Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi miło @Karolu, że zareagowałeś na mój post. Bardzo cenię twoją pracę jako administratora Forum Media2.pl, ale głównie oceniałeś czas godziny emisji oraz zaradziłeś, aby był krótszy (20-30 minut nam nie pasuje, bardziej bym postawił na format TOK FM - godzinna audycja i 3 bądź 4 tematy), no ale jak @Kirk wspomniał, niech słuchacze się wypowiedzą co do czasu godziny emisji (niektórzy moderatorzy z Forum Media2.pl jak np. @matik, który także tutaj się wypowiada jest naszym stałym słuchaczem).

 

Przedstawiłem po prostu swoje stanowisko w tej sprawie :) Może @matik ma więcej czasu i możliwości odsłuchiwania audycji, ja nie, dlatego wyraziłem się jasno :)

@Matik raczej nie ma nic do dodania. Z tego forum właśnie się dowiedziałem, że jestem stałym słuchaczem, mimo, że nie jestem.

@Frontowiec, to, że napisałem Ci kiedyś (7 października), że znam Twój program, nie znaczy, że jestem stałym słuchaczem. Raz, że jest za długi; dwa, zapraszanie do dyskusji przodowników wszelkich sporów politycznych uprzedzonych do innych którzy albo mają inny pogląd albo oglądają coś czego ta jedna osoba nie lubi (myślę, że każdy stały użytkownik tego forum będzie wiedział o kim mowa, kto występuje w tej audycji) czy też osób maniakalnie natrętnych (tu też jest łatwo odgadnąć) sprawia, że to wcale nie zachęca nawet do posłuchania, a wręcz sprawia, aby omijać audycję szerokim łukiem.

Wiem, że Ty @Frontowcu jak i też @Kirk, czy @MaciejOlek jesteście bardzo zaangażowani za co Wam chwała, bo słysząc czy też czasem czytając Wasze opinie widzę naprawdę fascynację w pozytywnym tego słowa znaczeniu, jednakże sama audycja ma kilka minusów o które decydują na całokształt.

Edytowane przez matik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matiku -  widać,że nie słuchasz audycji, a wydajesz wyroki dotyczące mojej obecności w programie . Ba widać,że się nie orientujesz co ja tam głoszę, polecam Ci najbliższe wydanie i to jak oceniłem rok rządów Kurskiego(nie była to pozytywna opinia). Jednak wcale mnie Twoja stereotypowa opinia na mój temat nie dziwi. Tematów politycznych w audycji nie poruszamy,a ostatnio najmocniejszą wypowiedź ocierającą się o politykę jak sobie przypominam miał Frontowiec akurat. No tak to się kończy ocenianie powierzchowne. Zauważ,że ja akurat w wątku TVN raczej się nie udzielam,a na pewno nie oceniam "Faktów" TVN, których zwyczajnie nie oglądam. Oczywiście jeśli Kirk, Frontowiec czy Maciejolek uznają,że szkodzę audycji to przestaną mnie zapraszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat poglądy polityczne to ostatnia rzecz, jaką byśmy mieli sprawdzać u osób, które występują w "Medialnych". Bo nas to nie obchodzi tak naprawdę. Jeśli ktoś potrafi się wypowiadać, mówi mądrze i ciekawie, to go z chęcią gościmy w programie (a jeśli jeszcze ktoś ma swoją działkę, na której świetnie się zna, to tym lepiej). Ważniejsza rzecz to np. kwestie techniczne sprzętu, a nie poglądy polityczne.

 

Zresztą, to wcale nie jest tak, że jeśli do programu zaprosi się 2 osoby, z których postów na forum wynika, że mają odmienne poglądy, to od razu jest jakaś chryja czy coś. To tylko stereotyp.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matiku - widać,że nie słuchasz audycji, a wydajesz wyroki dotyczące mojej obecności w programie . Ba widać,że się nie orientujesz co ja tam głoszę, polecam Ci najbliższe wydanie i to jak oceniłem rok rządów Kurskiego(nie była to pozytywna opinia). Jednak wcale mnie Twoja stereotypowa opinia na mój temat nie dziwi.

