Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@aandin

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Jestem człowiekiem myślącym a człowiek myślący dopuszcza różne wersje aż do czasu wyjaśnienia sprawy. Nie będę wyśmiewał wersji holenderskiej tylko dlatego, bo atakują "naszych". Jeżeli to jest dla Ciebie lokalny patriotyzm, to współczuję tak ograniczonego podejścia. Jeśli okażą się winnymi, to powinni ponieść konsekwencje i w nosie mam to, czy są Polakami, Serbami, Portugalczykami, czy spadli z Księżyca...

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vigoo napisał(a):

Jeżeli to jest dla Ciebie lokalny patriotyzm, to współczuję tak ograniczonego podejścia

Muszę cie zmartwić. Nie jestem etnicznym Polakiem ani nawet nie mam polskiego obywatelstwa,więc argument 

 

11 godzin temu, vigoo napisał(a):

, bo atakują "naszych"

Jest strzałem kulą w płot.

Zwyczajnie wersja holenderska nie trzyma się kupy. Nie ma żadnych dowodów ani nagrań z monitoringu na potwierdzenie ich tez. Jest za to kompromitujący filmik z Mioduskim w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aandin napisał(a):

Muszę cie zmartwić. Nie jestem etnicznym Polakiem ani nawet nie mam polskiego obywatelstwa,więc argument

Nic odkrywczego. Wystarczyło poczytać Twoje wcześniejsze wpisy, by się domyśleć. Tylko to nie zmienia faktu, że Twoje podejście do sprawy jest bardzo ograniczone. Źli Holendrzy atakują tylko słabszych, nie lubią Polaków więc na pewno kłamią i próbują ich wrobić. Powalający argument...

3 godziny temu, aandin napisał(a):

Zwyczajnie wersja holenderska nie trzyma się kupy.

Na dzisiaj wersja holenderska trzyma się tak samo kupy, jak wersja polska i jeszcze nie wiesz jakie prokurator przedstawi dowody. Sprawa Mioduskiego jest tylko pokłosiem tego, co zaszło wcześniej. Jeśli Pankov dostanie zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, to Mioduski może wystąpić dokładnie o to samo a wyroki będzie wydawał sąd a nie Ty bo znasz Holendrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vigoo napisał(a):

Źli Holendrzy atakują tylko słabszych

Nie szanują słabszych,a tych ze wschodu wcale. Ja akurat znam wielu bo mieszkałem przy samej granicy i prez lata z nimi pracowałem. Wiem jak traktowali pracowników z Polski czy z innych krajów bylego RWPG. Ja ci piszę ze swojego doświadczenia a nie z opowieści internetowych.

6 minut temu, vigoo napisał(a):

Na dzisiaj wersja holenderska trzyma się tak samo kupy

Na dzisiaj to nie ma ani jednego filmu potwietrdzającego ich wersję. Twitter szuka i znaleźć ich nie może bo ich brak.

 

7 minut temu, vigoo napisał(a):

co zaszło wcześniej.

Piszesz o zakazie przebywania Polaków w mieście wydanym przez Schouten?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aandin napisał(a):

Nie szanują słabszych,a tych ze wschodu wcale. Ja akurat znam wielu bo mieszkałem przy samej granicy i prez lata z nimi pracowałem. Wiem jak traktowali pracowników z Polski czy z innych krajów bylego RWPG. Ja ci piszę ze swojego doświadczenia a nie z opowieści internetowych.

To ma być jakiś argument w tej sprawie? Holendrzy nie szanują tych ze wschodu, więc na pewno kłamią? Nie ośmieszaj się. Rozumowanie na poziome gimnazjalisty. Spróbuj coś takiego powiedzieć w jakimkolwiek sądzie, to przez godzinę nie przestaną się śmiać.

Godzinę temu, aandin napisał(a):

 

Na dzisiaj to nie ma ani jednego filmu potwietrdzającego ich wersję. Twitter szuka i znaleźć ich nie może bo ich brak.

To ma o czymkolwiek świadczyć? Prokuratura nie stawia zarzutów, bo sobie rzucili monetą i tak im wyszło. Jeśli to prawda, że Pankov już usłyszał zarzuty, to muszą mieć do tego podstawy.

Godzinę temu, aandin napisał(a):

Piszesz o zakazie przebywania Polaków w mieście wydanym przez Schouten?

Piszę o zajściu z piłkarzami. Jeśli nie byłoby próby zatrzymania piłkarzy, to nie byłoby szarpaniny z Mioduskim. Logika prosta jak budowa cepa.

