Skocz do zawartości

Operatorzy Komórkowi


grzybek03
 Udostępnij

Z jakiego operatora komórkowego korzystasz  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego operatora komórkowego korzystasz

    • Plus GSM
      63
    • SamiSwoi
      2
    • Simplus
      21
    • POP
      8
    • Orange
      60
    • Era
      52
    • Heyah
      17
    • Play - nowy operator
      38
    • Nie korzystam
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru się tu kłócić ale gadanie że ten operator ma gorszy zasięg a ten lepszy jest bez sensu a nawet bym powiedział śmieszne.

Są miejsca gdzie operator numer 1 ma zasięg a reszty brak a też są miejsca gdzie brak zasięgu operatora nr1 a z reszty jest.

Oczywiście jak by tak faktycznie cały obszar sprawdzić to średnia pokrycia kraju wyjdzie podobna ( nie dotyczy Play bo on je buduje )

Nie bronie ani też nie oskarżam żadnego z operatorów bo jest to tylko gadanie niezadowolonego użytkownika danej sieci.

 

W moim przypadku mogę powiedzieć że najgorszy zasięg ma Orange bo praktycznie w całej miejscowości jest bardzo słaby zasięg a najlepszy jest Play bo nawet się pofatygował postawić UMTS.

Oczywiście to moje gadanie które nie pokrywa się z rzeczywistym pokryciem kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 2003-2008 pracowałem jako kierowca. Tygodniowo robiłem po kraju około 1500-1800km! Jako fascynat telefonii komórkowej, posiadałem oczywiście trzy telefony! Era,Plus i jeszcze wtedy Idea. Aparaty zawsze koło siebie, i były to trzy 6210. Jadąc i się nudząc, często, bardzo często spoglądałem na wyświetlacze porównując zasięg sieci... Najlepsza Era, później Plus, na końcu Idea. Sytuacja uległa zmianie jakoś w 2007. Wtedy kolejnośc wyglądała tak: Era, Orange, Plus..

Służbowo posiadałem Plusa, prywatnie Erę (od 1997r do dziś). Bardzo często, gdy bywałem w trasie, gdy ktoś do Mnie dzwonił na Plusa, musiałem oddzwaniac z Ery! Zakładam się, że tak zostało do dziś. Co do PLAY, to jeśli budowa sieci będzie się odbywac w takim tempie jak się odbywa, to za rok Plus wysiądzie! To z jakiej sieci korzystamy można sprawdzic Netmonitorem w Nokii. Jeśli mamy 260-01 jesteśmy w Plusie, jeśli 260-06 telefon pracuje na nadajniku PLAYa!

Na początku lutego mam zaplanowaną trasę z Warszawy do Berlina (przez Kostrzyń). W jedną stronę jadę autobusem i PKP. W drugą wracam samochodem...

Postaram się zaopatrzyc w dwa takie same telefony i w dwie karty Ery, i Plusa. Sprawdzimy, co jest większe na tej trasie, choc z góry wynik jest mi znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dalej nie zgadzam się z Tobą bo też trochę Km robie po kraju czy europie i z mojego doświadczenia to województwa małopolskie i podkarpackie Era ma katastroficzny zasięg, Oragne też nie za wesoło ale jeszcze w niektórych miejscach gdzie Ery brak to Oragne miało te 2 kreski. Plus w tych obszarach prowadził.

Następnie śląskie, tutaj powiem że Oragne prowadzi, co prawda przy granicy niemieckiej Oragne nawalało ale i tak tutaj prowadzi. Era Plus mniej więcej tak samo.

 

Mazowieckie tutaj faktycznie Era króluje ale nie ma aż takiej przewagi.

W innych miejscach niestety nie miałem okazji mieć 3 telefonów więc nie będę sie wypowiadać.

 

A wracając do Play, uważasz że Play wolno się rozwija, szkoda bo brakuje mu tylko 400 BTS-ów UMTS-a by prześcignąć Ere więc naprawdę gadanie kto ma lepszy zasięg jest naprawdę śmieszne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle Mnie zrozumiałeś co do PLAY. Miałem na myśli, to, że jeśli tempo rozwoju będzie takie jako jest, to PLAY plusa wysadzi po roku! A może i wcześniej!

Wiesz... Puki PLAY korzysta z BTSów Plusa, to i cennik musi byc inny! Nie mogą zbytnio podskakiwac, bo tylko Plus w przetargach zgodził się na sprzedaż minutek i najem sieci. Sytuacja cenowa (i wtedy chyba prawdziwa rewolucja) będzie, gdy PLAY będzie miał już własną siec!! Oby tak dalej...

