Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I dobrze :D Polacy wygrają. Niech strzelą jeszcze więcej bramek. Tyle okazji, a zmarnowane.

 

EDIT: No i się pospieszyłem, bo jak wypuściłem posta to Portugalczycy strzelili gola.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, Portugalia nie wygrała jeszcze meczu, a jest już w półfinale, była spokojnie do ogrania, ale przecież nawet Chorwacja nie dała im rady..... Znakomite mistrzostwa w wykonaniu Polaków, czekam z niecierpliwością na eliminacje do mundialu i mam nadzieję na równie dobre występy w Rosji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, wielka szkoda. Jakoś odeszła mi ochota na oglądanie reszty Euro. Niby Polska nigdy nie zaszła tak daleko ale teraz jeszcze bardziej szkoda bo Portugalia byla absolutnie w naszym zasięgu. Ale ja jeszcze nigdy nie byłem tak dumny z naszych piłkarzy. Zawsze powtarzam, że można przegrać czy odpaść ale jak widzi się walkę i zaangazowanie do ostatnich minut to człowiek wie, że dali z siebie wszystko. Gratuluję super wyniku. Szkoda Kuby,najlepszy nasz pilkarz na tym turnieju, a padło na niego :( Trzymaj się Kuba. Będzie ciężko o drugą taką szansę na półfinał wielkiej imprezy :(

Edytowane przez ShinobiQWE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Ale cóż taka jest piłka, nie ma czego się wstydzić po tym turnieju i należą się wielkie uznanie dla chłopaków.

Nie wiem może przed karnymi zabrakło trochę szaleństwa ? Może drogą LvG było bo u nas Artek to też ma Farta do tych karnych, niestety Fabian wpuszcza je zawsze jak leci. Ale teraz to można się tylko zastawiam bo różnie mogło być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a tak blisko było, mogliśmy być w 1/2 finału... niewiele brakowało. Ale i tak nie mamy się czego wstydzić, bo obecna reprezentacja Polski jest jak dotąd najlepsza z tych, które były od początku tego wieku. Naprawdę, możemy być dumni z naszej kadry. A to, że Portugalia przeszła dalej, to w większości efekt fuksa, bo jak pewnie wiecie, ta drużyna całą fazę grupową przejechała na remisach, a wygrała tylko mecz w 1/8 finału, a i to dopiero w dogrywce. Spotkałem się już z opiniami, że oni nie zasłużyli na półfinał. I tak szczerze mówiąc, to my włożyliśmy w ten mecz wszystkie wysiłki, to nasza kadra zostawiła serce na boisku, a nie Portugalia. Można odpaść z turnieju tak jak Anglia, przez Islandię, albo tak jak Polska, oklaskiwana przez całą Europę.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piłce zasługi nie grają. Piłka jest brutalna jak to się mówi.

 

I tak mieliśmy trochę szczęścia bo karny powinien być na CR7, wtedy mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej a chyba Brych go nie podyktował przez reputacje jego z wywracaniem.

 

Trzeba przeanalizować to Euro wyciągnąć wnioski i stawać się po prostu lepszym. Też trzeba zwrócić uwagę, że cale Euro w zasadzie zagraliśmy w 13 zawodników, bo rola 14 była marginalna a Portugalia taka mimo wszystko miała więcej rotacji to też nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... :/ Szkoda mi Polaków - nie przegrać ANI JEDNEGO meczu na Euro w podstawowym czasie i odpaść w tak dramatyczny sposób... Trudno nawet mi wyobrazić sobie, co nasi przeżywają teraz w szatni :( Strasznie szkoda Kuby Błaszczykowskiego - rozgrywać niemalże turniej życia i nagle takie coś... :( Przyznam rację @ShinobiQWE - po przegranej Polski Euro straciło swój urok i pewnie teraz trudno będzie się zainteresować innymi meczami. Najgorsze jest to, że odpadamy po meczu z drużyną, która w tegorocznym turnieju po 90 minutach nie wygrała w żadnym meczu. :(

 

Mam nadzieję, że w PZPN nikt nie będzie tak głupi, by zwalniać Nawałkę po turnieju - przecież udało mu się zbudować drużynę, która może skutecznie rywalizować z najlepszymi. Przyznam, że chyba NIGDY nie byłem tak dumny z Polaków jak teraz... DZIĘKUJEMY! „Nic się nie stało...” :)

 

P.S Po ćwierćfinale mam cichą nadzieję, że Walia lub Belgia w półfinale spiorą Portugalię tak, jak w 1/8 finału wspomniani Belgowie Węgrów ;) I jeszcze jeden (lekko zabawny) akcent - fryzjerzy nie zarobią na ludziach, którzy w mediach społecznościowych zapowiadali ogolenie się „na Pazdana” po ewentualnym mistrzostwie Europy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem że Kuba zwali strzał, a Fabiański do karnych był kiepskim bramkarzem. To w poprzednich karnych było widać i w tym meczu się potwierdziło. Czemu Nawałka zaryzykował Fabiańskiego zamiast Szczęsnego ? Ale DZIĘKI Biało-Czerwoni za Świetną postawę w tych mistrzostwach i za Wasze zaangażowanie !!!!! DZIĘKI 11-Stu oraz reszta drużyny i Nawałka !!!!!!! Postawa gry godna NAJLEPSZYCH drużyn !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt w PZPN nawet nie pomyśli o czymś takim jak zwalnianie Nawałki po turnieju, to by było delikatnie mówiąc [beep]skie, by zwalniać trenera, który prowadzi drużynę, która jest w gronie najlepszych.

 

A jeśli przy akcentach okołomeczowych jesteśmy, to MediaMarkt może odetchnąć z ulgą, nie będzie musiał nikomu zwracać pieniędzy za zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał zmieniać bramkarza na karne to na Boruca a nie Szczęsnego. 

