Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja [beep]zielę, był HZN to było źle bo były problemy z nagrywaniem, bo się ciął itp, jest 4K BOX to też źle bo nie ma wielu kanałów 4K i nagrywanie na większości kanałów jest zablokowane. Drugi zarzut jest jeszcze zrozumiały, ale ten pierwszy w momencie gdy kanałów 4K i tak jest za mało (a jeszcze mniej jest dystrybuowanych do kablówek) to naprawdę taki zarzut nie ma sensu bo niby co UPC ma zrobić? Ma wyczarować resztę kanałów?

A i jeszcze coś
@Pawop To nie jest streaming tylko IPTV bo działa to tylko na necie UPC poczytaj definicje IPTV i OTT - https://www.tabletowo.pl/iptv-i-ott-co-jest-czym/

Edytowane przez MrPepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawop napisał:

Absolutnie nie jest to coś na co czekałem

I na tym polega Twój i nie tylko Twój błąd - stworzone i niczym nie poparte wyobrażenie.

6 minut temu, tyrla napisał:

Nie dali by za niego nawet złamanego grosza, chyba żeby im za to jeszcze zapłacili. Jeszcze by się parę osób znalazło że ten dekoder jest do niczego.

I może to jest właściwa droga - może komuś to da do myślenia tam wyżej lub w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stało na przeszkodzie, aby zastąpić dekoder Horizon podobnym sprzętem jak w innych filiach UPC?

Taki dekoder , który ma wykastrowaną funkcję nagrywania, brak replay i nawet brak porządnego VOD, HBO OD, mógłby być co najwyżej miłym dodatkiem ( np.multiroom) w ofercie UPC .

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KOCUREK1970 napisał:

I na tym polega Twój i nie tylko Twój błąd - stworzone i niczym nie poparte wyobrażenie.

Co Ty za przeproszeniem piep..ysz, bo inaczej tego już się nie da określić. Jakie niczym nie poparte wyobrażenie? Opierałem się na innych rynkach, gdzie LG wprowadzało dekodery 4K, jak Wielka Brytania, czy Szwajcaria i było to dekodery DVB-C z HDD. Oczywistym się wydawało, że u nas będzie podobnie, ale okazało się, że będziemy testować tego Boxa nim zostanie on być może udostępniony na innych rynkach jako alternatywa do normalnego dekodera DVB-C. Generalnie ten Box 4K nie jest niczym złym. Niedopuszczalne jest to, że jest on oferowany jako główny dekoder i o to mi chodzi. Niech on sobie funkcjonuje równolegle z dekoderem DVB-C 4K, jak to jest w CP czy będzie w PC+.

 

PS. Trochę to dziwnie wygląda, pojawiło się trochę negatywnych opinii o nowej ofercie UPC i pojawiła się święta trójca zachwalająca to rozwiązanie. Tylko robicie to strasznie nieudolnie, trzeba trochę potrenować, bo zachwalać produkty też trzeba umieć.

Edytowane przez Pawop
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał:

Co Ty za przeproszeniem piep..ysz, bo inaczej tego już się nie da określić. Jakie niczym nie poparte wyobrażenie? Opierałem się na innych rynkach, gdzie LG wprowadzało dekodery 4K, jak Wielka Brytania, czy Szwajcaria i było to dekodery DVB-C z HDD. Oczywistym się wydawało, że u nas będzie podobnie, ale okazało się, że będziemy testować tego Boxa nim zostanie on być może udostępniony na innych rynkach jako alternatywa do normalnego dekodera DVB-C. Sam taki Box 4K nie niczym złym. Niedopuszczalne jest to, że jest on oferowany jako główny dekoder i o to mi chodzi. Niech on sobie funkcjonuje równolegle z dekoderem DVB-C 4K, jak to jest w CP czy będzie w CP+.

Jak nazwać kogoś, kto porównuje coś u nas z tym co jest gdzie indziej?

Nie nauczyłeś się niczego na przykładzie Szwajcarów i ich MB a co dostali Polacy?

 

4 minuty temu, Pawop napisał:

PS. Trochę to dziwnie wygląda, pojawiło się trochę negatywnych opinii o nowej ofercie UPC i pojawiła się święta trójca zachwalająca to rozwiązanie. Tylko robicie to strasznie nieudolnie, trzeba trochę potrenować, bo zachwalać produkty też trzeba umieć.

Pokaz mi to gdzie ja to zachwalam?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dekoder był zapowiadany lata wstecz, jego premiera kilkukrotnie przekładana, a szczegóły owiane jakąś wielką tajemnicą. Jako największy operator kablowy w Polsce UPC już dawno powinno mieć w swojej ofercie kanały w 4K. Nie ma co się dziwić, że po takim okresie oczekiwania i zapowiedzi potencjalni użytkownicy są zawiedzeni. Bądźmy poważni, te kanały, które są oferowane obecnie w 4K to jakieś nieporozumienie.

