Skocz do zawartości

Przejście z polsatu na "n" ...kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

EURO 2008 kupił Polsat nie TVP. Jeśli chodzi o rezegynacje do końca roku wtedy będzie już wszystko wiadomo kto co będzie miał. Ja np. chetnie bym zrezygnował z CP i przeszedł do n-ki ale odstrasz mnie ich dekoder gdzie jest ograniczona liczba kanałów FTA pod tym względem CP daje wiecej możliwości. Czekam na dekoder HD w CP. Może jeszcze to się zmieni zobaczymy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

santi26: antena od CP ma (zdaje się) 70 cm. średnicy, a od "n" - 60 cm.

Jeżeli to na być "recorder" to musisz wymienić jedynie konwerter na Twin lub Quad jeśli chcesz jeszcze podłączyć tuner Polsatu (np. w innym pomieszczeniu).

 

Sama antena może pozostać, jakby się okazało, że jednak siła sygnału Ciebie nie zadowala, to zawsze można zmienić na większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie jeszcze raz Euro 2008 kupił Polsat nie3 wiem gdzie będzie pokazywał mecze czy to będzie Polsat otwarty czy też PS lub PSE.

Poszukajcie na forum była już o tym mowa. TVP kupiła MŚ. Dużo Polsat za prawa nie zapłacił bo nie było wiadomo czy bedziemy grać w ME ( i nadal nie wiemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o ence? Mam cyfrę i chcę z niej zrezygnować, bo znowu abonament poszedł do góry. Jest tyle ofert na rynku a ja nie mogę się zdecydować. U mnie w bloku zakładali aster, znajoma namawia mnie właśnie na n a mąż upiera się przy cyfrowym Polsacie. Możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wyboru musisz dokonać sama.

Każda platforma ma swoje wady i zalety a ty sama wiesz najlepiej, co najbardziej lubisz oglądać.

 

W skrócie.

N-ka jest dobrym wyborem, gdy:

Masz bardziej ukierunkowane zainteresowania, np. interesuje Cię tylko film, sport i dokument.

Masz TV HD lub w najbliższym czasie chcesz go kupić

Masz mało czasu na oglądanie TV, n-box recorder to świetne urządzenie, które ułatwia oglądać TV wtedy gdy Ty chcesz, a nie wtedy gdy chcą tego twórcy ramówki.

 

Cyfrowy Polsat:

Jego główną zaletą jest pakiet familijny - różnorodne programy za przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli ktoś lubi piłkę nożną to tylko Cyfrowy Polsat w tym roku, bo jak na razie ma wyłączność na transmisję ME 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie rację, wszystko zależy kto czego oczekuje. Ceny są różne i zawsze mogą się zmieniać.

N faktycznie stawia na nowości filmowe. Z tego co się orientuję to chyba jako pierwsi puścili najnowszy sezon Lostów.

historykus a Ty uważasz żeby nie rezygnować z cyfry ze względu na ich jakość czy może z innego powodu? Bo jeżeli chodzi o sprawy techniczne to faktycznie jak dotąd nie miałam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi piłkę nożną to tylko Cyfrowy Polsat w tym roku, bo jak na razie ma wyłączność na transmisję ME 2008.

 

Wszystkie najwazniejsze mecze i tak beda w POLSACIE FTA a jak ktos woli lepsza jakosc to ma niemieckie ARD i ZDF. Zreszta ktos ma podpisywac umowe na prawie 2 lata, zeby przez 3 tygodnie ogladac pilke? A pozniej? Liga szkocka, rosyjska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o sprawy techniczne, choć przyznaję że w tej kwestii cyfra nie przysporzyła mi kłopotów; ogólnie jestem przeciwnikiem tego rodzaju zmian i to z prostego powodu - trzy polskie platformy są bardzo podobne do siebie; mam cyfrę bo jest tam sporo piłki nożnej na światowym poziomie; ale lubię też dobry film - no to mam canal+ i hbo; dobry serial to fox life; programy dla dzieci - od mini mini przez zig zap i kilka innych; dokument - planete i ng; i po co szukać nowej platformy? ktoś napisał że dla wielbicieli piłki nożnej poleca CP bo mają Euro; to całe euro trwa 3 tygodnie a potem będzie znów liga szkocka, rosyjska czy tym podobny gniot; oczywiście każdy robi to co uważa za stosowne;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość techniczną to C+ jest gdzie pośrodku między N (najlepsza jakość kanałów,najwięcej HD i najlepsze dekodery) a Polsatem Cyfrowym (tylko 1 kanał HD w fazie testów). Ja z C+ zrezygnowałem i wziąłem Polsat (35zł/mies.) do sypialni a N-Box recordera do salonu (57/mies.) i jestem baaardzo zadowolony. Nie dość, że płacę mniej (w C+ płaciłem trochę ponad 100/mies) to jeszcze mam niezależne sygnały w dwóch pomieszczeniach. Bardzo dobre jest takie rozwiązanie również dla miłośników sportu - mam F1 i ME(CP) jak również Ligę Mistrzów, Bundesligę,PP (N). W sumie mam 6 kanałów HD płacąc 92 zł miesięcznie(niedługo dołączy Eurosport HD do pakietu Sportowego w N).

