Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem ciekaw czy po takim sporym wycieku informacji do mediów firma Bauer będzie miała odwagę wyrzucić również Tadeusza Sołtysa ze stacji gdyż to co czytałem kropka w kropkę przypominała sytuacje w łódzkim Radiu Parada. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Mobbing jest wewnętrzną sprawą firmy. Żadne z tych wypowiedzi nie padły na antenie. To zupełnie inna sytuacja. Próba porównywania do Republiki, chybiona.

Przemoc domowa tez jest wewnętrzną sprawą rodziny? Przepraszam, ale od razu nasunęło mi się to skojarzenie. Mobbing to także przestepstwo i nie bagatelizowałbym tego typu spraw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB-IMG-1711379889624.jpgFB-IMG-1711379895123.jpg

Na facebookowym profilu dziennikarza Tomasza Weryńskiego ukazał się powyższy list będący kontrą do tego co Onet napisał: https://www.facebook.com/share/pTGNUkeuFGCDBdcq/

Moim zdaniem w tym przypadku tonący zarząd stacji chyta się brzytwy. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Przemoc domowa tez jest wewnętrzną sprawą rodziny? Przepraszam, ale od razu nasunęło mi się to skojarzenie. Mobbing to także przestepstwo i nie bagatelizowałbym tego typu spraw. 

Nigdzie nie napisałem że to jest nie przestępstwo. Jest jednak różnica pomiędzy tym co się dzieje wewnątrz organizacji, a tym co jest firmowane na zewnątrz w eterze. Mobbingiem zajmują się odpowiednie instytucje. Rynek reklamowy tu nie ma nic do rzeczy.

Poza  tym opierasz się na doniesieniach medialnych, których nie możesz zweryfikować.

W przypadku Republiki każdy słyszał co powiedział autor słów i brak reakcji na te słowa na antenie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo w sekcji muzycznej. Jakoś RMF FM dodaje konkretne nowości z zagranicy (TEXAS HOLD'EM Beyonce czy we can't be friends Ariany Grande), a MAXX nie. Przecież to MAXX zawsze miał być stacją co najmniej z nowymi hitami z USA i zagranicy, a co to teraz dodają to dno (ostatnio dodali np. Piegi od rapera Otsochodzi, tu akurat dobry pop rap, ale mówię o Down Jasona Derulo, czy So Good Kamrada).

Tak samo na RMF24 leci Beautiful Things Bensona Boone i End Of Beginning od aktora z Stranger Things, Joe'ego Keery. Oba te kawałki powinny lecieć na RMF-ie głównym z bycia viralami, ale nie na RMF24. Tak samo z np. Złamane serce jest OK Darii Zawiałow na MAXXie. Ten kawałek jest puszczany na RMF-ie i RMF 24. Większość playlisty RMF24 i MAXXa to - kawałki grane na Esce i RMF-ie (MAXX) oraz kawałki kiedyś grane na RMF-ie i częściowo na MAXXie (w większości to jest playlista RMF24).

RMF24 i RMF MAXX powinny mieć własnych szefów muzycznych i służyć jako ekspansje muzyczne RMF-u (MAXX w elektronikę, house, EDM, rap, r&b i inne rytmiczne twory (format Rhytmic CHR/Dance), a RMF24 w alternatywę i ciężki rock (nie balladowy), nawet metal, hip-hop, r&b, reggae, światową muzykę w innych językach niż polski i angielski, elektronikę, soul, ale w większości alternatywne albo niekomercyjne (indie) (format alternatywno-informacyjny))

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fanbonda napisał(a):

Nie rozmawiamy o Republice w wątku o RMF FM, a wiarygodność zarzutów potwierdziła Komisja i właściciele stacji decydując sie na rozstanie z Markiem Balawajderem. 

Czyli jest reakcja. 

A skoro nie rozmawiamy o Republice, to na reakcję reklamodawców czekasz zupełnie przypadkiem i bez nawiązywania do Republiki :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Mobbing jest wewnętrzną sprawą firmy. Żadne z tych wypowiedzi nie padły na antenie. To zupełnie inna sytuacja.

Tu problem nie jest w tym, że to nie padło na antenie, tylko w tym, że mobbing jest przestępstwem i tutaj nie wystarczy mówienie o wewnętrznej sprawie firmy. Temat powinien być wyjaśniony, szczególnie że pojawiają się oświadczenia dziennikarzy radia, poza tym to nie jest pierwszy tego typu przypadek w polskich mediach.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale nie mieszajmy w to reklamodawców.

Dlaczego nie mieszajmy? Czy reklamodawca nie może uznać, że nie chce być kojarzony ze stacją co do której standardów pracy są wątpliwości? 