Co do zasięgu, nie ma co ciągnąc tematu... Każdy ma swoje zdanie... Nie to bym był wrogiem Plusa. Siec, promocje itp. fajne, ale co z tego, jeśli zawsze miałem problemy z zasięgiem? No i jeszcze jedno!!! Plus okropnie traktuje stałych abonentów!! Moja znajoma w Plusie jest od 5 lat! Spóźni się z zapłatą fakturki o tydzionek i wychodzące z przychodzącymi wyłączone!!! Tak samo jest u mojej ciotki. W Plusie jest chyba od 10lat! Pewnego razu nie zapłaciła faktury w terminie. Myślała, że jak zapłaci tydzień czy dwa później, nic się nie stanie! Daj spokój! Karta wyłączona! W Erze płacę kiedy chcę... Czasami nawet trzy faktury razem! Kiedyś, na początku, w pierwszej umowie jeszcze były blokady wychodzących, a teraz? Od 5lat płacę jak chcę i kiedy chcę, i nawet SMSa nie dostaję, że faktura nie wpłacona! W ubiegłym roku, w maju, nie płaciłem za rozmowy i abonament! Prezent od Ery na 30ste urodziny! Wierzysz? Nie wiem jak jest z innymi klientami i podejściem do tych, którzy płacą mniej... (mam 3 karty TEL abonament i 2 eraNet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, źle zrozumiałem Twoją wypowiedz.

Też nie chce tutaj bronić ani też oskarżać żadnego z operatorów ale powiem że mnie najbardziej denerwował Oragne. Praktycznie 5-6 razy w miesiącu otrzymywałem od nich telefony by przedłużyć umowę. Ja się pytam po co jak do końca mam jeszcze 6 miesięcy ??!!

A otrzyma pan super promocje, super telefon, a najlepiej jak by pan jeszcze dobrał ze minimum 2 telefony to wtedy będzie jeszcze bardziej superowa promocja.

 

Niestety Play by oferować zaraz po starcie usługi na praktycznie całej powierzchni Polski musiał się dogadać z jakimś operatorem, dlaczego padło na plus-a, pewnie cena.

Umowa jest podpisana, teraz to już plusa zmartwienie jak wywiąże się z tej umowy.

Ale powiem ze jest Play na dobrej drodze bo już w moich okolicach gdzie stoją nadajniki play już do Plusa telefon się nie zaloguje, mimo nawet ręcznego ustawienia operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Play wybrał Plusa? A no przez zasięg wystarczy zobaczyć ile Plus ma stacji bazowych z moich doświadczeń tylko z Plusa na za[beep]iu się można dodzwonić.

U mnie Orange ma najlepszy zasięg ze wszystkich sieci, w niektórych miejscach Plus nawet siadał, a z Orange można było się dodzwonić. Era tutaj to inna sytuacja, telefon bardzo często traci zasięg, jedyny plus za super cell info :brawo:

Teraz z tego co widzę mamy dobrze zrobione mapy zasięgu operatorów na stronach, mapa rzeczywiście odzwierciedla zasięg, w tych okolicach gdzie są białe plamy naprawdę nie mam zasięgu, operatorzy przyłożyli się do swoich mapek zasięgu.

Plus: http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl?lang=0

Era: http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslug ... pa_zasiegu

i ostatnio zrobiona na 100% po moich prośbach mapa Orange:

http://www.zasieg-orange.wp.pl/?ticaid=19761

 

Zasięg, zasięgiem, a co z jakością połączeń, u mnie wypada najgorzej Orange, po prostu w małym zagęszczeniu stacji bazowych przerywa słowa w trakcie rozmowy, czasami ciężko się dogadać, Plus ma bardzo dobrą jakość połączeń nie przerywa rozmówcę idealnie słychać, no i Era, jakość połączeń cudo, naprawdę w moich oczach ta sieć ma najlepszą jakość połączeń.

 

Co do Playa, Play, Plusowi dobrze gra na nosie, na ich zasięgu potrafi dać niższe stawki niż sam Plus. Do takiego stopnia doszła wojna, że sam Bauc (prezes Plusa) stwierdził, że Plus ma przychody z roamingu krajowego na poziomie 300 mln złotych i specjalnie im się to nie opłaca, taka taktyka biznesowa, jeden drugiego straszy.

 

Resumując Plus to najlepszy kompromis jeśli chodzi o zasięg, Orange bardzo dobry zasięg, ale za to zła jakość połączeń, Era idealna jakość połączeń, ale na za[beep]iu potrafi zawieść, że tylko alarmowe połączenia zastają. Plus najbardziej się przykłada do rozwoju zasięgu, duży plus za rozwój 3G i HSPA+. Telefony mam najróżniejsze, często Sony Ericssony i Nokie. Ostatnio E71, SE W995, SE W610i karty mam aktywne wszystkich operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus moze i sie rozwija ale w miksie telefomy ktore oferuja sa po prostu do niczego,przynajmniej jak dal mnie,bo poza brakiem telefonow do wyboru to nic im nie moge zarzucic.Zasieg mam w miare nie to Co Orange czy Era,tylko brak tyvh telefonow mnie wkurza,mam nadzieje ze to poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka Plusa kłamie...

