Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na meczu Hiszpania - Chile na TVP Sport HD też miałem przycinki obrazu na dekoderze HD 5000.

 

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne dekodera, czasem są jakieś pozostałości ("błędy") po starym sofcie które mogą coś namieszać w procku.

 

Zobacz również jaką masz jakość sygnału na wymienionych kanałach przyciskając i przytrzymując czerwony przycisk na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne już przywracałem, tak właśnie sprawdzam jakośc sygnału - czerwonym przycisk i tam pokazuje siła - ok 95, jakość - ok 80 (TVP Sport HD), bo jak już wcześniej pisałem tylko na tym kanale mam te przycięcia ( dziwne tez , bo jak na przykład ida reklamy to jest wszystko ok, natomiast jak jest mecz, tenis czy cos w tym rodzaju to zaczyna przycinac - to jwst bardzo delikatne przycięcie, wydaje mi sie że jakbym miał problem z ustawieniem anteny to widac by było na paskach, no ale może sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skorygowałem delikatnie kąt samego konwertera co wpłynęło na sporą poprawę jakości sygnału.

Klatkowanie jakby na razie ustało. Będę obserwował czy to załatwi w 100% sprawę.

 

 

Mam jeszcze inne pytanie. Wczoraj nie chciały mi się wyświetlać napisy (HBO, TVN itp.) Zaraz po zaktualizowaniu softy wszystko pięknie działało. Wczoraj nie wyświetlały się żadne napisy DVB. Jak przeskoczę na napisy z telegazety to jest jedynie czarny ekran.

 

Dodatkowo czy może ktoś sprawdzić, czy przy odtwarzaniu nagranego materiału i po wciśnięciu przycisku INFO (kilka razy tak aby plansza zniknęła) materiał zaczyna być odtwarzany od początku. Aby tego uniknąć muszę po wybraniu INFO wyłączać go przyciskiem EXIT

 

Pozdrawiam

Kemot7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza a propos tego jak odtwarzasz materiał i wciśnie się dwukrotnie przycisk od MENU,,I"to nagranie zaczyna się odtwarzać od początku.Trochę wkurzające.Zaś jak wciśniesz podczas odtwarzania przycisk INFO tylko raz,a po chwili EXIT/ZAMKNIJ to swobodnie można oglądać dalej.Wcześniej tego nie było przy poprzedniej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, niestety, do dziś nie mam nowego softu. Dekoder nie odnajduje nowości (obecna wersja softu 1.18.1.2). Nadmieniam, że żaden ze sposobów aktualizacji, które znamy wszyscy, nie funkcjonuje. Tylko nie wiem -cieszyć się z tego czy nie? Kiedyś zaczynałem na Sagem'ie. Soft miał lepszy niż mój obecny PVR7000. A Sagem miałem od 2000 roku (cofamy się niestety - chociaż, jak pamiętam, to były problemy z nazwami programów na listach ulubionych (nazwy znikały ;)). Ale już wtedy można było było edytować listy, przewijać programy dziesiątkami (obecnie tego nie ma) - 14 lat temu. Hmmm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury technicznej czy podczas nagrywania

programu np zaprogramowałem na 1 godz daną audycję i po upływie 30

minut chcę ją oglądać od początku nagrywania pomimo że do końca

nagrywania pozostało 30 minut i nie mam takiej możliwości dlaczego

mając poprzednio SAGECOMA nie miałem z tym problemu czy coś żle robię

czy to jest wina oprogramowania w którym brakuje tej funkcji natomiast

inne funkcje dekodera działają płynnie i jestem zadowolony

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci ramzi84 za odpowiedź wypróbowałem i działa tylko np przy programach sportowych nagrywanych na żywo nie za bardzo zda egzamin ponieważ musisz wejść na ten kanał i np wynik meczu już widzisz i wtedy cofając i oglądając już tych emocji nie ma.Miałem poprzednio Sagecoma i tam było to tak rozwiązane że wchodziłem w listę nagrań i klikając na nagrywana audycję startowało mi od początku nagrywanego programu i nie musiałem nic przewijać.Tego mi tylko brakuje w tym dekoderze a reszta jest ok chyba że jeszcze jest jakiś sposób.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już z cztery razy lista ulubionych się posypała, ten nowy soft jest do d... niestety. Teraz już nawet dałem sobie spokój z układaniem nowej listy beznadzieja, że tak zrąbali soft. Do tego EPG jest w/g mnie gorsze bo zbyt małe. A jeszcze podczas oglądania naciśnięcie klawisza ok dwa razy powoduje przewiniecie oglądanego filmu do początku. Jedna wielka masakra ten soft już poprzedni był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam od listopada 2013. Miał być PVR Sagemcom ESI-88 ale CP jakoś go nie miał no i stanęło na tym reklamowanym przez CP jako "lepszy". Choć żałuję że się nie uparłam jednak przy Sagemie, miałam go wcześniej i co prawda nie był idealny bo lubił się zawiesić przy przełączaniu kanałów ale listy ulubionych można było zapisać na stałe i nic ich nie wywalało, menu do układania listy bylo super a nie to co tutaj.

 

Ten dekoder to jest porażka. Najpierw nie można było przesuwać kanałów na swojej liście ulubionych czyli jak się wrzuciło w takiej kolejności musiało być. Teraz zrobili aktualizację i już przesuwać można, w końcu!

Co do wysypywania się listy - od listopada wywaliło mi ja 4 razy. Byłoby nawet 5 ale po przed ostatnim wy[beep]u już mi się nie chciało znowu tego robić więc zostawiłam tak jak było z myślą "kiedyś tam się zrobi". I co? Za 3 dni dekoder sam się zresetował do ustawień fabrycznych czyli lista znowu poszła by sobie " na wycieczkę".

Obecnie ustawiłam listę 3 dni temu, zobaczymy jak długo wytrzyma.

 

:!::?: :HELP: Kolejny problem mam z nagrywaniem i jestem ciekawa czy wszyscy tak mają? Otóż, gdy chce nagrać jakiś film - przykładowo film będzie na TVP1 o 20:00 a ja będę oglądać TVP1 od godziny 19:00 to jak zaczynam nagrywać od momentu kiedy zaczyna się film to i tak później na nagraniu jest wszystko to co oglądałam na tym kanale wcześniej (od 19:00). Od samego początku mi tak nagrywa złom jeden. Jeśli chce żeby nagrał mi dokładnie od momentu kiedy zaczyna się film to muszę dekoder wyłączyć, bo przełączanie na inny kanał za wiele nie daje. Tzn. albo i tak nagra mi tą godzinę wcześniej albo 40-30 min. Nie wiem o co z tym chodzi? Ktoś ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cos z softem jest. Tez mi sie lista wysypala. Odpalam dekoder a tam 20 x tvp 1 20 × nikelodeb i 20 × hbo. Mam teraz tak ze kanaly hd mi tna pomimo bardzo wysokiego sygnalu i jakosci (prawie maks) na sagecom taki akcji nie mialem. Pomalu zaczynam zalowac mam nadzieje ze poprawia to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...