Nigdzie nie napisałem co Ty głosisz w programie. W ogóle się nawet do tego nie odniosłem. Albo nie czytasz ze zrozumieniem albo chcesz wprowadzić zamieszanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up zgadza się nie napisałeś,ale uznałeś z góry,że moja obecność zniechęca do słuchania audycji przy okazji używając kilku "ciepłych" słów. To jeszcze gorzej świadczy, bo gdybyś słuchał i na podstawie tego postawił konkretne zarzuty to zupełnie inna rozmowa. Nie użyłeś też mojego nicku, ale nie szkodzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego niby oceniłem przed obejrzeniem? Wskaż mi choć jeden przykład. Jednakże jeśli coś takiego uczyniłem kiedykolwiek to  niewłaściwe zachowanie z mojej strony,ale to nie oznacza,że Ty powinieneś robić to samo :)

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdorazowo w takich sytuacjach piszę o tym publicznie na forum cytując Twój post.

Poza tym, nie oceniłem Cię wcale w tej audycji, wydałem opinię, że Twoje wypowiedzi na forum zniechęcają mnie do odsłuchu audycji, której skoro nie słyszałem, to nie oceniam. To jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, występuję w wybranych wydaniach, więc pozostałe możesz odsłuchać, o ile będziesz chciał.

Ostatni przypadek, który przypominam był twoim wymysłem gdyż takowej oceny nie wystawiłem,a stwierdziłem jedynie,że myślałem,że TVN da więcej relacji z WOŚP. Jeśli to takie przypadki to trudno nic na to nie poradzę :) Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień minął, więc pora na 28 wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @wislok, no i ja :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.28-16.01.2017-114976686-130736630 - wersja online

http://www110.zippyshare.com/v/kZORdBZF/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:42 - Gala Mistrzów Sportu
33:24 - "Ucho Prezesa"
48:59 - Audiobooki
01:05:40 - Kontrowersyjne i zakazane reklamy
01:23:24 - Rok rządów Kurskiego
01:53:36 - Kącik Retro: dawni prezesi TVP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 7 dni za nami, tak więc pora na 29 już wydanie "Medialnych", dziś w składzie: @Mr.Chiquita, @Poland, oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.29-23.01.2017-.mp3-114979797-130739901 - wersja online

http://www24.zippyshare.com/v/7LK6DQPh/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:40 - WOŚP 2017 - podsumowanie.
26:39 - Ruszył Super Polsat.
43:53 - MrMBL3 zniknął, i co dalej z kanałami o starej TV?
01:10:42 - Kontrowersyjny film dokumentalny "Pucz".
01:32:03 - Telewizje internetowe.
01:44:27 - Kącik Retro: Anime (cz. 2)

 

 

Przy okazji ogłoszenie: niedługo wydanie specjalne, w którym omówimy wiosenne propozycje telewizyjne.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym odcinku przerwy wracam do słuchania audycji ;)

 

