Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W drużynówce przy dobrych układach o brąz możemy powalczyć, chociaż Słoweńcy i Austriacy gdy wiatr nawet delikatnie się odwróci i wieje pod narty skaczą daleko, Norwegowie są według Mnie poza zasięgiem wszystkich. Zobaczymy czy pogoda nie spłata psikusa i uda się rozegrać wszystkie serie konkursowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe ale Polak potrafi lepiej żeby uratowali skocznie w Harrahovie .

Dlaczego niemożliwe? Wiem, kasa przede wszystkim, ale kiedy jeśli nie teraz? :D Wielkie zainteresowanie skokami w Polsce, prestiż skoczni mamuciej. Obecnie na świecie są tylko 4 mamucie skocznie, które są użytkowane. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 8 drużyn wystąpi w dzisiejszym konkursie drużynowym, Polacy wystartują w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Pięć drużyn będzie walczyło o medale bo Finowie, Rosjanie i Szwajcarzy raczej szans nie mają. Szansa na medal jest duża, oby tylko warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie konkursu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie, Gregor S. wprawdzie nie udzielił wywiadu, ale jest zanotowana jego wypowiedź dla niemieckojęzycznych dziennikarzy  https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/730475/schlierenzauer-wypiera-sie-slow-o-stochu-mamy-dowod-ze-one-rzeczywiscie-padly.

Akurat, że teraz zaprzecza to świadczy tylko o braku kultury i taktu, tak jak pisałem wcześniej zazdrości Kamilowi sukcesów i tyle w temacie.

@fan tv lepiej poświecić MŚ w lotach i potrenować przed olimpiadą bo są jeszcze zawody w Zakopanem i też do nich trzeba się przygotować.

Jeszcze jedna informacja Tomasz Pilch nie jest już liderem Puchar Kontynentalnego. 

Czy to świadczy o braku kultury. Ma prawo do swojej opinii, dlaczego Polacy uważają,że wszyscy mają trzymać za Kamila kciuki, tak samo jak mnie nie dziwiła wypowiedź Hannavalda,że trzyma kciuki za Freitaga i ma nadzieję,że zostanie tym jedynym. Nie rozumiem po co Polacy rozkręcają aferę, to,że uważał,że Polak nie wygra 4 konkursów nie oznacza,że nie docenia polskiego skoczka i go nie szanuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medal tym cenniejszy, bo przed ostatnimi skokami stało się jasne, że będziemy walczyć o brąz z Niemcami - i utarliśmy nosa Niemcom na ich skoczni. 

Jest to pierwszy w historii medal drużynowy na MŚ w lotach dla naszego kraju. :)

Tak patrząc na kariery Stocha i Małysza, to ten pierwszy jest już dużo bardziej utytułowanym skoczkiem... :) Złota Olimpijskie cenniejsze od czterech Kryształowych Kul... Ale gdyby nie Małysz, to dzisiaj polskie skoki na pewno nie byłyby tu gdzie są i nie mielibyśmy drużyny na medal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy dwa medale złote IO cenniejsze od czterech kryształowych kul, gdzie jednak liczy się równa, bardzo dobra dyspozycja przez cały sezon. Kamil Stoch na pewno zdobył to co nie udało się Małyszowi, czyli właśnie złoto olimpijskie czy medal MŚ w lotach. Małyszowi zwyczajnie troszkę zabrakło szczęścia , bo gdyby nie "dziura po Kasaim to już mógłby mieć złoto IO z Salt Lake City. Tak samo jak do medalu z MŚ w lotach Adamowi zabrakło 0,2 pkt. Adam Małysz też ma niezwykłą kolekcję 10 indywidualnych medali MŚ i IO. Jakby nie patrzeć dorobek indywidualny Kamila jest jednak skromniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę podzielać zdania Adama Małysza, który słynie z bardzo dużej skromności. Bo idąc tym tokiem rozumowania lepszymi skoczkami byli Lars Bystoel czy W. Fortuna- złoci medaliści IO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto najwybitniejszy w historii? Chyba wciąż Matti Nykänen, prawda?

 

Choć można oczywiście dyskutować, bo zdaje się, że Ammann ma więcej złotych medali na ZIO.

 

Czyli nawet Fina trudno nazwać niekwestionowanie najlepszym skoczkiem w dziejach tej dyscypliny.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti pozostaje jedynym skoczkiem, który wygrał IO, MŚ, TCS, PŚ i MŚ w lotach, czyli absolutnie wszystko co można w skokach osiągnąć. Zresztą mnie cieszą sukcesy Kamila Stocha, cieszy mnie to,że pisze piękną historię polskich skoków i osiąga to co akurat nie było dane Adamowi Małyszowi. Niech bije jego osiągnięcia. O to przecież chodzi w sporcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać Małysz był mistrzem świata oraz wygrywał Pś (trzy razy z rzędu co długie lata trzeba będzie czekać) czterokrotnie miał też srebro oraz brąz raz wygrał Tcs i również zapisał się w jako pierwszy skoczek który wygrał z dużą przewagą nad rywalami szkoda tylko że sukcesu z drużyną nie osiągnął .Kamil krok po kroku dochodził do sukcesów w 2011 wygrał Pś trzykrotnie rok później docierał się w czołówce w następnym sezonie został mś szkoda tylko że słabo skoczył na średniej skoczni bo myślę że byłby dwukrotnym mistrzem i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji pś .Pózniej wiemy co dalej działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małysz zdobył cztery tytuły MŚ , do tego wicemistrzostwo oraz brązowy medal MŚ, cztery medale IO(trzy srebrne i brązowe) oraz czterokrotnie wygrał Kryształową Kulę. Matti zdobył ilościowo jeśli chodzi o te dwie imprezy indywidualnie mniej medali, bo cztery medale IO(trzy złote i  srebrne) oraz cztery medale MŚ( 1  mistrzostwo 1 wicemistrzostwo i dwa brązowe medale). Jednak jak doliczymy medale MŚ w lotach to Fin będzie miał indywidualnie 13 medali. Jak nie patrzeć to Fin pozostaje najwybitniejszym skoczkiem w historii tej dyscypliny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...