Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie ustawienie nagrywania wykonujesz prawidłowo.Natomiast wszystko zależy od nadawcy emitowanego programu(audycji).Kiedyś miałem NBOX-a,i miałem takie same sytuacje.Czasem zdarzy się tak że emisja nadawania jakiegoś programu spasuje się idealnie,a innym razem z ,,rozjazdem".Taki tego urok.Najlepiej jest ustawić start nagrywania na 5minut przed czasem,a stop ok.5minut po zakończeniu programu emitującego nasze nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na pierwszej planszy MENU od dekodera powinno być w ustawieniach

Czy ktoś wie o co chodzi .... ?

Mam podobny problem jak andwin71

 

Dziś znowu to samo.

Włączyłem w EPD nagrywanie programu i niestety program był lekko opóźniony, no i znowu film nie do końca nagrany.

Porażka jednym słowem.

Jak włączam nagrywanie "z ręki", czyli jak zaczyna się nagrywany program to mogą ustawić jak długo ma się nagrywać.Ale przecież nie zawsze mogę tak zrobić.

Funkcja nagrywania z zaplanowaniem przez EPD to porażka, albo raczej to porażka nadawców bo spóźniają się z nadawaniem programów i stąd taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andwin71, a ten dekoder nie ma możliwośći programowania nagrań za pomocą czasu?

 

Nie ma.Nie można ustawić z ręki np. daty i że ma nagrywać się od godz. x do godz y .

Teraz zastosowałem trochę głupkowate rozwiązanie, ale skuteczne

Po prostu ustawiam nagrywanie na dany program + program bezpośrednio po nim następujący .

 

Co to jest EPD ?

 

Przepraszam za pomyłkę, chodziło oczywiście o EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale napisze tutaj.

Antenę zainstalował niby fachowiec, ale coś nie działa to tak jak powinno.

Niektóre programy ( głównie polsatowskie ) przycinają się co jakiś czas.

Jak rozmawiałem z tym fachowcem od ustawień to najpierw zwalał winę na drzewo liściaste które mam pod blokiem, ( teraz liści już nie ma ), później tłumaczyłem sobie to sam tym że może to spowodowane jest tym Sun Outage, teraz padał lekki deszczyk i znowu tnie mi się obraz.

Tak to chyba nie powinno być bo jak przyjdzie zima to chyba wogóle nic nie będzie już w TV.

Moc i jakość jest na załączonym linku http://zapodaj.net/1ee88c4fc520b.jpg.html

Patrząc na to zdjęcie czy to wina ustawień czy może coś z dekoderem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało "zielonego" na jakości sygnału. Moim zdaniem antena jest źle ustawiona lub skew konwentera lub kąt elewacji, albo faktycznie to drzewo przysłania "widok" satelity HB... A jaki rozmiar anteny sat ? Zawsze jak ustawiasz antenę sugeruj się paskiem jakości sygnału, ja mam praktycznie na każdym TP pasek jakośći sygnału równy bądź większy do siły sygnału - przy większości TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale napisze tutaj.

Antenę zainstalował niby fachowiec, ale coś nie działa to tak jak powinno.

Niektóre programy ( głównie polsatowskie ) przycinają się co jakiś czas

 

Musisz sprawdzić sygnał na transponderze z którego kanały są przycinane. Sygnał , który pokazałeś na fotce pokazuje moc i jakość z jednego transpondera , a nie pozostałych na których CP nadaje swoje kanały. Nie wiem czy w Twoim tunerze można sprawdzić sygnał każdego kanału po bezpośrednim naciśnięciu na pilocie czerwonego guzika i przytrzymaniu go , wtedy widzisz jaki jest sygnał z danego transpondera . W innych tunerach od CP , przycisk ten działa. Jeżeli sygnał jest słaby to musisz delikatnie skorygować ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Sygnał , który pokazałeś na fotce pokazuje moc i jakość z jednego transpondera , a nie pozostałych na których CP nadaje swoje kanały. ....

 

Czy jeśli piszesz o transponderze masz na myśli : Satelita HotBird 6/8/9 ? Jeśli tak to można to zmieniać.

 

Dzisiaj co prawda pada deszcz ale pokombinuję przy ustawieniach anteny.

Na razie dziękuję za podpowiedzi, napiszę oczywiście o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Witam mam problem z kanałami na częstotliwości 10910,Polsat film

hd,Universal hd itp.Pisze brak sygnału z anteny sat na wejściu

LNB1.Antena 90 ,konwerter nowy ,przewód nowy.Antena ustawiona pierwszy

pasek 90- 100% ,drugi 80-90%.Mam pakiet premium wszystkie inne kanały

odbierają dobrze .Dekoder sprawdziłem u kolegi i te kanały na 10910 u

niego odbierają, choć ma małą antene ,proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z poradą kilku użytkowników pokręciłem trochę anteną.

Lekki ruch w prawo sprawił że pasek jakości z żółtego zrobił się zielony.(ma jakieś 75% długości paska mocy sygnału)

Czy to pomogło to zobaczymy, ale pojawił mi się program TVP HD i można oglądać TVN HD ( wcześniej okrutnie cięło ). Mam nadzieję że tak to pozostanie.

Dziękuję z a poradę , ale mam jeszcze jedno pytanie.

Kumpel który razem ze mną to robił chciał pokręcić konwerterem i wtedy tak go "kopnął" prąd jak chociażby z 220V. Czy w tych kabelkach jest aż taki prąd ? Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dekoder ma w menu (przy programowaniu nagrania konkretnego filmu) możliwość ustawienia czasu ile ma nagrywać przed programem jak i po jego zakończeniu?

 

W nrecorderze w n-ce mogłem ustawić, iż np. nagrywa 10 minut przed i 10 minut po wybraniu programu z EPG. Wówczas był bufor bezpieczeństwa i rzadko się zdarzało aby film nie został nagrany w całości, no chyba, że godzina rozpoczęcia nie zgadzała się z tym co w EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz informację: viewtopic.php?f=7&t=9&start=3855#p881072

 

Aktualizacja!

Dosyć tajemniczy komunikat został wydany przez CP. Nie potrafię co w związku z tym, ale:

 

W nawiązaniu do komunikatu "Nowe oprogramowanie dla dekoderów MINI HD 2000, HD 3000, HD 6000, HD 7000" z dnia 18.11.2013 r. informujemy, że nowe oprogramowanie dla dekoderów PVR HD 7000 zostało wycofane.

 

Dekodery PVR HD 7000 powinny mieć nadal wersję oprogramowania: 1.34.1.2

 

Dla pozostałych dekoderów ostatnia zmiana oprogramowania została wdrożona i działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...