Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Blokerzy nie powinni wtrącać ani włączać się w działanie platform cyfrowych, są to dwie osobne rzeczy, tak wywnioskowałem tu na forum.

Blokerzy powinni zajmować się wyłącznie promocją i reklamami danego kanału tv a nie działaniem platform, jak i również niezależnie kto posiada dany kanał na transponedencie satelitarnym.


Dlaczego więc CP nie mogła kanału TV Puls przesunąć o jedną cyferkę w dół lub wyżej aby był ten kanał obok nowego kanału Super Polsat ?

Moim zdaniem też byłoby nie głupim rozwiązaniem... wiem konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo, nie blokerzy a brokerzy :) nie kilkadziesiąt bloków w godzinie a 3. U mnie to jest podzielone na 5 minut, 4 minuty i 3 minuty. I to moja decyzja a nie Polsat Media. Dlaczego tak? Bo kiedyś przez chwilę robiłem dwa bloki po 6 minut i oglądalność tych bloków była dużo gorsza niż w obecnym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo są ale w mniejszej skali, na godz. 1 lub 2 bloki wystarczą (prawda, czy w większości z Was uwielbia reklamy, raczej najprawdopodobniej)  :wink: na niektórych kanałach, też nie przerywają reklamami dany program.

A nie tak jak robi to PM, na swoich kanałach partnerskich. Ale cóż najwidoczniej nie wygram z fanami CP i PM.

 

Uwielbiam to. Nie zgadzam się z Tobą to od razu jestem fanem CP i PM? :D

 

Najpierw poznaj, jak działają brokerzy reklamowi a później się wypowiadaj. Jak na razie czytając Twoje [beep]ny stwierdzam schorzenie: "Nie znam się, to się wypowiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV & @Pawop dziękuję za wytłumaczenie.

 

A czy brokerzy reklamowi mają coś związanego z retransmisją i pozycją danego kanału na platformach cyfrowych jak i również w kablówkach?

Bardziej mi o to się rozchodziło.

Edytowane przez mateo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie mają, ale wygląda to tak, że dwaj najwięksi brokerzy są w większym lub mniejszym stopniu powiązani z platformami cyfrowymi.

CP wykorzystuje swoją pozycję i jak chcesz się pojawić u nich na liście to tylko poprzez współprace z Polsat Media. Działa to tylko na małych nadawców, bo ci najwięksi (poza małymi wyjątkami) są związani z TVN Media, i CP nie może sobie pozwolić na wyrzucenie ich z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nadawca jak ja jest na liście CP tylko dlatego że to CP podnosi mnie na sat a Polsat Media sprzedaje reklamy. Paradoks polega na tym, że z obu tych rzeczy jestem bardzo zadowolony. Polsat Media, profeska na maksa i bardzo dobre pieniądze dla mnie. Wydaje się, że oni są również zadowoleni, że mają w ofercie tak świetny kanał muzyczny hahaha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie mają, ale wygląda to tak, że dwaj najwięksi brokerzy są w większym lub mniejszym stopniu powiązani z platformami cyfrowymi.

CP wykorzystuje swoją pozycję i jak chcesz się pojawić u nich na liście to tylko poprzez współprace z Polsat Media. Działa to tylko na małych nadawców, bo ci najwięksi (poza małymi wyjątkami) są związani z TVN Media, i CP nie może sobie pozwolić na wyrzucenie ich z listy.

W przypadku Cyfrowego Polsatu i Polsat Media powiązanie jest duże i wzajemne. Szczególnie to widać od dłuższego czasu. Chcesz do Cyfrowego Polsatu? Dołącz do Polsatu Media. Jesteś w Polsat Media? Dołączysz bez problemu do Cyfrowego Polsatu.

 

W przypadku TVN Media - Premium TV i nc+, to już takiej zależności niestety nie ma od dawna. Przykładowo WP|telewizja. Dołączyła do nich, na satelicie również mieli być, a powiązane w pewien sposób z nimi nc+ nie dołączyło ich (jeszcze?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak NC+ wywaliła TV Republikę na dwieście któryś kanał też był lekki szum.Burza w szklance wody.Nic im nie zrobią.Polsat może robić z lista kanałów co che.Puls może nakłaniać abonentów do tworzenia własnej listy i ustalania dogodnej pozycji ale widać 99% pewnie korzysta z listy głównej operatora więc to ich zabolało ;)

Orange ostatnio wywalił prawie wszystkie kanały Polsatu na pozycje 888-895 i wtedy Polsat awantury nie robił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls mógł trafić na dużo gorszą pozycję w EPG CP. Tak jest obok innych kanałów MUXowych, więc nie ma źle. Mógł być obok Polonii 1 albo włoskich FTA.

 

My do Cyfrowego Polsatu i Polsat Media się bardzo uśmiechamy, bo bardzo nam zależy na wejściu do oferty Cyfrowego Polsatu.

 

Skoro się tak uśmiechacie, to dlaczego podpisaliście umowę z TVN Media (Premium TV) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkąd Puls zmienił pozycję w CP, nastąpiła tragedia w oglądalności, w minionym tygodniu TV PULS średnio oglądało 183tyś, gdzie 2 tyg. temu oglądało 216 tyś widzów.

Spadki są też w w grupie 16-49 http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-telewizji-w-polsce

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...