Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dwóch sezonów tak mówią komentatorzy TVP. 

 

Chyba nie bardzo. Kiedy Rudziński w lutym zeszłego roku przeszedł do Eurosportu to w pierwszej transmisji powiedział Prewc i od razu Błachut do naprostował że po słoweńsku to Preuc. Na początku tego sezonu na pewno w TVP mówili Prewc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentator główny: Witold Domański, gość to Maciej Bydliński - wieloletni reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim. Bydlińskiego nie podejrzewam więc, że się na narciarstwie nie zna. Też zauważyłem, że panowie często nie byli jednomyślni w ocenie przejazdów.

 

a ja ich obronię,bo slalom się bardzo ciężko komentuje i jakby mieli dwóch kolejnych byłych narciarzy na mikrofonie to jestem pewien że każdy by inaczej widział dany przejazd-tam się dzieje dużo,szybko,ładna jazda nie oznacza szybkiej i skutecznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ich obronię,bo slalom się bardzo ciężko komentuje i jakby mieli dwóch kolejnych byłych narciarzy na mikrofonie to jestem pewien że każdy by inaczej widział dany przejazd-tam się dzieje dużo,szybko,ładna jazda nie oznacza szybkiej i skutecznej

pow prościej to tak jakby 2 krytyków oglądało ten sam film. Tylko 1 jest z USA a 2 z Polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wiadomo, że należy poprawnie wymawiać czyjeś nazwisko. W tym wypadku rozchodzi się oto czy Prevc czy Preuc. Natomiast czy przejmują się ludzie zagranicą wymawiając nasze nazwiska? Nie sądzę. Jak źle wymawiają to oczywiście nic złego nie robią i Polacy oczywiście nie mogą krytykować ich bo to my musimy się do wszystkich dostosowywać, a nie inni do nas.  Także bez tego zbędnego produkowania się nad tym nazwiskiem. To bez sensu jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem mając i Canal+ i Sky Sports że nasi dziennikarze silą się na poprawną wymowę przez co powstaje szopka.Pierwszy przykład z brzegu to obrońca Man United Lindelof.Rudzki go wypowiada na 10 różnych sposobów podczas jednego meczu...po co?Anglicy,zresztą nie tylko bo w studio często jest choćby Henry czyli Franuz i np nazwisko Martiala wymawia zupełnie inaczej niż Neville..i to trzeba zaakceptować.Nie róbmy z siebie ani widzów idiotów a próbując poprawnej wymowy stajemy się zwyczajnie idiotami.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wiadomo, że należy poprawnie wymawiać czyjeś nazwisko. W tym wypadku rozchodzi się oto czy Prevc czy Preuc. Natomiast czy przejmują się ludzie zagranicą wymawiając nasze nazwiska? Nie sądzę. Jak źle wymawiają to oczywiście nic złego nie robią i Polacy oczywiście nie mogą krytykować ich bo to my musimy się do wszystkich dostosowywać, a nie inni do nas.  Także bez tego zbędnego produkowania się nad tym nazwiskiem. To bez sensu jest. 

 

Dokładnie. Mnie też rozśmiesza Mirosławski drwiący z tego, że ktoś nie mówi "Ter Stejgen" tylko Ter Sztegen. Ważne, aby komentator nie zmieniał wymowy 10 razy w trakcie meczu (Maszczerano, Maszerano, Maskerano itp. ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dodatkowe kanały Eurosportu które zostaną uruchomione na czas ZIO 2018 beda:

- nadawac 24h na dobę

- w jakości HD

- bez reklam

- dostępne u wybranych operatorów

- z komentarzem polskim lub angielskim

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/igrzyska-pjongczang-2018-transmisje-w-trzech-dodatkowych-stacjach-eurosport

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Panowie dostęp do Playera Eurosport jest tani jak "barszcz" ;) więc istnieje alternatywa.  I jakość obrazu jest całkiem przyjemna dla oka.  :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Zniknie Tenis Premium  to i w CP się pojawi. Nie martw się. ....No chyba , że się mylę. ;)

Z drugiej jednak strony, zabraliscie nam LM, to czemu macie mieć dostęp do Eurosport 3,4,5. ? ;):P 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...