Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pakiet podstawowy +

mam pewien problem z odbiorem kanałów :

[63] Extreme Sports

oraz RaiSportSat

satelitę mam ustawioną na HOT BIRD

 

w czym może być problem ??

inne dostępne kanały w podstawowym pakiecie + mogę oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło na 12188 V (Rai Sport)

ale na 12188 ani 11804V nie mogę oglądać Extreme

 

mam jeszcze taką małą uwagę

że jak ustawiam na 12188 V

to siłę sygnału na pasku mam około 0 zera

chyba jest coś nie hallo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz konsultanta z cyfry+ bylaby taka: " w takim razie ma pan źle zestrojoną antenę należy poprawić ustawienia

ewentualnie skontaktować się z instalatorem w celu precyzyjnego wyregulowania anteny, gdyż jak pan sam widzi nie odbiera pan

wystarczajaco mocnego sygnalu dla tego konkretnego transpondera, nalezy zestroic antene". :o

wiec kwestia co ty z tym zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostałem takie info od Cyfry w sprawie TVP Sport

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż zgodnie z informacjami zawartymi w magazynie Plus+ od 20 maja 2009 roku do 20 czerwca 2009 roku Abonenci korzystający z pakietu Podstawowego+, otrzymają dostęp do 14 kanałów z pakietu Komfortowego+. Kanał TVP sport nie został wymieniony i nie będzie aktywowany. Dostępne będą kanały, które wyraziły chęć uczestnictwa w promocji.

 

 

to jak to jest z tym TVP Sportem ??

 

 

ok ok

już widzę zmienili opcje które dodają

wczoraj było inaczej

PORAŻKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z powodu burzy nad Warszawą kilkakrotnie na krótko zanikał sygnał na częstotliwościach 10.719, 10.796. Nie zauważyłem by na 11.488 sygnał spadł do zera ale na TV Polonia przez kilka minut była tylko czarna plansza. TV Polonia na Astrze śmigała przez cały czas bez przeszkód. Komentatorom Eurosportu w trakcie relacji z French Open zanikał sygnał z Paryża dlatego mieli problem bo nie widzieli nic na monitorach. Samych komentatorów też nie zawsze było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koz - nie pisałem o burzy nad swoją anteną tylko nad centrum nadawczym Cyfry+. A wtedy nikt w całej Europie nie mógł nic odbierać z tych częstotliwości, które wymieniłem wcześniej.

 

Co do Twojej anteny to przyjdzie porządna ulewa to i z 11.393 Ci znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Gdy 15 minut temu włączyłem dekoder okazało się, że żaden program nie odbiera. Czy u kogoś z Was występuje teraz ten problem ??? Z informacji dotyczącej ustawienia anteny (w Menu dekodera) wynika, że nie ma sygnału. Kabel cały (psy nie przegryzły ;-).....

Mieszkam w Zabierzowie koło Krakowa. Antena 60 cm, pojedynczy konwerter. Popołudniu wszystko działało bez zarzutu.

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda bardzo dobra - bezwietrznie i bez opadów. Wprawdzie kilka dni temu były spore burze i ogromne opady, ale wtedy nie było problemu z odbiorem. Dzisiaj tylko trochę przed południem popadało, ale wtedy Cyfra też działała bez zarzutu.

Dzwoniłem na infolinię i sprawdziłem wraz z konsultantem ustawienia dekodera - w jego opinii wszystko jest ustawione tak jak ma być......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kanał nie chodzi, czy tylko te z pakietu Cyfry+. Jesli żaden, to może być coś z konwerterem. U mnie akurat Cyfra chodzi bez zarzutu. Sprawdzałem przed chwilą. Może antenę Ci przestawiło. Trudno powiedzieć. Na pewno z kanałami Cyfry+ wszystko w porządku. Musisz szukać gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za okazane zainteresowanie i za informacje :-) Niestety żaden kanał nie odbiera, nawet te FTA. Jutro rano muszę sprawdzić czy się antena nie obluzowała. Jeśli chodzi o konwerter to jest stosunkowo nowy - kupiłem go w grudniu ubiegłego roku w Cyfrze wraz z anteną.

 

Na razie "rozwinąłem" antenę pokojową (dobrze, że jej nie wyrzuciłem) i będę dzisiaj się "zachwycał" Polsatem bo go nie oglądałem od ponad pół roku ;-)

 

Raz jeszcze dziękuję. Po prostu chciałem ustalić czy ten problem występuje wyłącznie u mnie, czy ogólnie u wszystkich.

 

pozdrawiam i życzę dobrej nocy

marcin

 

EDIT: Dziś rano sprawdziłem antenę, no i muszę przyznać, że jest bardzo mocno przymocowana (prawdopodobieństwo, że się poruszyła jest bliskie zero). Nic mi nie pozostaje jak tylko zadzwonić jutro do serwisu i zasugerować, żeby ktoś podjechał z nowym konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT Nr 2 ;-) Stwierdziłem jednak, że spróbuję sam się uporać z problemem (tzn. bez udziału serwisanta). Udałem się do sklepu tv-sat i zakupiłem nowy konwerter. Gdy przystąpiłem do demontażu "starego" konwertera ku mojemu zdumieniu okazało się, że tkwi w nim część drutu, a druga część drutu w przewodzie tv-sat (dziwne, że przez pół roku kabel tak skorodował, że żyła została przerwana. Poza tym jeśli żyła jest wykonana z miedzi to w jaki sposób może korodować ?! )

W efekcie przystosowałem kabel, żeby działał, umieściłem go w złączce F i zamontowałem ponownie "stary" konwerter. Jak na razie wszystko działa, a siła sygnału jest na 5 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...