Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kabel, a właściwie jego żyła, jest rzeczywiście z miedzi czy tylko pokryta miedzią? :>

 

Chyba złączka była źle zarobiona, skoro dostała się wilgoć. Konwerter nie ma żadnej osłonki na złączu? W niektórych sklepach (czy też na Allegro) można znaleźć gumowe osłonki na złącza F (dosyć badziewne ale chronią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ciężko powiedzieć, jak to tak naprawdę jest ze surowcem, z którego wykonany jest drut.

2) Na złączu znajduje się osłonka gumowa, ale jak widać niewiele to dało.

3) Prawdę powiedziawszy teraz wiem w czym jest problem, więc jak ponownie przestanie odbierać Cyfra to powinienem sobie poradzić znacznie szybciej z usunięciem usterki. Dziwne tylko, że instalacja "przetrwała" jedynie pół roku.....

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać było coś nie tak zrobione, teraz po ponownym zarobieniu może będzie OK i będzie działać dużo dłużej.

Takie zawilgocenie kabla to niepożądane zjawisko, osłabi sygnał, zrobi zwarcie... może nawet coś uszkodzić.

 

No dobra, wątek jest o awariach u nadawcy, a nie abonenta, więc kończymy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemy z kanałami C+SPORT 2 , HBO 1 i 2 i comedy, HALLMARK , MOVIES 24 oraz 4funtv ... raz sa raz ich nie ma ,,, zauwazylem ze na HALLMARK czasami pojawia sie napis zielony z lewej strony u gory (NO Signal) tak jakby Cyfra miala problem ze zrodlem sygnalu dziwne bo wszystkie inne dzialaja nawet C+HD z ktorymi mialem wczesniej problem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemy z kanałami C+SPORT 2 , HBO 1 i 2 i comedy, HALLMARK , MOVIES 24 oraz 4funtv ... raz sa raz ich nie ma ,,, zauwazylem ze na HALLMARK czasami pojawia sie napis zielony z lewej strony u gory (NO Signal) tak jakby Cyfra miala problem ze zrodlem sygnalu dziwne bo wszystkie inne dzialaja nawet C+HD z ktorymi mialem wczesniej problem ..

U mnie też od jakiegoś czasu podobne kłopoty- widocznie mają jakiś problem z tr 10719, bo wszystkie te kanały są z niego nadawane. Na Fergusonie 8900 hd jakość syganału od 10-20 %, stopklatki , szatkowanie i zamrażanie obrazu. I podobnie jak u kolegi- inne programy bezproblemowo- w tym wszystkie HD łącznie z Filmboxem HD ( tu poziom sygnału od 80- 95 % ). Czy ktoś jeszcze ma takie kłopoty, bo może trzeba popisać do Cyfry , żeby to poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię , że to pomoże, bo antenę ustawianą miałem bardzo precyzyjnie i to niedawo a ostatnio nie było u mnie żadnych tsunami ani orkanów. Oprócz tego bez problemów odbierają kanały HD, w tym nadawane w mpg4 wymagające precyzyjnego dostrojenia, łącznie z ustawieniem kąta skręcenia konwertera. Poza tym wszystkie kanały n-ki ustawione na tej samej antenie i konweterze monoblock quad, odbierają, bez najmniejszego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam działają TVP1 ,2 DOMO i parę innych ?

 

Mam ustawioną precyzyjnie 90cm z quad-em w czw wszystkie obrazy pięknie śmigały , HD żyleta od piątku brak sygnału sprawdź antenę i zawiesza się dekoder mogę go tylko wtyczką z prądu , pozostałe kanały OK , HD żyleta , drugi dekoder z CP też idealnie

 

dekoder z cyfry HD PVR , soft 90/DTT

 

EPG też nie działa jak nacisnę PROGR to mrugają kilka sekund kwadraciki i wraca do kanału , dzień wczesniej wg niego ustawiłem nagrywanie z Cyfry+ Film HD i bez problemu

 

jak tak mam czy jest taki bajzel w cyfrze ?

 

do tego nie działa Universal CH oraz Si FI ... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiorem HBO HD, wszystkie inne kanały chodzą bez zarzutu, sygnał jest około +4, próbowałem już na pojedynczym odebrać, resetować tuner i nic nie pomogło ? czy inne pvr-y też mają problem z HBO HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj włączyłem TV około 22 i nie było w ogóle sygnału. Poruszałem satelitą w górę, dół, prawo i lewo. Raz wyskoczyło, że sygnał jest wystarczający. Myślałem, że to może przez deszcz, bo często mam tak, że jak leje większy deszcz to nie ma w ogóle sygnału. Ale spróbowałem rano i to samo. Znowu wyskoczył poziom wystarczający i zgasł. Odkręciłem satelitę i nic nie było. Poodkręcałem wszystkie kable i znowu je powkręcałem i to samo. Więc z czym może być problem: tunerem czy satelitą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to podłącz jakiś inny dekoder do tej instalacji i zobacz czy będzie sygnał. Jak nie pomoże, to może spróbuj zamontować i ustawić inny konwerter.

Ale na 100% jesteś pewny, ze dobrze ustawiłeś antenę i konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...