Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do wypowiedzi @Pawop nie zawsze jakość kanałów z DVB- C jest lepsza od streamingu. To duże uogólnienie. 

Operator w tym UPC może się "postarać" kompresując kiepsko sygnał, czy stosując słabe enkodery zaoferować niezbyt dobrą jakość kanału. Można to odnieść też wobec oferty sat, gdzie niektóre kanały o niebo ładnej wyglądały wobec odpowiedników w kablówce.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o obciążenie sieci, na sieci macierzystej może stawiać huby z ofertą TV bez obciążeń na bramki z wyjściem na świat.

To działa jak siec lokalna, nawet na HFC.

na IP mogą więcej usług sprzedać, dvb-c ma to samo ograniczenie co dvb-s, transmisja w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi @Pawop nie zawsze jakość kanałów z DVB- C jest lepsza od streamingu. To duże uogólnienie. 
Operator w tym UPC może się "postarać" kompresując kiepsko sygnał, czy stosując słabe enkodery zaoferować niezbyt dobrą jakość kanału. Można to odnieść też wobec oferty sat, gdzie niektóre kanały o niebo ładnej wyglądały wobec odpowiedników w kablówce.
Akurat w przypadku UPC jakość DVB-C jest bardzo dobra i żaden streaming nie ma do niej startu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21 taką możliwość zapewnie jedynie Horizon. Pytanie jakie zapasy ma tego UPC i ja długo może trwać jego amortyzacja..?

Przypuszczam, że dla Play będzie bardziej opłacalne przenoszenie klientow do oferty nowej telewizji niż inwestycje w utrzymanie starej DVB-C.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prędzej zrezygnuję, niż przejdę do Play
Wiesz oni to mają wkalkulowane, że jakiś % zrezygnuje. Ale i tak im się to opłaca. Sprzęt po UPC mają licencję na X czasu i tak będą go musieli zezłomować. Do tego taki Orange, Netia itd kładą światłowody na potęgę. Taka Netia oferuje 2 gigabity pobieranie i 1 gigabit upload. Na DOCIS...... Przecież tego nie da się porównać. FTTH to przepaść w porównaniu z DOCIS. PLAY nie są w stanie konkurować z operatorami na FTTH. Do tego przy GPON są niższe koszta. Jako, że to sieć pasywna, nie trzeba żadnych wzmacniaczy, podłączać tego do prądu. Jest mniej awarii, tańszy serwis. Dla operatorów same zalety. Nawet kabel jest tańszy światłowodowy niż koncentryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, white snake napisał(a):

@Tomo21 taką możliwość zapewnie jedynie Horizon. Pytanie jakie zapasy ma tego UPC i ja długo może trwać jego amortyzacja..?

Przypuszczam, że dla Play będzie bardziej opłacalne przenoszenie klientow do oferty nowej telewizji niż inwestycje w utrzymanie starej DVB-C.

Nie tylko Horizon, karta CI+ pozwala nagrywać  na zewnętrzną pamięć w telewizorze. Samsung zablokował tą możliwość na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku marki Sony spotkałem się z pewną ilością negatywnych opinii w mediach społecznościowych  na temat współpracy karty CI+od UPC  z nowymi modelami telewizorów z tej firmy.

 

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, white snake napisał(a):

@Tomo21 taką możliwość zapewnie jedynie Horizon.

 

Dlatego póki się da, to będę się go trzymał. A jak się nie będzie już dało to trzeba będzie się rozejrzeć za konkurencją typu Vectra, Orange (nie wiem jak tam u nich ze sprzętem i możliwościami nagrywania itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dlatego póki się da, to będę się go trzymał. A jak się nie będzie już dało to trzeba będzie się rozejrzeć za konkurencją typu Vectra, Orange (nie wiem jak tam u nich ze sprzętem i możliwościami nagrywania itp).
W Orange dekoder Samsung po podłączeniu dysku umożliwia oglądanie jednego programu i nagrywania trzech innych w tym samym czasie. Dekoder jest szybki w porównaniu z Horizon i właściwie bezproblemowy.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2024 o 22:17, white snake napisał(a):

W przypadku marki Sony spotkałem się z pewną ilością negatywnych opinii w mediach społecznościowych  na temat współpracy karty CI+od UPC  z nowymi modelami telewizorów z tej firmy.

Mam CI+ UPC i TV Sony z 2022 roku. Jedyne mankamenty jakie widzę, to długo trwające wyszukiwanie kanałów i raz na jakiś czas mu się zdarzy zgubić połowę kanałów z listy i trzeba wyszukiwać jeszcze raz. Z samym odbiorem treści nie ma żadnego problemu. Również prędzej zrezygnuję niż przejdę do Play. Obecnie jestem na bezterminówce po tym jak mi się skończyła promocja z oferty mikołajkowej sprzed 2 lat i patrząc na obecne oferty, to wolę płacić te 10 zł więcej miesięcznie za dotychczasową opcję. Tym bardziej, że na nowym sprzęcie od Play nie ma możliwości ustawienia ich urządzenia w tryb mostka. U siebie mam ładnie rozprowadzone kable po mieszkaniu i cała sieć w ekosystemie Ubiquiti, na pewno nie mam zamiaru z tego zrezygnować.

