Skocz do zawartości
  • 0

Połączenie Unicable - czy to zadziała?


paskud
 Udostępnij

Pytanie

Niebawem stanę oko w oko z koniecznością wymiany części instalacji TVSAT. Chciałbym wtedy zainwestować w Unicable, ale nie wiem, czy przy mojej instalacji jest to możliwe z powodu jednego odcinka, który prezentuje się następująco:

Przewód od LNB <-> gniazdo RTV-SAT 1 <-> gniazdo RTV-SAT2 <-> gniazdo RTV-SAT 3

Czy na wyjściu gniazda RTV-SAT 1 mogę dać rozgałęźnik satelitarny tak, żeby puścić jeden kabel do tunera, a drugi do gniazda RTV-SAT 2 połączonego z RTV-SAT 3? Chodzi o to, żeby w gniazdo RTV-SAT 2 puścić sygnał, który będzie odbierany w gnieździe RTV-SAT 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jedna uwaga, rozgałęzienie sygnału Unicable SCR powinno odbywać się przez splitery (rozgałęźniki), które przepuszczają napięcie stałe (DC) od dekodera do anteny, ale blokują je w przeciwnym kierunku.

Chodzi o to, aby dekodery nie wysyłały napięcia stałego do innych odbiorników podłączonych do tego samego kabla i konwertera.

Przykłady wariantów instalacji z konwerterem Unicable.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli reasumując:

1. Z LNB, przez odpowiedni odgałęźnik, puszczam sygnał do gniazda RTV-SAT1 oraz do innego tunera.

2. Na wyjściu gniazda RTV-SAT1 montuję taki sam odgałęźnik i podaję sygnal z jednego wyjścia do tunera, a z drugiego do wyjścia RTV-SAT2, które jest wejściem dla RTV-SAT3.

3. W tunerach podłączonych do RTV-SAT1 i RTV-SAT3 konfiguruję częstotliwości Unicable i na spokojnie sobie oglądam stacje.

 

Czy dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie wszystkich.

 

Jestem od pewnego czasu szczęśliwym posiadaczem VU+ Solo 4k (openATV) i konwertera Inverto Unicable+TWIN jednak mam problem z konfiguracją.

 

Unicable oraz jednen pojedyńczy kabel jest podłączony do VU a drugi pojedyńczy jest poprowadzony do innego dekodera. Uścislając sprawę to jeżeli VU wykorzystuje tylko to zwykłe rozwiązanie (nie to Unicable) to wszystko jest pięknie, więc brak zaniku sygnału nie wchodzi do gry, natomiast przy rozpoczęciu używania technologii Unicable sygnał satelitarny zanika raz na jakiś czas...

 

Konfiguracja Unicable polegała na tym że ustawiłem poszczególne częstotliwości w ustawieniach dekodera dla poszczególnych tunerów (B-F) z czego pierwszy (B) jest na paśmie 1210 a reszta wirtualnych tunerów (C-F) na odpowiednio wyższych zgodnie z instrukcją konwertera i zaznaczyłem dodatkowo że są te wirtualki podłączone do tunera B.

DiseqC wyłączony.

 

Czy dodatkowo należy jeszcze coś ustawić, ponieważ tak jak wspomniałem mam dalej problem ze na tunerach podłączonych do Unicable raz na jakiś krótki okres zanika mi po prostu sygnał satelitarny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...