Nie chciałbym wszczynać kolejnej wojny z serii co lepsze, jedynie opisuję swoje wrażenia. Ja jestem z takiego rozwiązania bardzo zadowolony. Rodzina jeszcze bardziej! Najbardziej urzekł ich N-BOX recorder, bez którego w domu już nikt nie wyobraża sobie korzystania z TV, wypożyczalnia i przede wszystkim nagrywanie i oglądanie bez reklam seriali,filmów... :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N ma najlepszą jakość w tym sensie, że ma najwięcej kanałów HD i do niektórych kanałów (np. HBO) stosuje niezależny dosył dzięki czemu te kanały wyglądają lepiej niż na C+ czy też w Polsacie. Pozostałe kanały są praktycznie identyczne na wszystkich platformach czyli raczej średnio-kiepskie(taki kraj:) Oczywiście z małymi wyjątkami (np. kanały TVP na Cyfrowym Polsacie wyglądają gorzej-sygnał analogowy jest przetwarzany na cyfrowy satelitarny).

Poza tym w N jest wyraźnie lepsze VOD, gdzie wszystkie pozycje (zarówno z premier jak i kolekcji) są w dobrym 16/9 bądź w HD. W C+ VOD jest jak wiadomo ciągle w fazie testów i większość pozycji jest jakości (delikatnie mówiąc) marnej (4/3, niski bitrate).

 

W sumie to nie głupi pomysł założyć sobie 2 różne platformy :brawo: Nie wiedziałam, że n ma najlepszą jakość. Ale żeby wykorzystać cały potencjał tej platformy to pewnie trzeba też mieć niezły sprzęt?

Nie trzeba wcale mieć niezłego sprzętu, aby wykorzystać w pełni TV N. Nawet jeśli masz TV kineskopowy to zobaczysz różnice na kanałach HD. A co do pozostałych możliwości recordera (VOD,PVR itp.) sprzęt nie ma znaczenia, na każdym TV będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jestem pewny, ale jeśli zamówisz instalacje anteny to wtedy będziesz miała nową antenę i dwa konwertery. Nie oferują chyba konwerterów Twin. A jeśli sama chcesz zrobić instalacje to na Hollexie napewno Twina kupisz. Kupisz też w najbliższym sklepie TV SAT. Aha jeżeli chcesz oglądać kanały HD na n bez problemów to musisz bardzo precyzyjnie ustawić antenę i jeżeli masz antenę do Cyfry+ 60 cm to jeśli nie chcesz, by instalowali Ci z n to możesz wymienić na 80-90 cm będziesz wtedy miała pewność, że kanały HD będą działać bez problemu. A jeszcze możesz poprosić kogoś ze sklepu TV SAT, by zainstalował Ci Twina i jeśli chcesz antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne kazda platforma ma swoje wady i zalety ale nie mysl sobie ze cyfra jest taka zla i trzeba ja zmienic bo przejscie do inej platformy moze okazzac sie niemilym rozczarowaniem - w skrocie dla jakosci - nka, dla pilki noznej cyfra plus a dla oszcednosci polsat. kazdy bierze co lubi, jak dla mnie cyfrajest najlepsza platforma ale to subiektywna ocena, ktos tu napisal ze dla pilki noznej najlepszy polsat - tak euro2008 a po nim 2 lata do konca umowy ogladanie meczy ligi rosyjskiej, szkockiej i greckiej. No ale jak komus jest obojetne kto gra, byle jakis mecz byl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla jakości nka"

Hmmm, brzmi to tak jakby pozostałe platformy nadawały zadropiony obraz :woot:

 

Najważniejsze w ofercie platform, to jest content, a nie jakość, która i tak jest porównywalna na wszystkich platformach. No ale jak się nie ma innych atutów, to się mówi że jakość jest doskonała :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w N nie ma contentu uważam za mit. Taki sam mit jak ten, że C+ ma najlepszą ofertę programową. Owszem początki N były trudne, ale obecnie dołączyli do oferty sporo kanałów (przede wszystkim filmowych) i jest już bardzo dobrze. MOIM zdaniem jeśli chodzi o ofertę filmową jest lepiej niż w C+. Zwłaszcza jeśli się posiada recorder...

Muzyka,kanały dla dzieci, dokument też niczym nie odstają w stosunku do C+ (a może przewyższają?). Jedynie oferta sportowa zdaje się być piętą achillesową platformy ITI, ale już niedługo dołącza EUROSPORT HD - drugi kanał HD w pakiecie za 16 zł. więc będzie całkiem przyzwoicie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy "zadropiony" - od czego pochodzi to słowo? a po drugie co znaczy że na danej platformie jest "content" ? pytam poważnie i bez żadnej złośliwości, bo nigdy z tymi terminami się nie spotkałem; znam słowo "kontent" ale w znaczeniu - zadowolony, usatysfakcjonowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...