Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO KAMILA STOCHA NA TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI. JAKO DRUGI ZAWODNIK W HISTORII WYGRAŁ WSZYSTKIE ZAWODY W TEGOROCZNYM TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI.

Kamil Stoch w wielkim stylu zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni. Jako drugi w historii zawodnik – po Niemcu Svenie Hannawaldzie – triumfował na wszystkich czterech obiektach. W sobotę przypieczętował sukces w austriackim Bischofshofen.


Stoch prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej rywale wysoko zawiesili mu poprzeczkę. Aby wygrać musiał skoczyć 137 metrów i dokładnie tyle osiągnął. W sobotnim konkursie wyprzedził o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera.

Dziewiąte miejsce zajął drugi na półmetku Dawid Kubacki.

Oczywiście sukces naszego skoczka mogliście obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej, która posiada prawa do tegorocznych skoków narciarskich.

Więcej informacji już na stronie TVP Info >> http://www.tvp.info/35503424/kamil-stoch-przechodzi-do-historii-wygral-wszystkie-zawody-tcs

Edytowane przez Barti
Czerwony kolor tekstu w postach zarezerwowany jest wyłącznie dla Administracji i Moderacji forum. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch numer 1, wyczyn niesamowity, teraz odliczamy czas do IO. Jak dobrze się ogląda, gdy Niemiec się kłania Polakowi i gratuluje mu zwycięstwa. Szacun !

Szczególne wyróżnienie dla Dawida, nie wiele zabrakło, ale ten skoczek jeszcze nie powiedział jeszcze wszystkiego, "kropka nad i" przyjdzie w trakcie IO.

Brawo Polacy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zachowanie Hannavalda :) Klasa! Nigdy nie rozumiałem tej polskiej nagonki wymierzonej w jego kierunku, gdy rywalizował z Małyszem.

 

Chyba za młody jesteś i nie pamietasz jego gestów do kibiców w Zakopanem..

 

Ja akurat pamiętam doskonale Hannawalda z tamtego okresu. Faktem jest, że często zachowywał się bardzo nieładnie, w tym także wobec Polaków, za co był ponoć krytykowany również w samych Niemczech.

Wczoraj jednak, myślę, że "odkupił" swoje winy z tamtych lat, przynajmniej wobec Polaków, ponieważ wczoraj wykonał naprawdę piękny gest wobec naszego Kamila Stocha. To wczorajsze zachowanie Svena wobec naszego Mistrza bardzo mi się podobało. Tym samym Hannawald pokazał swoją klasę! Brawa dla niego i jednocześnie jeszcze raz Serdeczne Gratulacje dla Kamila Stocha!!! :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że Hannavald był przez polskich kibiców obrzucany śnieżkami podczas jednego konkursu w Zakopanem, przez cała karierę zachowywał się dość prowokacyjnie nie tylko wobec polskich kibiców, ale gest wobec Kamila bardzo ładny, widać, że zachował się z klasą. Nie podobała mi się za to wypowiedź Gregora S. który przed ostatnim konkursem powiedział, że  nie wierzy, że Kamil wygra czwarty ostatni konkurs, może trochę pokory by się przydało, bo gdyby nie "wujek" Hofer bo byłbyś żadnych sukcesów nie odniósł. Wracając do meritum to wielkie gratulacje dla Kamil Stocha za to co osiągnął, że potrafił się zmobilizować, pokonać presję i wygrać. Gorzej wygląda sytuacja z innymi kadrowiczami, Maciej Kot kompletnie się rozsypał, Piotrek Żyła też nie skacze najlepiej, jedynie Stefan Hula i Dawid Kubacki trzymają poziom. Myślę, że zawody na mamucie w Kulm cała kadra "A" powinna odpuścić, nie ma sensu ryzykować przed IO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam po latach jakoś złego zdania na temat Hannavalda, mi to w pamięci bardziej zapadło rzucanie śnieżkami jak sobie jechał na górę skoczni w Harrachovie przez polskich ,,kibiców''. Dzisiaj mam wrażenie na skoczniach kibice mają dużo szacunku do zawodników innych narodowości - kiedyś tak nie było jak zaczynała się Małyszomania... :)

Natomiast Gregor Schlierenzauer zdementował fakt, że udzielał jakiegokolwiek wywiadu - to o czym pisze @andi12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawody na mamucie w Kulm cała kadra "A" powinna odpuścić, nie ma sensu ryzykować przed IO.

