Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, neo_patryk napisał(a):

HbbTV  z czego nie każdy chce korzystać.

Dokładnie ja NIE chcę wyskakującego dziadostwa na ćwierć ekranu.

I byłbym wściekły gdyby nie można było tego wyłączyć w menu.

Ale to już nieistotne, bardzo dobrze że jest takie coś by inni mogli korzystać.

 

Kolejna sprawa, TVP pływa w kasie, ja im też płacę a oglądam bardzo mało TV ,

więc skoro ich stać na tworzenie tyle pseudo tematyki pod innymi nazwami a zawartościami w sumie podobnymi,

to powinni zapłacić Eutelsatowi i tam dać ten ich cały World na transponder 11.075 .

A tylko oni go zajmują z jedynym tam kanałem TVP Polonia, więc miejsce byłoby i dla Nauka, Kobieta i co tam jeszcze zechcą...

Oczywiście dodać systemy kodowania dla naszych platform, prócz World,

niech sobie go poza granicami oglądają i wtedy to na pewno dotrą do dużo większej widowni..

 

 

Edytowane przez irdeto
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System kodowania dodać oprócz World, Polonia i TVP3 - one powinny być zawsze FTA przez satelity.

World powinien mieć zasięg większy od Polonia czyli HotBird 13, Astra 19,2, Astra 28,2, amerykańskie gdzie jest Dish i rosyjskie oraz hotele w większości sieci international to wtedy mamy minimum zasięgu, naziemna jest tylko dodatkiem do tego typu kanałów...

HbbTV w obecnej formie jest nie do użytku, same reklamy, jedyna forma to bez reklam i bezpłatne aplikacje typu TVP Vod bez reklam oraz linki bez plansz z bezpośrednim wyświetleniem kanału np. ABC 2 HbbTV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 12:01, dvbtowiec napisał(a):

Jest od samego początku w HbbTV, nie wiem po co go dawali na mux naziemny.

Tak, ale dotąd nie był ten kanał nadawany w formie planszy, a jedynie można go było uruchomić z poziomu menu aplikacji HbbTV TVP VOD/TVP GO - a nie każdy potrafi się nią obsługiwać

A napisałem "dotąd", ponieważ kanał powrócił właśnie w formie planszy HbbTV do NTC na kanale 91 MUX-3 - z tego co widziałem jak na razie jest tylko plansza i EPG (bez linku do kanału), ale podejrzewam, że niedługo się to zmieni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 16:57, Bartosz10 napisał(a):

Tak, ale dotąd nie był ten kanał nadawany w formie planszy, a jedynie można go było uruchomić z poziomu menu aplikacji HbbTV TVP VOD/TVP GO - a nie każdy potrafi się nią obsługiwać

Wszystkie kanały streamingowe można odtwarzać nie wchodząc do TVP Go. Na ekranie przy otwarciu dowolnego kanału wirtualnego wyświetlana jest podpowiedź, iż po naciśnięciu zielonego przycisku można odtwarzać dowolny kanał streamingowy. Wybór jest z dużych kafelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dwóch LG działa to tak że jest plansza, czekam kilka sekund i mam kanał nawet bez naciskania przycisku, najlepsze jest to że na starym modelu który ma z 8 lat i pierwsze 4k 55" działa ta najnowsza wersja HbbTV i to jest ciekawe. Ostatnio z Hbb i  przygranicznymi znajduje mi ponad 120 kanałów TV i ponad 20 radiowych.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pietrek1 napisał(a):

U mnie na dwóch LG działa to tak że jest plansza, czekam kilka sekund i mam kanał nawet bez naciskania przycisku, 

U wszystkich tak działa. Zielony przycisk to opcja która się pokazuje po wczytaniu kanału, umożliwiająca odtworzenie innego z całej palety TVP Go, bez wchodzenia do serwisu. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 21:22, dvbtowiec napisał(a):

U wszystkich tak działa. Zielony przycisk to opcja która się pokazuje po wczytaniu kanału, umożliwiająca odtworzenie innego z całej palety TVP Go, bez wchodzenia do serwisu. 

Tu nie masz racji - z tej opcji, której ty podałeś nie można odtworzyć wszystkich kanałów jakie są dostępne na TVP GO

Przez tą metodę jest dostępne 16 oddziałów TVP3, TVP info, TVP Wilno, TVP Polonia TVP World, ukraiński pierwej i wszystkie 3 kanały z dopiskiem "2"

Więc przez to nie można oglądać np. TVP1, TVP2, TVP Nauka itd. które są dostępne przez aplikację TVP GO

Tak jak pisał kolega @monter1981

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo napisałem uzupełniając tą informację. Możesz odtworzyć każdy kanał którego nie ma naziemnie tradycyjną metodą. Zatem dodatkowe kanały można oglądać nie wchodząc do TVP Go, bo do oglądania kanałów linearnych chyba nikt do TVP Go nie zagląda oglądając telewizję z anteny naziemnej, chyba że chce obejrzeć powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak do końca, bo tą metodą (zielony przycisk na pilocie) można też wywołać TVP INFO, Polonię i Alfę, które są dostępne w NTC. Zasada jest jedna - jest tam dostępne wszystko to, co aktualnie na portalu TVP STREAM. Co do TVP GO, to odnoszę wrażenie, że nadawca przestał temat ogarniać. W serwisie brak jest 7-dniowego archiwum oddziałów regionalnych mimo, że z poziomu API dostęp do takiej usługi jest. Z kolei stream Alfa TVP catchupu nie ma, a jest w TVP GO na liście kanałów, które go posiadają. Z innych rzeczy - problemy z paczką kanałów TVP Parlament (Sejm, Senat, Komisja 1, Komisja 2), które nie zawsze pojawiają się w TVP GO gdy emisja na nich jest prowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfy akuratnio nie ma na tej liście pod zielonym przyciskiem :)

Z kanałów linearnych dostępnych z anteny naziemnej jest TVP Info, TVP Polonia.

Ale mniejsza z tym wiemy chyba wszyscy o co chodzi.

Lista jest dużo uboższa niż w TVP Go i dawno nie aktualizowana.

Najważniejsze że można z tej listy wywołać kanały niedostępne drogą naziemną, także nie umieszczone na liście LCN z planszą, w tym wszystkie kanały ośrodków regionalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

w tym wszystkie kanały ośrodków regionalnych.

I właśnie dlatego moim zdaniem ten moduł powinien być też dodany do wszystkich kanałów linearnych TVP3, aby można było się przełączać między regionami jeśli wyjechaliśmy do innego regionu, a chcemy oglądać informacje z naszego regionu

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Anita Kaźmierska
Ten odpowiedź został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Za post nt. MUX 6, który posłużył za źródło artykułu na satkurier.pl."

K63 otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

Decyzją z 30 maja br., Prezes UKE zmienił rezerwację dla mux-6, tym samym umożliwiając umieszczenie w nim TVP ABC.

Cytat

zmieniam w części Rezerwację poprzez nadanie:
1) pkt. 7 sentencji Rezerwacji następującego brzmienia:
„7. W multipleksie szóstym (zwanym dalej „MUX6”) może być umieszczonych jednocześnie nie więcej niż 9 programów telewizyjnych, określonych w karcie powinności Spółki, o której mowa w art. 21a urtv. Programy, o których mowa powyżej, nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX1-MUX8 w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozpowszechniania tych programów w MUX6”;

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...