwa można sędziemu wybaczyć, ale jak można nie widzieć metrowego spalonego Ronaldo? To mnie zastanawia, tym bardziej, że w drugiej połowie sędzia gwizdnął dwa spalone, których nie było - w innych sytuacjach. Ewidentnie liniowi powinni już sobie dać spokój z sędziowaniem.

Co do czerwonej kartki Vidala, to długo się na nią zanosiło i mnie dziwi, że Ancelotti trzymał Vidala cały mecz na boisku... W pierwszym meczu Bayern nie potrafił wykorzystać błędu sędziego na swoją korzyść. I widać, że gra w dziesięciu w obu meczach mocno zadziałała destrukcyjnie na nich. Tak być nie powinno, nawet przy tak wyrównanych drużynach. Tym bardziej, że wczoraj pod koniec drugiej połowy wydawało się, że to Bayern ma więcej sił, a piłkarze Realu są w dużych tarapatach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Wykraczając poza temat wczorajszego meczu (nie użyję liczby mnogiej z wiadomego powodu) i dzisiejszych pojedynków, mam do was pytanie. LM po zmianach (od sezonu 2018/19) ma mieć dwie godziny rozgrywania meczów, tj. 19:00 (2 spotkania) oraz 21:00 (6 pojedynków). Nurtuje mnie jak to ma wyglądać podczas fazy play-off. Dwa spotkania będą rozgrywane o 21:00, czy może jeden mecz o 19:00, a drugi o 21:00? W przypadku 1/8 i 1/4 finału mamy sytuację taką, że dwa spotkania są tego samego dnia, dopiero od 1/2 finału rozgrywany jest jeden mecz dziennie. Ktoś wie jak to będzie wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lewandowski był na spalonym 20cm, to C Ronaldo chyba z 2 metry. Co prawda 3 gole były ze spalonego, dwa można sędziemu wybaczyć, ale jak można nie widzieć metrowego spalonego Ronaldo? To mnie zastanawia, tym bardziej, że w drugiej połowie sędzia gwizdnął dwa spalone, których nie było - w innych sytuacjach. Ewidentnie liniowi powinni już sobie dać spokój z sędziowaniem.

 

 Normalnie. Pobiegaj sobie na linii to zobaczysz, że to jest trudne i wcale ławo tego nie widać jak TV że jest spalony albo go nie ma. Jeśli sędzia liniowy był ustawiony źle(czyli spóźniony) to nie miał on szans widzieć CR9 bo gracze Bayernu mu go zasłonili (podobna sytuacja do Hamy z Lechem) Kamera nie pokazuje niestety ustawienia arbitra w tej sytuacji co jest jednak kluczowe a obie sytuacje oceniał ten sam sędzia linowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno futbolu polega na tym że jest nieprzewidywalny.Nie wydaje mi się aby Barca wyrzuciła Juve za burtę ale ,, są na świecie rzeczy o których się fizjologom nie śniło..."

 

Obawiam się Messiego,sędziego oraz popisów aktorskich,zwłaszcza że wraca czołowy symulant.

Nie obawiasz się słusznej czerwonej Chielliniego za brutalne zagrania? 

 

Ta jasne czysty https://gfycat.com/DependentSilkyGrasshopper#?speed=0.25  :mrgreen:

 

Aytekin sędziował dużo gorzej.

PS. Myślę, że dzisiaj będą dużo większe jaja jeżeli chodzi o sędziowanie, bo uefalona wyjdzie na boisko.

PS 2 Jeszcze załączam takie zdjęcie

 

Ile niesłusznych bramek Barcelony uznał Aytekin? uefalona? To jakiś gimnazjalny slang czy w internetach znalezione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rzetelny komentarz odnośnie sędziowania w tym meczu autorstwa @Project_Alf, tak minimum dwie strony... :)

Nie mam zbyt wiele czasu więc może jednym, dwoma wpisami połączę wczorajszy dzień z dzisiejszym, ok?  :wink:

 

Napiszę więc to co większości sympatykom Juve przeszło przynajmniej raz przez głowę: Dzisiaj na Camp Nou bardziej boję się sędziów niż Barcelony. 

 

A płacze Bayernu skwituję tylko jednym zdaniem: Karma wróciła i...

https://forum.satkurier.pl/topic/1745-liga-mistrzów-uefa-i-liga-europy-uefa/?p=1116840

... jeszcze wróci!

 

Amen. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...