Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - kwalifikacje


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak minął dzień?

CONMEBOL. Trzy mecze bez ani jednej bramki, a były to: Boliwia - Brazylia; Wenezuela - Urugwaj; Argentyna - Peru. W 2 pozostałych za to były gole. Były to: wygrana Chile z Ekwadorem wynikiem 2:1, a Kolumbia przegrała z Paragwajem 1:2. Urugwaj ma przynajmniej baraż, a Ekwador żegna się z marzeniami o mundialu. Jak Argentyna zajmie 5. miejsce w grupie to mecz towarzyski z Rosją będzie odwołany.

 

UEFA.

Grupa C. Czesi wygrali z Azerami 2:1, Niemcy zagwarantowali awans wygrywając z Irlandią Płn. 3:0, a Norwegia rozbiła San Marino 8:0. Irlandia Północna ma zapewnione 2. miejsce w grupie, czy zdoła awansować do baraży. Odpowiedź albo dziś, albo jutro, a może w ciągu najbliższych dni.

Grupa E. Polacy rozbili Armenią 6:1, Duńczycy zamiast remisu wygrali z Czarnogórą 1:0 po golu Eriksena, a Rumunia wygrała z Kazachstanem 3:1. Polska ma już przynajmniej awans do baraży.

Grupa F. Anglia wygrała ze Słowenią 1:0 w dramatycznej końcówce, Litwa zremisowała z Maltą 1:1, a Szkocja wygrała ze Słowacją 1:0 po samobóju Skrtela. Anglia ma już zagwarantowany awans.


Jeszcze jedno. Mecz Kostaryka - Honduras został przełożony z powodu sztormu tropikalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islandia, to jest jakiś fenomen - patrzę i się nie mogę nadziwić...  :roll:


Edit: Brawo Islandia, wygrają z Kosowem i jadą na mundial! Chorwacja wstyd, mogą nawet nie zagrać w barażach jak przegrają na Ukrainie... :) Turcja znowu bez mundialu. :)

Dzięki kompromitacji Włochów, którzy zremisowali z Macedonią, już dzisiaj mundial zapewnili sobie Hiszpanie. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. reprezentacją, która zakwalifikowała się do przyszłorocznego Mundialu została Hiszpania, a Włochów czekać będzie baraż tak jak 20 lat temu, gdy grali w jednej grupie z Anglikami, Polakami, Gruzinami i Mołdawianami, a w barażu pokonali w dwumeczu Rosjan. Stało się tak za sprawą wygranej Hiszpanów z Albanią oraz remisu Włochów z Macedonią.


Teraz przejdźmy do podsumowań w strefie europejskiej.

W grupie D o 18 rozegrano mecz pomiędzy Gruzją a Walią. Ostatecznie wygrała Walia wynikiem 1:0. Austria pokonała Serbię 3:2, a Irlandia pokonała Mołdawię 2:0. Austriacy mimo wygranej pożegnali się z marzeniami o mundialu, bo Walia wygrała tak jak wspominałem. Walka o miejsce na mundial w tej grupie wciąż trwa.
Grupa G, wspominałem o dwóch meczach, to Izrael pokonał Liechtenstein 1:0, o tabeli nic nie wspominam. Albania może już tylko pomarzyć.

Grupa I natomiast to będzie zacięta walka o miejsce na mundial. Chorwacja zremisowała z Finlandią 1:1, Islandia wygrała z Turcją 3:0, a Ukraina pokonała Kosowo 2:0. W tabeli jak widać, na prowadzeniu wysunęła Islandia, na 2. miejsce spadła Chorwacja, a na 3. miejscu Ukraina. W obydwu przypadkach dzieli 3 punkty, a ten mecz zadecyduje. Turcja pożegnała się z marzeniami o Mundialu.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką gra Argentyna nie zasługuje na Mundial. Messiego mi nie szkoda. Zal mi Dybali ze musi w tak słabej drużynie grać...

ArgenKPINA!

Jak ma grać z samymi drewkniakami?  Co Dybala pokazał w Argentynie a jak gra w Juve?   Odkąd Samapoli został trenerem ma schizy na punkcie Messiego. Wszystko pod Messiego.  Tam nie ma komu rozgrywać. Di Maria gra ala poziom poslkiej ekslatrkalsy. Pomijam formacje obrony.

 

Wezme sobie zrobie sci  fi.   Wstawiamy   Messiego do reprezentacji  Hiszpanii   a do obecnej Argentyny wstawiamy CR7 i niech gra z Dybala. Powiem mi kto wychodzi tam lepiej. W Argentynie nie ma komu piłek posyłać.

Tam jest potrzebny  Simeone a nie Sampaoli. Odkąd on tam jest to same remisy.  Twierdzi że Dybala i Messi nie moga grać jednoczesnie.  A co CR7 i Bale nie mogą grać ? Zarówno jeden jak i drugi grają na pozycji a to skrzydłowy a to napastnik.