WOŚP - ten rok pierwszy w TVN, relacje były przeprowadzone bardzo dobrze, te wyniki oglądalności nawet o tym świadczą, że ludzie oglądali te transmisje, choć krótkie wejścia i to dlugie wieczorne, ale TVN to stacja komercyjna. "Fakty po południu" w TVN24 (wtedy na jeden dzień zmienili się w TVN WOŚP :mrgreen: ) trwały, jak dobrze pamiętam, około 70 minut. Tak nawet cały dzień o WOŚP nie informowalo TVP Info w latach poprzednich. Za to naprawdę propsy dla TVNu. Polsat także zanotował progres, pojawiły się relacje dłuższe, to jest naprawdę extra. Natomiast w TVP ośrodki się postarały, a centrum dało 13-sekundową wzmiankę. Brawo, brawo, postarali się jak nic! :mrgreen: Sprawa zaginionego serduszka - tak, w ośrodku było serduszko, a centrum wymazało. A Kurski powiedział, że nie wymazywał. To ja nie wiem, kto to zrobił, pani Paczuska czy kto, bo Święty Mikołaj na pewno nie :mrgreen:  Dziwię się, że TVP nie mówilo o tym temacie, tylko to zmarginalizowali do ośrodków i króciusieńkich wzmianek w centralnych serwisach +  TVP Info też wzmianka, ale krótka. Może to przez urazę Jacka Kurskiego do pana Owsiaka, może urazę prawicy, nie wiem. O Republice nie wiedziałem. Ale cieszę się, że był materiał bardzo obiektywny o WOŚPie :)  Można powiedzieć - zaorała główne programy info TVP :mrgreen: Czy Polsat się włączy do WOŚPu? To zależy od szefostwa stacji.

 

Ale mimo wszystko tęsknię za WOŚPem w TVP. To miało taki swój...klimat.

 

Super Szajs...Polsat :mrgreen: Powtórki 24/7, czasem nawet siatka i obijanie ryja, ale tak to nadajemy powtórki i jest niezły szajs :mrgreen: Przed programami jest plansza, że audycja ma audiodeskrypcję, albo jakieś inne udogodnienie. Kanał niepotrzebny, kolejna zapchajdziura. W dodatku z tym był mały skandal z tą pozycją na liście CP, że są na 84, a Puls wywalili na 157. Niby są jakieś lajwy, niby są jakieś programy z ripleja, niby coś tam leci, kanał jak kanał, ale z większą ilością powtórek. Polsat 2 Poland i tak już jest wystarczającym śmietnikiem powtórkowym, nie ma co z niego robić tego SP. Plus za udogodnienia, ale...ale kanał dalej jest śmietnikiem. Plus za te programy, plus za udogodnienia, jest sporo tych programów z nimi.  "Wydarzenia 22:00" o 6:00. A czemu właśnie nie ma emisji tego programu na żywo o 22? Taki simulcast ale z tym tłumaczem. To prędzej by zadowoliło widza ;) Aha, przynajmniej w DVB-T mieliby widzowie wszystkie "Wydarzenia" - te o 15:50, 18:50 i o 22:00.

 

MrMBL3 skasowany i jeszcze problemy prawne - fajny komentarz tego Piotrka :) Wszystko wyjaśnił, o co chodzi. Crowley ma prawo do roszczeń, zgoda, nie powinni kasowac kont. Bo po co? To już nie wolno wrzucać wspomnień? Nie wolno nawet wspominać, bo wejdzie jakiś Krołlej i skasuje konta, a widz, chcący zobaczyć, jak wyglądało TVP w latach 90 czy w latach zerowych XXI wieku, straci tę możliwość? Bez sensu. Zaraz się skończy na tym, że user chcący wrzucić film, będzie musiał zapytać się TVP, czy może wrzucic, a jak dostanie zgodę, to wrzuca. Widziałem przypadki na YT, że użytkownicy wrzucając filmy z TVP, w opisie pisali, że wszelkie prawa są zastrzeżone dla TVP S.A. itd. te bla bla.  Reklamy. Nie, TVP nie ma tego zarejestrowanego, choć czasem KRRiT jak robi jakąś kontrolę, to prosi o zapis emisyjny stacji, ale ile taki zapis jest przechowywane? Rok, dwa? Może tak być. Nie wolno ludziom zabronić wrzucania wspomnień. Jeżeli TVP chciałoby - może załozyć taki kanał na YT, wrzucić sobie wspomnienia - tak robi mój wrocławski ośrodek, wrzucał na kanał retro materiały z "Faktów" z dawnych lat -  i jest. I już. A nie, że sądzimy tego, co sobie wrzucił jakiś materiał.