 

Kogo obchodzą gabaryty i "mobilność" tego urządzenia, skoro nie dostajemy atrakcyjnej oferty programowej? Takie "bajery" jak mały rozmiar można potraktować jedynie jako miły dodatek a nie główną ZALETĘ, jak ktoś wyżej napisał.

 

Eleven Sports 4K to wg mnie powinno być minimum na ten moment. Po cichu, co prawda na trochę naiwnie, ale liczyłem również na C+ 4K skoro tak długo kazali nam czekać na to cudo.

 

I przypomnę tylko przy okazji, że już Mundial 2018 w Rosji był transmitowany w 4K i niektóre małe kablówki miały to w ofercie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop [beep]enie jak na malo popularnym forum

nikogo nie mam zamiaru przekonywac ani namawiac do abonowania

sprzet ujrzal swiatlo dzienne, pojawily sie pytania i watpliwosci wiec udzielam odpowiedzi

widzisz cos w tym zlego?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawopNa innych rynkach Connect Boxem był modem Arrisa, a u nas to był Compal. I czemu to dowodzi?

A druga część postu jest rozbrajająca. Tak się składa, że jestem świadomy wad tego sprzętu, poza tym nie musisz go abonować (na szczęście)

Edytowane przez MrPepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GDA napisał:



zostawiając 4K zalety nowego pudelka

- sterowanie głosem
- profile w własną lista kanałów
- mały rozmiar
- minimalny pobór pradu
- nie trzeba ciagnac koncentryka
- pilot radiowy
- współpraca z HZN GO - oglądasz na telewizorze, możesz zatrzymać i dalej oglądać na działce w HZN GO
- koniec problemów z PVR po wymianie sprzętu, w HZN tracisz bezpowrotnie to co nagrałeś tutaj jest chmura i profile ktore pamiętają ustawienia
- multiroom również zapewnia wymienność profili

oczywiście jest i wada i to dosyć poważna
- brak możliwości nagrywania wszystkiego

ale to juz nie wina operatora


 

 

 

Zgoda odnośnie wszystkich w/w zalet.

Czy mógłbyś, proszę, odnieść się do kilku dodatkowych zaadresowanych poniższej kwestii?

 

1) czy ten 4K Mini TV BOX posiada gniazdo ethernet?

2) jeśli nie, to czy korzysta z wyodrębnionej sieci WIFI w Connect/Giga Box?

3) czy korzystanie z usług obciąża limit szybkości transferu, zarówno w DL jak i w UL (szczególnie ten drugi, który na tle innych kluczowych dostawców internetu w PL jest kontrowersyjnie niski)? 

4) jak wygląda kwestia czasowego limitu nagrań i okresu ich przechowywania oraz jak się ona prezentuje na tle innych sieci LG (np Ziggo, UPC CH itp)?

5) czy można zlecić nagranie programu w aplikacji HZN GO/TV?

6) jaki jest górny limit profili użytkowników  i jak prezentuje się on na tle usług oferowanych w ramach platformy Horizon 4 w innych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie do mnie, ale na parę pytań mogę odpowiedzieć

1. Dekoder posiada Ethernet 10/100 Mb, ale żeby działał trzeba dekoder podłączyć do gniazdka naściennego lub do listwy (ethernet jest na listwie)

2. Dekoder jak łączysz z Wi-Fi to wyszukuje on jedynie sieci Wi-Fi 5 GHZ (aczkolwiek jest możliwe łączenie w paśmie 2,4 GHz)

3. Co masz konkretnie na myśli?

4. Nie zauważyłem limitu nagrań, przechowywać je można przez 3 miesiące, a zagraniczne oddziały nie mają tego dekodera

Edytowane przez MrPepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrPepka napisał:

Wiem, że to nie do mnie, ale na parę pytań mogę odpowiedzieć

1. Dekoder posiada Ethernet 10/100 Mb

2. Dekoder jak łączysz z Wi-Fi to wyszukuje on jedynie sieci Wi-Fi 5 GHZ (aczkolwiek jest możliwe łączenie w paśmie 2,4 GHz)

3. Co masz konkretnie na myśli?

4. Nie zauważyłem limitu nagrań, przechowywać je można przez 3 miesiące, a zagraniczne oddziały nie mają tego dekodera

3. Czy korzystanie z usługi obciąża przyznany limit szybkości transferu danych przyznanego przez UPC.

4. Miałem na myśli benchmark do nagrywania w chmurze w innych sieciach korzystających z platformy Horizon 4 (np ZIGGO Mediabox NEXT w NL i UPC TV w CH). Odnośnie czasu - dzięki za info - już wiem że jest wykastrowany o 75% względem wymienionych wcześniej dostawców z grupy LG.  Jestem ciekaw, ile godzin można nagrać (w NL 400h, w CH 2000h). Jeśli dostawca założył, że limit jest analogiczny do przestarzałych Horizonów i Mediaboxów, to powinno to być 250h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...