Islandia, to jest jakiś fenomen - patrzę i się nie mogę nadziwić...  :roll:

 

 

Edit: Brawo Islandia, wygrają z Kosowem i jadą na mundial! Chorwacja wstyd, mogą nawet nie zagrać w barażach jak przegrają na Ukrainie... :) Turcja znowu bez mundialu. :)

 

Dzięki kompromitacji Włochów, którzy zremisowali z Macedonią, już dzisiaj mundial zapewnili sobie Hiszpanie. :)

No i teraz  Włosi na kogo mogą trafić? Hiszpanie to mogą wystawić nawet 3 skład na Israel już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefie CONCACAF jak się działo minionej nocy. Meksyk pokonał i jednocześnie zgasił mundial reprezentacji Trynidadu i Tobago 3:1. USA pokonała Panamę 4:0. Dziś o północy mecz Kostaryka - Honduras, który może zadecydować o awansie na mundial dla Kostaryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pewni gry w barażach tylko Włosi i Irlandia Północna, zresztą pewnie będzie podział na koszyki, ktoś może potwierdzić?

Chorwaci wczoraj nieźle pokpili sobie sprawę, Mecz Ukraina-Chorwacja będzie trzeba obejrzeć obowiązkowo. Zresztą to kolejny przykład na to, że każdy z każdym może zremisować, a nawet przegrać. My powinniśmy przegrać z Armenią u siebie, a wygraliśmy fartem. Francja z Białorusią i Liechtensteinem nie potrafiła wygrać obu meczów. Te eliminacje są bardzo ciekawe w niektórych grupach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefie CONCACAF jak się działo minionej nocy. Meksyk pokonał i jednocześnie zgasił mundial reprezentacji Trynidadu i Tobago 3:1. USA pokonała Panamę 4:0. Dziś o północy mecz Kostaryka - Honduras, który może zadecydować o awansie na mundial dla Kostaryki.

Również kibicuje Kostaryce, niech awansują, wtedy Nasi być może będą mieli okazje znów z nimi wygrać tak jak w roku 2006;)

Kto to jeszcze pamięta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, tyle, że wtedy Kostaryka była dostarczycielem punktów, a na ostatnim mundialu jedną z rewelacji turnieju. Kostaryka na pewno awansuje, awansuje też pewnie USA. Przewiduję baraże dla Panamy lub Hondurasu.

Dzisiaj w Afryce dużo będzie się działo, przedostatnie mecze grupowe. Awans mogą zapewnić sobie Tunezja, Nigeria i Egipt. W walce o finały wciąż liczy się reprezentacja Wysp Zielonego Przylądka. Co ciekawe już dawno szanse straciły Algieria- która świetnie się spisywała w Brazylii, i Kamerun-czyli raczej etatowy uczestnik ostatnich mundiali. Tylko matematyczne szanse na awans ma Ghana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze patrzę, że Afryka może mieć tyle samo zespołów na Mundialu co Ameryka Płd? Przecież to absurd.

EDIT

Właśnie sprawdziłem, że nawet może mieć więcej, tyle samo ma Azja. Ach ta beznadziejna poprawność. A potem Mundialu nie da się oglądać, przynajmniej na początku, bo przyjeżdża tyle słabiaków.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie wypada rzucić 3 miejsc Afryce na tyle federacji, to Mistrzostwa Świata, a nie Copa America. Zresztą po rozszerzeniu mundialu do 48 drużyn dopiero spodziewam się cyrków. Kluby z Ameryki Południowej zresztą dopiero od dwóch mundiali zaczęły mnie zachwycać, nie patrzę na Argentynę i Brazylię oczywiście. Jak się spojrzy na WC2002, to tylko 2/5 wyszły z grupy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze patrzę, że Afryka może mieć tyle samo zespołów na Mundialu co Ameryka Płd? Przecież to absurd.

EDIT

Właśnie sprawdziłem, że nawet może mieć więcej, tyle samo ma Azja. Ach ta beznadziejna poprawność. A potem Mundialu nie da się oglądać, przynajmniej na początku, bo przyjeżdża tyle słabiaków.

Afryka to powinna mieć 3 miejsca gdyż przebijają blachy swoim piłkarzom -Czytaj odmładzają ich.

Ja gdzieś czytałem iż Olisadebe odmłodził się o 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeden z naszych polskich stadionów przenieść charytatywnie do Sarajeva... Bośniacy mają kilku świetnych graczy, a grają na klepisku... :) Tak sobie analizuję tabele i najprawdopodobniej, to z grupy z Belgią nikt nie zagra w barażach. Bośnia jeśli przegra, to oni lub Grecy raczej będą mieli najgorszy bilans z drugich miejsc.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś Europejczyk gra do 40 to jest bohaterem kraju, a jak jest z Afryki to jest dziadkiem. Dziwne macie podejście.

 

Z innej beczki: włączyłem dziś na przekaz Polsatu z 12.5W akurat była przerwa i widok z dachu stadionu na boisko. Myślę sobie pewnie towarzyski mecz Rosji pokazują. A to nie to był przekaz z Chorzowa ze Stadionu Śląskiego el U19. Jestem w Szoku, zrobili stadion na światowym poziomie, naprawdę wygląda jak jakiś obiekt w Brazylii :D Lepiej się prezentuje niż ten w Warszawie. Oby tylko nie stał cały czas pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak, nie lubię stadionów z bieżniami lekkoatletycznymi, ale dla lekkoatletów powinna to być świątynia zmagań. :)

Nigeria po raz trzeci z rzędu na mundialu!

Świetnie się oglądało na bajorze mecz Bośnia-Belgia, Belgowie wygrywają 4:3, nie zdziwię się jeśli przywiozą medal z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...