Jak mnie irytuje mówienie rzuty karne to loteria...

 

Co do Nawałki to nie chodzi o zwalnianie, trzeba pamiętać o 1, jemu kończy się kontakt i po takim turnieju na pewno znajdą się chętni na niego. A jednak oferta z jakiejś dobrej ligi nawet nie chodzi o kasę, może być dość konkurencyjna.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jakiemu przypadkowi ? Nie było szans aby zagrać z Hiszpanią w 1/8.  Z Hiszpanami to moglibyśmy zagrać ale teraz właśnie z 1/4 jakby wygrali grupę. I zdecydowanie byłby to najłatwiejszy rywal dla nas, łatwiejszy od Chorwatów czy Portugalczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo trzeba sie cieszyć i być dumnym. Szkoda mi chłopaków z tego powodu, że nawet po ewentualnym odpadnieciu w półfinale dostaliby medale. A to byłaby pamiątka na całe życie. Gdy odpadali po słabych meczu jak to było na poprzednich turniejach to jakoś nie było mi tak smutno. A tu pokazali walkę,zaangażowanie i ambicje w każdym meczu od początku do samego końca. Oczywiście będę im kibicowal w eliminacjach ale gdzieś w środku jest takie przeczucie,że już możemy nie mieć w najblizszych latach takiej drabinki do półfinału jak teraz. A w zasadzie do finału bo uważam, ze w ewentualnym meczu z Belgia bądź Walia nie stalibysmy na straconej pozycji i mielibysmy spore szanse na awans. Dla tych piłkarzy final byłby czymś takim jak dla Niemców zdobycie MŚ. Jeszcze raz wielkie gratulacje za ten turniej i za tyle emocji. Trzymam za was kciuki w eliminacjach!!! Udowodnijcie mi,ze moje przeczucia są błędne i zamaldujcie sie w polfinale MŚ :) Tak jak wspominalem wcześniej emocje na Euro sie dla mnie skończyły. Zresztą pewnie nie tylko dla mnie. Mecze pewnie obejrzę ale juz z takim smutkiem i bez niecierpliwego wyczekiwania na mecz naszych. To jest taka mała wada tego sukcesu reprezentacji. Jak po 2 meczach zawsze było po zawodach to jakoś mniej było przykro jak teraz gdy zaszli tak daleko.

Edytowane przez ShinobiQWE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski mu tak powiedział, to myśli, że prawda. ;-)

 

Szkoda, z takimi ogórkami odpadlismy w karnych. Renato Sanches ma chłopak papiery na granie, nie dziwi mnie kwota jaką Bayern zainwestował. Jestem wk..., że w 120 minucie na boisku nie zameldował się Boruc. Szacunek dla Fabiana za turniej, aż się chłop popłakał przed kamerą, że z 10 karnych nie wyjął żadnego, ale Artek, to dzik na karne. Bylem pewny, że nie zmienia 3 zawodnika, bo czeka aby Boruca do bramki wciepać. Było miło, chłopaki dali Polakom wiele radości w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja włoże trochę dziekciu w tą miskę słodkiej zupy, bo uważam, że Polacy zagrali słabszy mecz niż ze Szwajcarią i tylko słabość Portugalii pozwoliła nam dotrwać do karnych. Takie luki jakie nasi zostawiali, krycie swojego kolegi z drużyny czy też ustawianie się na 10 metrach w 4 i krycie powietrza nie przystoi. Oczywiscie jestem dumny, ze zaszli tak daleko, ale też trzeba spojrzeć chłodnym okiem na to wszystko. Trzeba nam więcej jakości w środku pola. Kogoś takiego jak Xavi, który ma magiczne podanie, ale i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jestem wk..., że w 120 minucie na boisku nie zameldował się Boruc. Szacunek dla Fabiana za turniej, aż się chłop popłakał przed kamerą, że z 10 karnych nie wyjął żadnego, ale Artek, to dzik na karne. Bylem pewny, że nie zmienia 3 zawodnika, bo czeka aby Boruca do bramki wciepać.

Wg nowych przepisow mozna zmienic bramkarza podczas karnch. Tez uwazalem ze jedenastki powinien bronic Boruc.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taktyce to ty jednak zbyt dużo nie wiesz. Zastawiam się tylko po co pisać takie głupoty ? Nie rozumiesz fundamentu gry obronnej czyli ustawienia między własną bramką a napastnikiem a nie napastnikiem a piłką.  Nie wiem jak ty sobie wyobrażasz krycie CR7 czy Naniego czyli zawodników szybkich jeśli nie zostawisz sobie parę metrów zapasu ?

 

Zarzucanie tej kwestii jest po prostu śmieszne, bo po Włochach jesteśmy najlepiej zdyscyplinowanym taktycznie zespołem na tym Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem dumny z Polaków, że tak daleko zaszli  ale czuje niedosyt, że Polacy nie zatakowali trochę bardziej czy to w II połowie czy w dogrywce, karne były dużym ryzykiem. Mnie irytowało często, że stoimy z akcją, ciągle wycofywamy pilkę do Fabiańskiego.

 

Ale też trochę powiedzieć, że polscy dziennikarze, media w większości zbyt optymistycznie oceniają Polaków w meczu np. z Portugalią, a jak ktoś im to wypomni to od razu z pretensjami. Aż tak genialnie to nie graliśmy.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że Boruc i Fabian mają wręcz taki sam procent obronionych karnych?

Boruc: 25%

Fabian: 24%

Szczęsny: 23%

Dyskusja o wpuszczeniu jokera na karne jest bez sensu. Mądry Polak po szkodzie.

Ja tego chciałem w dogrywce, nie mam żalu po meczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...