Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie mam problemów z ze zrozumieniem  bo mam idealny przykład co robi alkohol  u piłkarza. Są 2 przykłady  Adriano  z Interu  oraz R10.   Ten pierwszy poza alkoholem za dużo się naoglądał w klubach go go w Brazyli i nie wrocił do klubu i go wyrzucili. A drugi to regularne tankowanie w klubach i zjazd w dół z formą.

 

Nie podałem przykładu  bo jest za dużo uzdolnionych dzieci . Dodam iż te dzieci są lepiej szkolone i śmiem twirdzić że mogły by rozklepać nie jeden polski klub seniorów.

 

Jeśli twierdzisz że pisze bzdure o szkoleniu to podaj mi jakiś przykład teh bzdury .  Dzieci na ulicach są    talent jest ale kto go ma wyszkolić jak u nas nawet trenerów nie ma.

 

Co do 5 tylko z tm się zgadzam. U nas inwestuje się w najmniej potrzebne rzeczy. A taki kraj jak Hiszpania który wcale nie jest od naszego bogatszy i nie ma mniejszego bezrobocia to sobie zobacz ilu jest sportowców którzy swoje  wygrali. W takich sportach  jak kosz  noga  F1  tenis    itd.

 Zacznę od końca. Bo to nie chodzi o pieniądze tylko o to, że nasze dzieci są mniej spawane niż dzieci w innych krajach ale też mniej sprawne niż my 20 lat temu i dalej. Lekcje WF-u to jakiś karygodny skandal i nie chodzi tylko o lewe zwolnienia ale też o to, że są one nudna i prowadzone fatalnie. Ja sam pamiętam swój WF w liceum 1/3 sali gimnastycznej i róbcie co chcecie, to było 15 lat temu a teraz jest jeszcze gorzej. Było masę badań na ten temat i teraz dzieci gorzej biegają, rzucają niż ich rówieśnicy urodzenie w latach 70 czy 80. A lekkoatletyka to dobra wykładania do każdego sportu a skoro mamy mniej sprawne dzieci to i nie ma się czemu dziwić, że sukcesy w sporcie są małe. Aczkolwiek tenis czy f1  to złe przykłady bo to są drogie sporty już od małego ale także to potwierdza regułę. Tutaj piłka stoi po stronie rządu i polityków tej czy innej kadencji.

 

Nie podałeś przykładów bo ich nie ma to jest fakt, że Barcelona nie wypuściła od dawna dobrego wychowanka dla siebie, tak samo jak Ajax  itd.  A cała belgijska generacja to ludzi w ograniczeniami, co widać m.u na Euro. 

 

Trenerów mamy dobrych, nie zgodzę się z tym że są słabi ale dobry trener i talent wcale nie oznacza, że zostanie wyszkolona gwiazda. Na to potrzeba czasem szczęścia a nawet pecha. Lewandowski mógł nie grać dziś w Bayernie, mógł wcale nie grać w piłkę , miał ciężko w życiu miał pod górkę i gdyby nie znajomości i protekcja nie odbił by się od dna w Zniczu skąd zaczęła się jego wielka droga. Ale miał głowę, miał chęć do pracy. Długo jestem przy piłce ale nigdy wcześniej i nigdy później nie widziałem takie zawodnika jak Robert jeśli chodzi o chęć do pracy,  świadomość że litry potu zbliżają go do sukcesy.  Bo żeby odnieść sukces w jakiejkolwiek dziedzinie trzeba pracować znacznie więcej niż inni. I tu też dochodzimy do meritum kwestii wychowania.

 

Co do w/w dwójki ja mówiłem o piciu jak statystyczny człowiek a nie o alkoholikach a oni byli/są alkoholikami.

 

 

 

Cavani to Cavani zawsze strzela 1 na 10. Chyba jeden z najbardziej przereklamowanych napastników. My irytujemy się czasem nieskutecznością Milika, co by było gdyby to był Cavani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma przeciętna sprawność dzieciaków na podwórkach do profesjonalnych sportowców. Bajki jakbym słuchał Gmocha co to było kilkadziesiąt lat temu. Cavani wcale nie trafia 1 na 10. Ostatnio ma jakiś dołek jak każdy napastnik czasem po prostu się zatnie. Chęć do pracy to ma wielu zawodników, ale trzeba też mieć farta, którego Lewandowskiemu nie można odmówić. Trafił do Lecha na ich najlepszy okres, którego pewnie długo nie powtórzą jeśli w ogóle, potem poszedł do BVB i nastąpiło dokładnie to samo czyli czas największych sukcesów. To kwestia menedżera, ale i szczęścia w życiu, którego prócz zdrowia i ciężkiej pracy Robertowi nie brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to na serio piszesz ? Jestem przerażony.  Choć w sumie się nie dziwie, bo ciągle o piłce wypisujesz te głupoty. Skoro nie rozumiesz że sprawność i wydolność to są fundamenty sportu i skoro dzieciak 6-7 letni jest mniej sprawny od rówieśnika z kraju x to już nigdy tego nie nadrobisz to naprawdę brak słów. Zawodowym sportowcem się nie staje, trzeba do tego dojść. 

Skoro trener trampkarzy dostaje dzieciaka w wieku 11-12 lat który ma braki w sprawności fizycznej to on musi te braki niwelować zamiast zając się szkoleniem, co w efekcie powoduje, że nie starcza czasu aby w pełni wyszkolić piłkarza.  To są fundamenty.  Ale co tam jakiś znawca z tv wie lepiej lol.

I co najważniejsze to ma efekty nie tylko sportowy ale i społeczny.

 

Jakbyś nie wiedział po co m.i powstają piłkarskie przedszkola.

