Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że jesteśmy w trakcie nagrywania jakiegoś programu, następnie wybieramy listę np. naciskając dwukrotnie strzałkę w górę, wówczas pojawi nam się nasza lista ulubionych kanałów, z taką różnicą, że programy na które możemy przełączyć będą miały biały kolor (czyli tak jak bez nagrywania), natomiast kanały, na które nie mamy dostępu będą "wyszarzałe". Trochę to brzmi skomplikowanie, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś mnie, a napewno zrozumiesz, gdy włączysz dekoder i samemu zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe oprogramowanie jest chyba trochę niedopracowane. Lista kanałów ulubionych, już dwa razy mi się rozsypała. Włączyłem nagrywanie na kanale, który oglądałem przerzuciłem na inny kanał i po liście, te same kanały np Polsat News pojawiły mi się zdublowane po kilka razy w innych miejscach. Przywróciłem ustawienia fabryczne, ułożyłem nową listę zacząłem przesuwać kanały i znowu wszystko zaczęło się sypać i przestawiać nie tak jak chciałem. Myślę, że znowu trzeba będzie czekać na nowy soft, który sprawi, że oprogramowanie będzie wreszcie dopracowane. Do tego dekoder zdążył się już zawiesić co na poprzednim się nie zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUADa używam, bo mam nc+, HD5000 i mr HD3000, a więc 2+1+1. Obecnie zastanawiam się albo nad drugim talerzem (90-100cm), albo nad OCTO do obecnego talerza.

Przepraszam za OT, już kończę.

 

I jeszcze raz serdecznie polecam podłączenie dekoderów dwugłowicowych dwoma kablami, nie trzeba wtedy się martwić, czy akurat nam się coś nie nagrywa i spokojnie mieć dostęp do wszystkich kanałów z oferty.

Nie wiem, czy jest możliwość w PVR7000 nagrywania jednocześnie dwóch audycji (jeśli się nie ogląda obecnie TV), ale jeśli jest, to dodatkowy atut przemawiający na drugim kabelkiem.

 

Z drugiej strony... Teraz wszystkie pozycje z programu są powtarzane po n-razy. Nawet najświeższe wiadomości (vide polsat news, tvn24) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś był już poruszany temat przycinania się niektórych kanałów HD w tym tunerze, ale w moim przypadku nie rozwiązało to problemu (czyli wyłączenie skalowania do niższych rozdzielczości).

 

Mam nawet wrażenie, że po aktualizacji czkawka występuje na większej ilości kanałów.

 

Zmieniając dekoder z HD6000 wymieniłem też całą instalację (poprzednio był to standardowy polsatowski sprzęt ze zwykłą anteną, dodawaną jeszcze do tunerów SD)

 

Obecnie założyłem antenę Famaval 100 LH z konwerterem Inverto Twin - Black Premium. Kable nowe. Całość ustawiana za pomocą budżetowego miernika poziomu sygnału.

Pasek górny moc sygnału obecnie jest na max (poprzednio był jakieś 85%).

Dolny jakość sygnału na niektórych (tych „gorszych”) kanałach wygląda jak na fotce (poprzednio również oscylował w okolicy 75%). Na tych „lepszych” (np. TVP1 HD) przekracza 85%.

Tyle, że na HD6000 w zasadzie nie zauważyłem, aby coś się cięło. A teraz kilka kanałów po prostu co chwilę się przycina (Polsat Film HD, Cinemaxy HD, Eurosport HD, TVP Sport HD – jak przełączyłem wideo na 720p to już całkowita padaczka była).

Wczoraj zauważyłem jeszcze, że sygnał jakości wahał się w granicach zaznaczonych strzałkami. Dziwne jest to, że dla dokładnie takiej samej mocy sygnałów TVP2 HD nigdy się nie przycinał.

 

th_Moc_sygnalu.jpg

 

 

Spróbuje jeszcze wykonać korektę ustawienia, ale obawiam się że nic więcej nie da się wycisnąć. Anteny nic nie zasłania, jedynie „za plecami” ma dach kryty blachą.

 

Wracając do nowego softu, dla mnie pojawienie się napisów jest jedną z najważniejszych zmian na jakie czekałem.

Gdyby jeszcze dodano możliwość równoczesnego wysyłania cyfrowego dźwięku po HDMI i Optical to byłoby super!

 

Pozdrawiam

Kemot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozdzielczości nie ma nic wspólnego z przycinaniem się obrazu na kanałach HD, to nie jest gra na PCta. ;-) (jeśli tak piszesz, że po zmianie na 720p tnie Ci obraz to może dekoder ma jakąś wadę techniczną).

Podłącz dekoder pod inną instalację i obserwuj wyżej wymienione kanały - wtedy wykluczysz możliwą usterke dekodera. Będziesz miał pewność, że trzeba skorygować ustawienia anteny i konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, ale przy przeskalowywaniu obrazu jakiś układ musi wykonać obliczenia. Być może elektronika w dekoderach polsatowskich nie wyrabia. W każdym bądź razie puszczenie w 1080i daje większą płynność.

Mam jeszcze starą instalację, zobaczę jak na niej będzie pracować.

 

ps. czy sam obrót konwertera powinien być "wyraźnie odczuwalny" w jakości sygnału.

Ja nie zauważyłem żadnych zmian przy różnych, dość mocno różniących się ułożeniach konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przecież dekoder podłączasz pod telewizor więc 720p jak i 1080 z przeplotem ma chodzic płynnie i już. Nie podłączasz przecież dekodera pod kartę graficzną od kompa itd.

"Elektronika w dekoderach polsatowskich nie wyrabia" - gdyby tak było to problemy opisane przez Ciebie wyżej miałaby połowa abonentów jak nie więcej.

 

Ustawienie konwertera ma znaczenie, przy dobrej pogodzie może tego nie widzisz ale podczas złej pogody (obfity deszcz [nie "oberwanie chmury"], mglista deszczowa pogoda, zalegający śnieg na czaszy i konwerterze itd) zauważysz, że sygnał spada i na słabszych transponderach zobaczysz komunikat o braku sygnału lub klatkowanie kanału.

 

Nie zdziwiłoby mnie już nawet to gdy wejdzie w nc+ kodowanie Nagravision 3 i parowanie kart z dekoderem to dekodery produkcji CPT będą sprzedawane konkurencji - na pewno byłyby tańsze od dotychczasowych mediabox. Technicy z Cyfry wpakują swój soft. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam problem (chyba? ) jak kolega kemot7, a mianowicie - tez zauważyłem występowanie takich przycięć, tylko dziwna sprawa - na jednej częstotliwości - 10,834 czyli transp. z którego nadawane są TVP Sport HD, BBC HD, HBO2 HD itd. Ustawienia mam na poziomie 95/80 i przy ładnej pogodzie pojawiają się te przycięcia ale tylko na kanale TVP Sport HD, na innych kanałach HD z tej częstotl. nie występują. Doszło do tego że po przeczytaniu postów od kol. kemot7, że skorygowałem ustawienia, wymieniłem kabel i dalej nie pomogło, podmieniłem dekodery na tym kablu ( HD 3000 za PVR 7000) i na tym HD 3000 tych przycięć nie ma. Nie wiem co z tym zrobić, czy jechać do punktu i próbować wymieniać czy dalej walczyc z ustawieniami anteny? Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...