Edytowane przez Drmscape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebagit napisał(a):

UPC modernizuje sieć do FTTH w ekspresowym tempie emoji2.png Jak je utrzyma za 10 lat będzie po modernizacji emoji16.pngemoji16.pngemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

https://gsmonline.pl/artykuly/hfc-upc-szybko-zmienia-sie-w-ftth-kolejne-16-525-gospodarstw

Modernizuje czyli wymienia stare okablowanie miedziane na światłowód.

W nowym budownictwie Play już oferuje w standardzie FTTH?

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizuje czyli wymienia stare okablowanie miedziane na światłowód.
W nowym budownictwie Play już oferuje w standardzie FTTH?
Dokładnie tak, w planach mają zezłomowanie kabli miedzianych i pozostawienie tylko FTTH. Bardzo rozsądnie. Zobacz jakie prędkości ludzie uzyskują na 5G. Upload jest po 200-300 megabitów. Gdzie w DOCIS 60..... Szkoda inwestować w DOCIS skoro za kilka lat trzeba będzie i tak położyć światłowody. A DOCIS 4.0 miał tu pomoc i jakoś cisza o tym standardzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po światłowodzie zgodnie z obecnymi trendami już takich rarytasów nie będzie jak pełnoprawna nagrywarka. Niektórym ciężko będzie zmienić przyzwyczajenia.

Orange np od kilku lat proponuje dekodery z nagrywarką w chmurze. Pewnie Play zrobi podobnie.

 

 

Zresztą następcy Horizona  są już z takiej funkcji wykastrowani, Apollo 4K czy Play Box.

Sieci FTTH się rozwijają a nadawcy utrudniają jak mogą z normalnego korzystania z urządzeń do telewizji przez różne licencje, ograniczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wynika chyba z technologii. Ktoś tu wcześniej pisał, że w Orange można nagrywać wszystko.
Można tylko na starym dekoderze 4K Samsung. Na 100% można nagrywać trzy programy a czwarty oglądać. Musisz mieć tylko dysk USB 2,0. Jak pracowałem w Orange to testowałem nowy sprzęt, w tym z pół roku przed wprowadzeniem dekodera Samsung. Wtedy to był jeden z pierwszych dekoderów 4K. Ale obecny sprzęt jest z tego wykastrowany Oczywiście podpisując umowę możesz brać dekoder Samsunga. Ale domyślnie dają inny sprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sebagit napisał(a):

Można tylko na starym dekoderze 4K Samsung. Na 100% można nagrywać trzy programy a czwarty oglądać. Musisz mieć tylko dysk USB 2,0. Jak pracowałem w Orange to testowałem nowy sprzęt, w tym z pół roku przed wprowadzeniem dekodera Samsung. Wtedy to był jeden z pierwszych dekoderów 4K. Ale obecny sprzęt jest z tego wykastrowany Oczywiście podpisując umowę możesz brać dekoder Samsunga. Ale domyślnie dają inny sprzęt

Mam ten dekoder 4k samsunga u niestety chociaż mam dysk podpięty to nie mogę nagrywać wszystkich kanałów, np Polsatu, jak skończyła się umowa im z canal plus też usunęli możliwość nagrywania, chyba że coś źle mam ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder 4k samsunga u niestety chociaż mam dysk podpięty to nie mogę nagrywać wszystkich kanałów, np Polsatu, jak skończyła się umowa im z canal plus też usunęli możliwość nagrywania, chyba że coś źle mam ustawione.
Hmmm może coś się zmieniło. Bo z tym sprzętem miałem doczynienia z 4 lata temu. Nagrywasz wszystko na dysku czy masz nagrywanie w chmurze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z nagrywaniem. Jeśli są takie możliwości nagrywania jak na Apollo 4K i na Play boxie to trzymajcie kciuki aby Horizony były jak najdłużej serwisowane.

Play po FTTH -zapomnijcie o karcie CI+ i nagrywaniu na dysk podpięty do telewizora.

 

*W Orange kanały, które najchętniej chciałbym nagrywać nie są objęte multinagrywarką ( nagrywanie w chmurze) w Play/UPC było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzimy do sytuacji, że branie serwisu vod bezpośrednio od nadawcy daje więcej swobody i możliwość oglądania na dowolnym sprzęcie podłączonym do internetu niż dekoder lub telewizor "uwięziony" w salonie. Problemu z przesuwaniem programu lub oglądaniem powtórki po kilku dniach nie ma problemu w TVP GO/TVP VOD, w TVN Player i w Polsat Box Go. Serwisy chodzą poza domem i na każdym internecie.

Oczywiście, zaczynają się schody, gdy ktoś chce archiwizować programy i wracać do nich po paru latach.

Zaraz mnie zakrzyczycie, że jakość jest lepsza na DVB-C niż w streamingu. Do oglądania life-style’u i informacji nie trzeba jakiegoś obrazu-żylety. To jest ważne przy sporcie i przy filmach. Ale sportowych emocji i filmów w 4K jest jak na lekarstwo w tv. Oglądanie filmów obecnie w telewizji z oznaczaniami wiekowymi i z logiem stacji często tylko z lektorem z dźwiękiem stereo 2.0 nie ma sensu. 
Oferty kablówek z ograniczeniami licencyjnymi jest cofaniem się w rozwoju technologicznym. 
 

Jeśli uważacie, że jednak nadal kablówka ma przewagę nad vod, podajcie mi ofertę, gdzie mam dostęp do wszystkich najważniejszych kanałów od TVP, TVN i Polsatu z możliwością oglądania wszędzie na dowolnym urządzeniu podłączonym do jakiegokolwiek internetu po za domem i z możliwością catch-up’u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...