 

Sypiesz argumentami, które są tak dziecinne, że budzą tylko politowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% osób biorących udział w tej dyskusji na forum chyba nigdy nie była na meczu swojej drużyny za granicą. Wiadomo było od dwóch tygodni że holenderska policja przygotowuje się na powitanie "gości" i drużyny prewencji są ściągane z całego kraju do Alkmaar. Każdy kto udaje się na taki mecz musi być przygotowany na możliwość dłuższego pobytu w tamtejszych kurortach izolacji. Dziwie się tylko że zrobił się taki szum w mediach bo zatrzymano dwóch piłkarzy a prezesowi loki się wyprostowały. Jak polscy kibice są tak traktowani praktycznie co mecz wyjazdowy to media nie widzą w tym nic dziwnego i właściwie sprawy nie ma. Tu mamy przykład ogólnokrajowej histerii medialnej. W centrum Alkmaar przed meczem zakręcił się samochód na polskich numerach rejestracyjnych (nie kibice) byli to Polacy mieszkający na stałe w Alkmaar jak zostali potraktowani ... ani słowa w mediach nic się nie stało, może jak by mieli loki i garnitur ktoś by o tym wspomniał. Dla mnie sytuacja niczym się nie różniąca od sytuacji nie nagłaśnianych w mediach a dziejących się praktycznie co tydzień.

Nikt też w mediach nie wspomina że bilety na mecz były do odebrania uwaga 80 km od Alkmaar (informacja wisiała w kasach biletowych stadionu napisana po polsku) w celu zniechęcenia wejścia na mecz. Jakaś zmowa milczenia panuje też w temacie zakazu wjazdu do centrum Alkmaar przed meczem dla osób polskiego pochodzenia co opisuje wcześniej.

Mam nadzieje że w Polsce te same obostrzenia będą zastosowane do każdego obywatela Holandii w dzień meczu w Warszawie a bilety do odebrania w Łowiczu :D ... marzenia fajna sprawa :) 

Edytowane przez Woocash
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aandin napisał(a):

@vigoo Masz jakieś dowody? To dawaj. Czytaj ze zrozumieniem co się do Ciebuie pisze. Nie ma żadnych filmów na potwierdzenie holenderskiej tezy. Rozumiem, że Ty jesteś jednym z tych Polaków co mają kompleeksy wobec tzw "zachodu" .

Chłopie, zacznij myśleć. Nie ma dowodów, bo Ty ich nie widziałeś? Chcesz dowodów, to poczekaj co pokaże prokuratura holenderska. Nie wiesz co mają, sprawa nie została wyjaśniona, ale już wiesz, że kłamią bo nienawidzą Polaków. A co będzie jak w dowody uwierzy UEFA i sądy? Stwierdzisz, że zostały sfabrykowane, czy schowasz głowę w piasek i będziesz udawał, że nie było tematu? Dziecinada do kwadratu.

 

To Ty masz jakiś kompleks oblężonej twierdzy. Wszyscy nienawidzą Polaków, wszyscy atakują Polaków, wszyscy okłamują Polaków a polski naród wybrany zawsze jest niewinny i musi bronić się przed wszystkimi. Typowo prawicowy bełkot. Za stary jestem by wierzyć w takie brednie.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli dowody to puściliby ich wolno? Nie sądzę.

No i jeśli coś takiego było faktycznie to dlaczego nie podali do publicznej wiadomości w dniu zatrzymania, że "zatrzymaliśmy dwóch piłkarzy Legii ponieważ są podejrzani o pobicie ochroniarza" ?

Wygląda na to, że musieli najpierw wymyślić i przedyskutować zarzuty, bo w chwili zatrzymania żadnych poważnych zarzutów nie było. To wszystko jest grubymi nićmi szyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomo21 napisał(a):

Gdyby mieli dowody to puściliby ich wolno? Nie sądzę.

A na jakiej podstawie mieliby ich dłużej trzymać? 

Skoro to się stało pod bramą, to z pewnością na stadionie jest w tym miejscu monitoring. Jeśli faktycznie coś się tam stało konkretniejszego z udziałem piłkarzy Legii to zostanie im to z łatwością dzięki temu udowodnione. Jeśli nie, to myślę, że Legia z Mioduskim na czele postara się, żeby nie zostało to zamiecione pod dywan. Na ten moment wiedza ogólna o tym zdarzeniu jest zbyt mała, żeby można było wydawać wyrok z punktu widzenia postronnych osób.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto był w Holandii dłużej niż rok zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że naród holenderski gardzi Polakami. Mam mnóstwo znajomych i dalszej/bliższej rodziny, którzy pracowali w tym kraju. Wykonywali różne zawody. Od prac fizycznych po prace umysłowe. Jedni zarabiali bardzo dobrze, inni marnie, ale wszyscy jak ich spotykałem czy to na ulicy czy przy stole na imprezie rodzinnej byli zgodni z jednym, że Holendrzy Polaków nie lubią. Powiedziałbym nawet, że nawet bardzo nie lubią. Traktują ich jako gorszy sort. Patrzą na nich z góry. Porównałbym to z tym jak wielu naszych rodaków traktuje Ukraińców czy choćby Cyganów. Polacy w oczach Holendrów są takimi Ukraińcami czy Cyganami w Niderlandach. Tyle, że Polacy niespecjalnie się z tym obnoszą, bo taką mamy naturę. Lubimy obmawiać kogoś za plecami innych. Holendrzy nie mają jednak z tym problemu...

