Skocz do zawartości

Kanały z często zmienianymi nazwami w krótkim czasie


Camilieu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy taki temat już istnieje i czy jest on w odpowiednim dziale - jeżeli źle go ulokowałem, poproszę o przeniesienie go (jestem nowy na forum, więc mogę popełniać błędy)  :smile:

Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie: jaki kanał najczęściej zmieniał nazwę w jak najkrótszym czasie (lub jakie kanały zmieniały często nazwy w krótkich odstępach czasu)? Z tego, co wiem, w miarę krótkim czasie (w ciągu około dwóch miesięcy) kanał Lifestyle TV dostępny na Hotbirdzie zmieniał nazwę odpowiednio na: King Farhad TV, King Fashion TV i Iran Bingo, przy okazji zmieniając profil ze stricte muzycznego ze wstawkami sugerującymi obecność programów o modzie w ramówce (co oczywiście prawdą nie było) na kanał nadający w godzinach przedpołudniowych (i chyba też trochę po południu - nie wiem, nie obserwowałem bacznie tego kanału) muzykę, a po południu telegry (te konkursy audiotele są trochę podobne do tych z kanału Win dostępnego jeszcze jakiś rok temu na 13°E, ale nie do końca). Chciałbym zatem poznać przykłady takich kanałów, czy to z innych satelitów, czy też z "gorącego ptaka" z przeszłości  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z drugiej strony ;0

teraz Polsat namnożył kanałów i jeszcze doda, te HD ki diabeł jak jakość SD, tylko nazwy wydłuża i mydli oczy widzą ile to kanałów HD ma, a tak na koniec przez ostatnie 4 lata na Orbicie taki ruch w zmianach nazw że mi się to wcale nie podoba, jak człowiek się przyzwyczai do nazwy i logo to myk i zmiana, nie będę wymieniać wszystkich teraz bo by z godzinę to zbieranie zajęło, może kto to ma zapisane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to Rebel:TV, potem RBL.TV, następnie zmieniony na Mjuzik.tv, a na koniec w 4fun Hits. Z zastrzeżeniem, że RBL.TV został w internecie, ale na satelicie właśnie został zastąpiony niby całkiem nowym kanałem Mjuzik.tv. Więc cztery lub trzy nazwy, jeśli liczyć Mjuzik jako nowy kanał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przykłady takich kanałów  ;) - widzę, że wiele z tych, o których piszecie, często zmieniało nazwy, niektóre z nich nawet w trochę dłuższych odstępach czasowych niż zakładałem, ale to nic, nie szkodzi. A jak to wygląda w przypadku zagranicznych kanałów? Czy możecie podać przykłady takich "kwiatków" z różnych satelitów? Zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o kanały zmieniające nazwy np. kilka razy w ciągu roku, to trzeba szukać ich np. na Türksacie lub na innych egzotycznych satelitach, ale mimo to jestem ciekaw, które z nich mogą należeć do rekordzistów w zmianach nazw  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej: TV Niepokalanów -> TV Niepokalanów PULS -> TV PULS -> TV Niepokalanów puls -> TV PULS

Jak by tak dokładniej przyjrzeć to było tak:

TV Niepokalanów (1995) -> TV PULS (2001) -> TV Niepokalanów PULS (08/2003) -> TV PULS (12/2003)

A z właścicielami było tak :

oo. franciszkanie ->  Telewizja Familijna ->  Zygmunt Solorz + Antena 1 -> News Corporation -> Dariusz Dąbski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak dokładniej przyjrzeć to było tak:

TV Niepokalanów (1995) -> TV PULS (2001) -> TV Niepokalanów PULS (08/2003) -> TV PULS (12/2003)

Nie do końca. Na początku emisji w 2001 nadawali jako TN/PULS. A to ze względu na spór z Regionalną Telewizją Puls sp. z o.o. z Łodzi.

Edytowane przez paskud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...