 

"Pucz" - legendarny film także w "Medialnych" :mrgreen: No tak, wszystko przedstawione jednostronnie, aby przekonać przekonanych. Nie wiem, czy dobrze, że taki film był wyemitowany, bo to taki znak dla widzów, na co jest marnowany ich hajs z abonamentu. Na jakiś film bez lektora w 21:9, gdzie wlepiają parę nagrań, parę tweetów, parę innych rzeczy i już, jest film. Także poszło o autorów materiałów użytych w tej produkcji, że nie zostali uwzględnieni, coś słyszałem, że w tej emisji zeszłotygodniowej byli już wymienieni. Nie wiem, czy to kończy sprawę, czy te osoby dalej będą dochodzić swoich roszczeń. W każdym razie, przyzwyczaiłem się do narracji jednostronnej w TVP, tak samo jak do narracji jednostronnej w TVN i narracji bezstronnej w Polsacie. Dlatego prędzej taki dokument, ale obiektywny powinien stworzyć Polsat News. I byłaby pokazana jedna strona, druga strona, wszystko po równo, parytety 50:50 i już.

 

Telewizje internetowe - no nie oglądam, ale czasem zdarza mi się zerknąć na Kuźniara, który rano jeździ autem po Warszawie z gośćmi i sobie z nimi rozmawia ;)  Może kiedyś telewizja się przeniesie do neta i tak tylko będziemy oglądać? Nie wiem, to całkiem możliwe.

 

Kącik Retro, czyli anime część druga ;) Pierwsze anime w kinie - ciekawie :) Tego nie wiedziałem. Ale to nie była baśń. W internecie są też te hentaie (nie wiem, czy się zalicza do anime), ale to jest erotyczne, zboczone, nie że oglądam, ale znam :mrgreen: Szkoda, że obecnie nie robią przewodniki TV z takimi informacjami, gdzie co leci. Fajnie byłoby to zobaczyć. ITI wydawało filmy? Racja, był taki epizod, że byli dystrybutorem. Dragon Ball - niestety, nie kojarzę. Ale śmieszna sytuacja z tym Szatanem Serduszko :mrgreen: Zaszaleję. Czekam na część trzecią ;)

 

CO w następnym? Na Shoutboksie pisałem o Superstacji i o zmianach w niej, to temat wart poruszenia ;) Bo o ramówkach na wiosnę chyba za dwa tygodnie będziecie gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiosennych nowościach porozmawiamy w tym wydaniu. Jest jeszcze jedna informacja, otóż ze względu na to że @Kirk będzie miał tzw. ''sesję'', to Odcinek 31 pojawi się najprawdopodobniej dopiero 13 lutego br.


Co do tematu o Superstacji, to poruszaliśmy już w wydaniu z października 2016 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co dalej pozostaje przy propozycji dwóch tematów radiowych:

- Omówienia stacji Eurozetu oraz jego właściciela zagranicą

- Omówienia stacji radiowych i telewizyjnych w krajach sąsiednich

Jeżeli chodzi o Polsat to tu można jeszcze porozmawiać o potrzebie wymiany grafiki przez tego nadawcę. Przy okazji moja propozycja z multimedialnym tematem w tle (Kirk wie o co chodzi) jest dalej aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu o Superstacji, to poruszaliśmy już w wydaniu z października 2016 roku.

Ale teraz stacja zmienia godziny emisji programów LIVE, teraz to będzie od 12 do 24, a od 24 do 12 będą telezakupy. Ponadto o 15:45 i 16:45 będzie "Na tapecie" ;) Temat wart poruszenia, możecie porozmawiać o przyszłości tego kanału, czy jest rentowne utrzymywanie takiego gniota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Obecna oprawa Velvetowska już zdecydowanie za długo siedzi na ekranie - ponad dekadę!

Wiesz, może Tobie to przeszkadzać, że ta oprawa jest od prawie 11 lat, ale to nie jest jakiś palący problem, że mamy go koniecznie dawać w programie. Nie mam też pewności, czy słuchacze by to przyjęli.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...