 

Swego czasu hitem w Holandii była piosenka, a właściwie teledysk o Polakach, którzy busikami zasuwają do nich na roboty. News z "Życia Warszawy", ale o tej sprawie swego czasu trąbili niemal wszędzie:

 

https://www.zw.com.pl/artykul/219743.html

 

Jak nieco poszperacie to pewnie znajdziecie ją na YouTube. Jest obelżywa i ksenofobiczna, a podobno Holandia to taki tolerancyjny naród. Narkomani, geje, lesbijki, transwestyci, ateiści, muzułmanie mogą czuć się tam jak u siebie. Wszyscy za wyjątkiem nas... Polaków, wszystko dlatego, że nasi rodacy uczciwie chcą zarobić na chleb.

 

Przykłady z piłkarskiego ogródka? Pamiętacie jak kibice PSV traktowali hiszpańskich cyganów na rynku przed meczem z Atletico Madryt?

 

 

Typowy zachodni kraj bez tzw. wartości. Jak widzę takie sceny od razu mi się przypominają te ohydne zachowania niemieckich oficerów w stosunku do żydów podczas II wojny światowej.

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

AC Milan wygrał 2-1 z PSG. Ależ to było meczycho. Paris mimo wyjścia na prowadzenie nie zamknął środka pola i  była otwarta gra. Pięknie się to oglądało kiedy jest akcja za akcję i dochodzenie do strzału. Nikt nie stawiał autobusu w bramce. Co prawda od 75' Milan siadł bo żadnej zmiany nie dokonał ale mimo tego nie było obrony Częstochowy. Choć nie narzekam na jakość oglądania w Polsat Sport Premium 1 "SUPER HD" to mimo wszystko Polsat Box powinien się wstydzić, że takiego spotkania nie było w 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jest właśnie ewenement. W lidze ledwo cisną, grają bardzo nie stabilnie a w LM ostatnie mecze były super. W niemieckim internecie ludzie zachodzą w głowę co się w tym klubie dzieje. Czy to wina Terzića czy mentalu piłkarzy. Od czasów Kloppa ten klub jest  taki niestabilny. Rose miał być zbawcą i też poprawy nie było. Za Tuchela moim zdaniem było w miarę dobrze. Na początku sezonu wielu zawodników było kompletnie bez formy np Malen czy Adeyemi a teraz grają dobrze. Haller zupełnie się pogubił. Defensywa jest słaba. Od początku twierdzę, że Suele to pomyłka i okazuje się , że Terzić też to zrozumiał. Ja bym mimo wszystko rozejrzał się za jakimś konkretniejszym trenerem a Terzić niech się jeszcze trochę pouczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Kwiatkowski, który miał "siedzieć na Varze" podczas dzisiejszego meczu Real Sociedad - RB Salzburg został odsunięty przez UEFA.

Źródła bliskie UEFA twierdza, że sędzia Var popełnił błąd stosując się do złych wskazówek dotyczących zagrania ręką w polu karnym.

https://www.telegraph.co.uk/football/2023/11/29/tomasz-kwiatkowski-var-newcastle-psg-handball-penalty/

 

 

 

https://www.reuters.com/sports/soccer/var-official-psgs-draw-with-newcastle-stood-down-2023-11-29/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA twierdzi, że to Kwiatkowski kazał mu zerknąć na powtórkę gdyż według niego była ewidentna ręka a jak było naprawdę to dowiemy się dopiero jak na światło dzienne wypłynie konwersacja Kwiatkowski - Marciniak.

Przy okazji dodam, że sluchając niektórych rozmów sędzia - VAR które zostały opublikowane przez Premier League można się uśmiać jak na dobrym Stand Up'ie :)

Poza tym Marciniak ma tak czy siak wolne bo nie miał sędziować żadnego środowego spotkania choć nawet gdyby to jego łysy ziomal Collina i tak by go nie odsunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mecz Legii i kolejne rozróby:

https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-67585147

Oczywiście z ich strony to znów wszyscy inni są winni a nie Legia.

 

Tylko rzeczywistość jest trochę inna i panowie od prowokacji w Alkmaar już mają wyznaczony termin rozpraw przed holenderskim sądem.

https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna/radovan-pankov-bedzie-musial-stawic-sie-w-sadzie-w-alkmaar_sto9901444/story.shtml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...