 

oryginał Plusa:

 

32b1bee83a947e81m.jpg

 

 

a to moja mapka:

 

cd02a021b41ccc42m.jpg

 

Obszar: wschodnio-północna częśc Elbląga, woj.Warmińsko-Mazurskie

 

Wcześniej wspomniałem w postach Elbląg Bażantarnia!! Zasięgu Plusa tam nie ma na milion procent!!

 

Wzniesienie Elbląskie i góra Milejewska... Znam okolice jak własne buty!

Jak widac na oryginale Plusa, zasięg jest wszędzie... ale w ich teorii!!!!!!!

Jak można zaznaczyc zasięg na zielono, gdy zaraz przy wejściu do Parku (wiata, za restauracją Myśliwska) aż do Dąbrowy (wiata Ewa) nie ma nawet loga na wyświetlaczu? idąc dolnym (czerwonym szlakiem)! Jak ktoś jest z Elbląga, niech idzie sobie na spacer i sprawdzi! Odcinek 8-10km!!! szlak przy Kumieli!

Zaznaczyłem gdzie w/g Mnie sygnału nie ma, ...., po co Plus kłamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego zasięgu podałeś bardzo szczegółowo zasięg, takie dziury w zasięgu oczywiście że mogą być, stacje bazowe nie mogą ogarnąć całej okolicy, dodatkowo jest to teren dość zalesiony, ale muszę się z Tobą zgodzić, Plus w tej okolicy ma najmniej stacji bazowych, więc zasięg mnie będzie dość mocny, z resztą spójrz na mapę lokalizacji BTSów w tej okolicy:

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/54.19817 ... 81836/z/12

 

Choć ma w podobnym miejscu BTSa jak Era, ale pewnie Plus nie ma w tą stronę dobrze skierowanych pikokomórek, wiec zasięg będzie tam słabszy. Jak widać po lokalizacji stacji bazowych Orange w tym terenie dominuje.

 

W Erze też mogę podać kilka takich lokalizacji w taki zbliżeniu i z taką dokładnością jak ty, ale trzeba zrozumieć warunki w terenie, chodziło mi o mega braki zasięgu, dziury na poziomie 4-8 km.

 

Niestety u mnie Era nie ma dobrego zasięgu, nie wiem dlaczego 2 lata temu zdjęli parę ważnych stacji i przez to w tamtych okolicach jest bardzo słaby zasięg, oczywiście na mapce jest ok. u mnie mniej więcej, wszystkie mapki zasięgu się sprawdzają, nie czepiam się, aż tak małych dziurek w zasięgu, bo to normalne w każdej sieci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w Erze mam bajer warunki...

220 minut za 80zł brutto...( co 12miesięcy dodają 10-20min) z czego, owe 220 min liczą się do wszystkich sieci w Polsce i Unii Europejskiej (na komórki i stacjonarne EU)...

Często dzwonię do znajomych z Włoch i Anglii... i po za abonament nie leci... Raz na 15miesięcy przysyłają mi możliwość zmiany telefonu ...

Ceny są bardzo bardzo dobre... (Mam abo w Biznes Era)... np. dwa lata temu dostałem N95 za 99zł i teraz przyszła nowa oferta w której jest np.

E52 za 39zł , N97 za 299zł czy E66 za zeta... Oczywiście umowa na 2 lata (ale i tak co 15m mogę wymienić tela)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak naprawde atrakcyjnosc oferty zalezy od naszych oczekiwan I od tego ile osob mamy w danej sieci. Inne sa oferty dla pre-paidowcow I jescze inne na abo. Osobiscie korzystam z orange, maja dosc atrakcyjna oferte w planach optymalmych- darmowy hot spot, transfer danych 2gb za 15 zl etc ,a le to tez kwestia potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy w ogóle telefon miałem jeszcze wtedy w Ideii (stare czasy :brawo: ), ale to była pre-paid i wyłączyli mi numer bo nie opłacałem... :/ Obecnie mam Orange (MIX) :D i Plus (Simplus) :) ... Tego fona w Plusie mam prawdę mówiąc dla "ozdoby" :mrgreen: ale zdarza się skorzystać od czasu do czasu :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja z Ery przechodze do Play Ich oferta powala Ere na kolana. W Play, 169 minut (zaznaczam do wszystkich sieci), 1000 smsow do wszystkich sieci i umowa na rok za 25 zl brutto, natomiast Era po tylu latach bycia ich klijentem oferuje mi, 100 minut do Ery, Orange, Plus i stacjonarne umowa na dwa lata za 30 zl brutto. Az cisnie sie na usta: Takie rzeczy tylko w Erze :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...