 

Kurcze, piszesz bardzo sensownie i mądrze ale czasami mam wrażenie, że próbujesz na siłę być w kontrze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingoW mniejszej lub większej skali mobbing można spotkać w wielu dużych firmach. Sam też go doświadczyłem w jednej. To jest sytuacja o której albo mówi się głośno, albo ze wzgl. na strach się to ukrywa. Kto na takim proteście by skorzystał, a kto stracił?

Skoro pracownicy się z takimi działaniami nie utożsamiają, to bez sensu jest karać firmę, która daje pracę setkom ludzi. Konsekwencje po udowodnieniu winy powinny dotykać wyłącznie kierownictwa. 

 

I jest to dalece odmienne od sytuacji do której niektórzy próbują porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze zdecydowana reakcja środowiska biznesowego byłaby czytelnym sygnałem, ze nie ma przyzwolenia i akceptacji dla tego typu działań. Praktyk mobbingowych nie należy akceptować na zasadzie " były, są i będą ". 

Ostatnio dość dużo takich spraw wychodzi dotyczących rożnych mediów, co pokazuje, ze problem jest powszechny. Powszechność nie usprawiedliwia, bardzo dobrze, ze te sprawy wychodzą . 

P. S. Jest odmienne do sytuacji, do której pije @dvbtowiec, bo jest zdecydowanie gorsze niż pojedyncze wypowiedzi zaproszonych gości do mediów. Tu mowa o niewłaściwych zachowaniach przełożonych wobec podwładnych trwających latami  noszących znamiona przestępstwa mobbingu, które zostawiają traumę na lata  co wynika chociażby z tego artykułu na temat RMF FM. 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam przyznajesz że mobbing jest powszechny, to oznacza że najlepiej aby wszyscy zrezygnowali z utrzymywania biznesów. Reklamodawcy, klienci, kontrahenci. Zatrzymajamy @fanbonda całą gospodarkę w ramach protestu na powszechność mobbingu.

 

Strasznie Cię widzę uwiera to że Republice odpłynęli reklamodawcy za publiczne wypowiedzi na antenie i brak reakcji na te słowa i szukasz na siłę symetryzmu. 

Publiczne wypowiedzi mają siłę rażenia, stygmatyzując całe grupy społeczne. Uważasz to za coś za zdecydowanie mniej gorszego? Gratuluję dobrego samopoczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odnosił sie do urojeń, ze mi coś doskwiera, cos mnie uwiera, bo to absurd, bo dla widza brak reklam lub mniejsza ich ilość to same plusy.  Inna sprawa, ze zdaje się, że częściej oglądasz ten kanal ode mnie. 

 Warto jednak jeszcze raz podkreślić, ze nie szukam symetrii, bo jak napisałem 

10 godzin temu, fanbonda napisał(a):

bo jest zdecydowanie gorsze niż pojedyncze wypowiedzi zaproszonych gości do mediów. Tu mowa o niewłaściwych zachowaniach przełożonych wobec podwładnych trwających latami  noszących znamiona przestępstwa mobbingu, które zostawiają traumę na lata  co wynika chociażby z tego artykułu na temat RMF FM. 

 

Decyzja należy do reklamodawców, ja jestem jej po prostu ciekaw, a forum jest od wyrażania ciekawości i opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, gdy było głośno o mobbingu w TVP Katowice nie słyszałem abyś czekał na reakcję reklamodawców. Tutaj czekasz, bo chciałeś to zestawić z konkretną sytuacją. Czy to urojenia? Ja po prostu czytam co piszesz i wyciągam wnioski :)

W temacie chyba wszystko zostało powiedziane. 

 

Na marginesie Robert Mazurek zabrał głos

https://www.wprost.pl/opinie-i-komentarze/11632141/rmf-fm-mazurek-broni-balawajdera-dostal-odpowiedz-co-mozesz-o-tym-wiedziec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty na siłę chcesz coś  zestawiać i oczywiście juz przyzwyczaiłem

sie, ze Ty lepiej wiesz od autora postu o co mu chodziło:) 

Teraz wracam do wątku RMF FM. Z całym szacunkiem ktoś kto wpada na wywiad poranny, po czym znika z radia raczej niekoniecznie jest zorientowany w sytuacji szarych pracowników radia, Pan Mazurek w żaden sposób nie odnosi się do faktu, ze RMF FM rozstał się z Panem Markiem Balawajderem. To sprawy nie kończy, bo w tekście Onetu padają oskarżenia pod adresem Prezesa RMF FM Tadeusza Sołtysa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...