 

Co do Lewego kolejny głupoty. Przypadkiem był najlepszym piłkarzem w tych klubach i bez niego potem było ciężko i miał szczęście. Przypadkiem też zostawał po treningach jak grupa bankietowa w Zniczu szła na imprezę a była dość konkretna. Wtedy już było wiadome, że ten chłopak zrobi karierę.  Pamiętam doskonale jak przychodził i Andrzej Blacha mówił, że to przyszły napastnik reprezentacji, potykał się o własne nogi i my się z tego śmialiśmy ale po 2-3 miesiącu każdy widział, że Andrzej ma rację. Chęć do pracy a umiejętność pracy i świadomość co praca daje to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię jakbym Gmocha słyszał albo Kowalczyka co to było kilkadziesiąt lat temu. Trzeba sobie zdać sprawę, że piłkarsko jesteśmy zacofani i nie pomoże to, że dzieciaki będą sprawniejsze tylko trzeba iść w stronę profesjonalizmu. Tylko po co ja to do ciebie piszę skoro ty twierdzisz, że piłkarz sobie może pić alkohol jak przeciętny człowiek, a i tak nie wpłynie to na jego grę :D Widzisz fundamenty w tym żeby księgowy czy pianista dobrze kopał piłkę :D U nas to nawet tzw. profesjonaliści z najwyższej ligi nie są w stanie kilka razy zagrać piłkę w punkt.

Najlepszym piłkarzem w tych klubach to był jak odchodził. Jeśli według ciebie to nie szczęście, że akurat trafił na te kluby i twierdzisz, że to on sprawił że były tak mocne jak były to jesteś albo ślepy albo to drugie. 

PS. Racowisko przygotowane? :D Księgowi z UEFA już mogą rączki zacierać na kasę za kary dla Legii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Odpadam. Mówisz piłkarsko zacofani a nawet nie wiesz co to znaczy ale czego można po tobie spodziewać. Jakbyś był choć trochę inteligentny to byś wiedział, że ja właśnie o tym pisze. Ale ekspert kanapowy to ekspert kanapowy. 

Jakbyś był inteligentny to byś wiedział, że to właśnie koordynacja ruchowa ma wpływ właśnie na precyzję. Wiedziałbyś to, że to jest to jeden z 1 tematów w szkole trenerów i nie tylko w Polsce ale na całym świecie, wiedziałbyś że jest masę opracowań na ten temat na całych świecie wykorzystywanych do kształcenia trenerów.

 

Ale wiadomo lepiej powtarzać frazesy z tv których nawet nie zna się znaczenia.

I tak koordynacja ruchowa ma też wpływ na pianistów bo chyba nie wyobrażasz sobie pianisty który będzie miał problemy z naciskaniem klawiszy.. Sport to edukacja społeczna dzieci, która uczy się przyszłego życia a nie tylko bycia zawodowym sportowcem bo do tego grona trafia jedynie mały procent.

 

Tak sportowiec pijący i palący przeciętą ilość tych substancji ma lepszą wydolność niż przeciętny człowiek.To jest potwierdzone naukowo a twoje widzimisię ma tu nic do tego, wiadomo że taki sportowiec nigdy nie dojdzie do swoich granic możliwości ale to że jest lepszy od przeciętnego człowieka to fakt.

 

Oczywiście, że to nie szczęście a ciężka praca i podporządkowanie całego życia pod sukces Robert jest gdzie jest. Szczęście to możesz mieć w totka a i tak potem ci wygrani zaraz schodzą na dno.

 

 

Nie bój się oprawa odpowiednia godna LM będzie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że gdyby nie znajomości i protekcja to by się nie odbił od dna w Zniczu, ale lubisz sobie zaprzeczać. W końcu zawsze masz rację a cała reszta to kanapowi Janusze. Dla mnie koniec dyskusji. 

Oprawa pewnie będzie kosztowna dla samego klubu, ale przecież "prawdziwi kibice" muszą pokazać "swoją siłę".  :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messi nam rośnie.... Patrząc na akcję Dawida Kopacza... :) Szkoda młodej Legii, bo nieżle grają. 


Edit: Skład Legii: Malarz - Bereszyński,Czerwiński,Dąbrowski, Guilherme - Odjidja-Ofoe, Jodłowiec, Moulin - Kazaiszwili,Prijovic, Langil

Zastanawiam jakim cudem ten zespół w LM się znalazł. mam nadzieję, że nie będzie kompromitacji. Większość zawodników przyszło latem.  :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavani to Cavani zawsze strzela 1 na 10. Chyba jeden z najbardziej przereklamowanych napastników. My irytujemy się czasem nieskutecznością Milika, co by było gdyby to był Cavani ?

Cavani przez kilka lat grał na pozycji... bocznego napastnika/skrzydłowego. 

 

Wyobrażasz sobie Lewandowskiego pełniącego przez kilka lat taką rolę? Mnie regres formy i słabość Cavaniego w PSG wcale nie dziwi. Arabowie kupili piłkarza, który był im w zasadzie niepotrzebny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Borussia to nie Barcelona, aż tak wysoko nie będzie.

Ja dziś wybrałem sobie mecz PSG - Arsenal, szkoda PSG bo zasługiwali z przebiegu na zwycięstwo. Ale Cavani był niczym Milik w meczu z Kazachstanem a bramkarz Kanonierów zagrał bardzo dobry mecz.

Ja już taki spokojny bym nie był 18 minut i 3-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa się będzie zgadzać. Jak to mówił Tomasz Smokowski, żaden wynik nie popsuje fety związanej z powrotem polskiej drużyny do LM.

Gdyby nie Malarz to tam by nie było co zbierać.

 

Aguero x2

Leicester 2 w Brugge, trochę zaskakująco jak wynik Monaco.

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...