Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale opłaty za usługi są mocno zawyżone co do ich jakości. Niedawno zamówiłem pakiet VIP z TV Max HD, dekoderem PVR oraz internetem 250Mb/s dodatkowo miał być Horizon Go na zawsze. Wszystko za niespełna 99zł miesięcznie.

Po euforii dnia pierwszego nastąpiło pewne rozczarowanie. Prędkość internetu "po kablu" pobieranie niespełna 200Mb/s wysyłanie około 19Mb/s, ale już po WiFi z ich modemo-routera "Ubee" to jakieś 46Mb/s (pobieranie) i podobnie jak na kablu 19Mb/s wysyłanie. Przy konfiguracji tego urządzenia jako modem i przy moim routerze wyniki szybkości internetu wcale nie lepsze. Dekoder może i dobry ale brak możliwości edycji lub co najmniej ułożenia własnych list kanałów zdyskwalifikowało go w moich oczach do obsługi. Horizon Go nie wiem jak funkcjonuje, ponieważ w ogóle nie został mi udostępniony. Na infolinii UPC dowiedziałem się, że takiej usługi nie mam.

Zatem powróciłem niejako z powrotem do konkurencji "z Gdyni".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale opłaty za usługi są mocno zawyżone co do ich jakości. Niedawno zamówiłem pakiet VIP z TV Max HD, dekoderem PVR oraz internetem 250Mb/s dodatkowo miał być Horizon Go na zawsze. Wszystko za niespełna 99zł miesięcznie.

Po euforii dnia pierwszego nastąpiło pewne rozczarowanie. Prędkość internetu "po kablu" pobieranie niespełna 200Mb/s wysyłanie około 19Mb/s, ale już po WiFi z ich modemo-routera "Ubee" to jakieś 46Mb/s (pobieranie) i podobnie jak na kablu 19Mb/s wysyłanie.

(...)

Zatem powróciłem niejako z powrotem do konkurencji "z Gdyni".

Pozdrawiam.

Istny trzeci świat. Wstyd proponować taki pakiet za 99 złotych :lol2:

Co Ci takiego zaproponowali z MMP, że do nich wróciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedtest powinno się robić zawsze po kablu a nie przez WiFi. W blokowiskach przy ogromnym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych w pasmie 2.4GHz bardzo często nie ma najmniejszych szans żeby uzyskać prędkość większą od ok. 20 Mb/s. Co innego gdy sieć pracuje w pasmie 5 GHz gdzie jest prawie zawsze niemalże pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie i po polsku napisałem że sprawdzałem i na kablu i po WiFi. Przy tym samym nisko budżetowym touterze TP-Link przy internecie z UPC uzyskałem na kablu 189Mb/s a po WiFi niecałe 40Mb/s. Obecnie przy internecie od konkurencji 100 Mb/s prędkość za modem to 98Mb/s na 10,2Mb/s wysyłanie za routerem niewiele mniej a po WiFi wysyłanie podobne a pobieranie między 80 a 90 Mb/s. Myślę że mury bloku tu nic nie mają do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od 27 lipca 2015 jestem w UPC, poprzednio w Vetrze - moje porównanie ( posiadam : TP-LINK Archer T8E AC1750 ,router TL-WR1043ND , z UPC: Cisco EPC3925 , łącze 250/20 ) : subiektywnie internet jest bardzo niestabilny , przy ściąganiu plików waha sie między 70 a 104 Mb/s, po WiFi, a po kablu między 120 Mb/s a 230 Mb/s .

W Vectrze miałem ciągle ( stabilne ) 60 Mb/s niezależnie , czy po kablu, czy po WiFi. ( korzystałem z łącza 60 /3 )

Dekoder Mediabox....archaiczny ( niestety dekodery Vectry są lepsze w obsłudze )

ZA to na duży PLUS: jakość obrazu :P

 

To są moje pierwsze subiektywne spostrzeżenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co był Ci własny router :?: Miałeś do TV dekoder Mediaboxa czy Horizona :?:

Routet kupiłem po tym jak wziąłem internet z Vectry jakieś 2 lata temu, a że mam skonfigurowany pod sprzęt po kablu i poprzez WiFi chciałem go również wykorzystać przy internecie z UPC. Jednak wyszło że różnicy pomiędzy moim routerem a tym Ubee z UPC nie było więc został Ubee. Po tygodniu zrezygnowałem z UPC i router z powrotem wrócił do eksploatacji.

Dekoder dostałem tradycyjnie mediabox od Cisco. Abonament 99zł to za mało żeby marzyć o Horizonie. Co prawda dzwoni z DUK miły Pan żeby przekonać mnie do UPC jednak oferta z dekoderem Horizo to jakieś 139zl. Sorry ale to lekka przesada. Jeśli inżynierowie w końcu sprawią, że będę mógł tworzyć swoje listy kanałów i ewentualnie je edytować wówczas może skorzystam jeszcze z ich usług, które trzymają jednak poziom z małymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak by było, jednak mimo wszystko nie rozumiem jakim cudem ten sam niskobudżetowy router (dokładnie TL-WR841N) potrafi w paśmie 2,4GHz zapewnić po WiFi szybkości rzędu 80-90/10 z jednej sieci natomiast z innej nie potrafi przy relatywnie szybszych internecie. Zresztą oryginalny modemo-router również po WiFi nie radzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dopytam czy ten wynik to jednorazowy pomiar czy za każdym razem teraz masz wartości zbliżone do tych abonamentowych a w UPC zawsze było źle? Myślę, że zasadniczy problem jest w tym, że im wyższa maksymalna prędkość pobierania (100, 150, 200 Mb/s czy jeszcze więcej) tym trudniej jest zagwarantować w technologii EuroDOCSIS, że teoretycznie zawsze będzie takie pasmo dostępne dla danego abonenta - sieć musi być bardzo mocno posegmentowana a i tak jak każdy w bloku zamówi internet 100 Mb/s czy szybszy i wszyscy naraz zaczną intensywnie korzystać z łącza praktycznie będzie bardzo dobrze jak będą mieć połowę z tego co na umowie. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę ale fizyki niestety oszukać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie za każdym razem są (obecnie z vectry, a były z UPC) takie wyniki. Przez okres nazwijmy to testów UPC prędkości sprawdzałem przynajmniej raz dziennie. Po kablu naprawdę nie było większych problemów z zagwarantowaniem tej szybkości. Raz udało mi się uzyskać prędkość pobierania 223Mb/s. Natomiast jeśli chodzi o WiFi to czy z dedykowanego urządzenia Ubee w paśmie 2,4GHz czy mojego routera prędkości były porównywalne do posiadanego wcześniej internetu 50Mb od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...