Dlaczego odpuszczać? Przecież "zaraz" będą MŚ w lotach, to chyba lepiej trochę potrenować.  :wink:

No pewnie tylko Pilch jeszcze za młody na takie loty.

 

Ale ciekawe dlaczego nasz trener wczoraj obniżył belkę Kubackiemu? Wiatr był niekorzystny, trzeba było daleko skoczyć, a jak się skoczy około 137-140 m to raczej noty też od razu kilka razy po 19,0 albo jeszcze lepiej. Do tego Kubacki nie jest jeszcze taki regularny, żeby nagle przeskoczył skocznię. Nawet sam Kubacki (z wywiadu można było odczuć) był też trochę zły na trenera. A Horngacher chyba się trochę przestraszył jak podobno już Stochowi nie obniżał belki po tym jak skoczył z niższej belki Kubacki. :wink:

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ale ciekawe dlaczego nasz trener wczoraj obniżył belkę Kubackiemu? Wiatr był niekorzystny, trzeba było daleko skoczyć, a jak się skoczy około 137-140 m to raczej noty też od razu kilka razy po 19,0 albo jeszcze lepiej. Do tego Kubacki nie jest jeszcze taki regularny, żeby nagle przeskoczył skocznię. Nawet sam Kubacki (z wywiadu można było odczuć) był też trochę zły na trenera. A Horngacher chyba się trochę przestraszył jak podobno już Stochowi nie obniżał belki po tym jak skoczył z niższej belki Kubacki. :wink:

Podobno była ta zagrywka va banque,bo miał stratę do Kobayashiego a jakby świetnie skoczył,to byłaby szansa na pudło TCS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie, Gregor S. wprawdzie nie udzielił wywiadu, ale jest zanotowana jego wypowiedź dla niemieckojęzycznych dziennikarzy  https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/730475/schlierenzauer-wypiera-sie-slow-o-stochu-mamy-dowod-ze-one-rzeczywiscie-padly.

Akurat, że teraz zaprzecza to świadczy tylko o braku kultury i taktu, tak jak pisałem wcześniej zazdrości Kamilowi sukcesów i tyle w temacie.

@fan tv lepiej poświecić MŚ w lotach i potrenować przed olimpiadą bo są jeszcze zawody w Zakopanem i też do nich trzeba się przygotować.

Jeszcze jedna informacja Tomasz Pilch nie jest już liderem Puchar Kontynentalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją prawdę, moim zdaniem Kubacki nie skoczyłby tyle ile powinien z wyższej belki, żeby zająć trzecie miejsce w TCS.

 

Ale pewnie powyżej 130 m skoczyłby, może dalej niż w pierwszej serii, gdyby nie popełnił błędów. Ale ten widok gdy obniżają ci belkę też pewnie mógł wpłynąć na psychikę Kubackiego i nie do końca wyszedł skok.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid jeszcze pokaże klasę mam nadzieję - czarnym koniem Igrzysk powinien być... :)

@andi12, trochę głupia sytuacja z tym Schlierenazuerem, ale może po prostu nie wierzył, że ktoś może w ciągu jednego tygodnia te wszystkie konkursy wygrać. Niekoniecznie musi komuś życzyć źle, czy nie lubić Stocha. :) Przez 16 lat nikt tego nie dokonał. :) Zresztą sam fakt, że się kontaktował z dziennikarzem z Polski, żeby zdementować jakieś fakty, to już o czymś świadczy. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@fan tv lepiej poświecić MŚ w lotach i potrenować przed olimpiadą bo są jeszcze zawody w Zakopanem i też do nich trzeba się przygotować.

 

Jest też opinia, że jak zawodnikowi dobrze idzie to lepiej go nigdzie nie wycofywać z zawodów bo jeszcze na złe to wyjdzie. :wink: Ale u nas w takiej sytuacji to na loty "nadają się" Stoch, Kubacki i Hula, no może jeszcze Żyła bo lubi polatać. Co do reszty to może lepiej, żeby nie jechali jak ich forma nie jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...