Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę uruchomić tego dekodera. Nic nie daje wyłączanie z prądu, wymienianie kart, podłączanie pod drugą instalacje gdzie ten typ dekodera normalnie działa. Pali się jedynie czerwona dioda na panelu głównym, Może macie jakieś pomysły jak go ożywić czy też zostaje tylko wymiana.

 

Ja mam ten sam problem, tylko, że jak byłem w punkcie nc+ i go podpięli to normalnie działa więc nie wiem zupełnie gdzie jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uruchomić tego dekodera. Nic nie daje wyłączanie z prądu, wymienianie kart, podłączanie pod drugą instalacje gdzie ten typ dekodera normalnie działa. Pali się jedynie czerwona dioda na panelu głównym, Może macie jakieś pomysły jak go ożywić czy też zostaje tylko wymiana.

 

Ja mam ten sam problem, tylko, że jak byłem w punkcie nc+ i go podpięli to normalnie działa więc nie wiem zupełnie gdzie jest przyczyna.

Może w zasilaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w tunerach są mało miarodajne, nie pokazują Ci jak masz naprawdę ustawioną antenę. Jeżeli faktycznie nie masz żadnych problemów z odbiorem kanałów (sprawdź słabsze transpondery, np. Tele 5 albo TVN HD) to może być jakiś błąd na dekoderze. Poszukaj gdzieś w necie, również tu na forum była opisywana procedura przywracania ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowałem się napisać, bo już za bardzo nie mam pomysłów co i jak...

po włączeniu widzę komunikat "brak sygnału na wejściu sat 2"

 

instalacja satelitarna na domku, tuner podłączony do miltiswitcha "Terra" dwoma wejściami ( na końcach oczywiście odpowiednie gniazda abonenckie GAR-BG-DK SAT )

Ale może od początku..

pierwszego PAce'a miałem ponad 3 lata i spisywał sie bez zarzutu ( był nowy jak go brałem..) , ale po tych 3 latach padł w nim dysk, więc go wymieniłem.

Oczywiście dostałem już taki "lekko używany" ale oczywiście w/g zapewnień sprawdzony, i sprawny....

niestety okazało się że jak go podłączam do dwóch wejść satelitarnych to zobaczyłem komunikat o brak sygnału na SAT2 ( oczywiście tuner dobrze skonfigurowany..)

zamieniłem kable miejscami i ten sam komunikat... wniosek... dostałem tuner z uszkodzoną głowicą...., potem były święta etc... i nie było czasu, a jak był to u mnie w punkcie nie było tych tunerów...

Wczoraj wreszcie wybrałem się do punktu wymienić tunerek, podłączam i wszystko cacy , lista uaktualniona , słowem jest OK.

 

Dzisiaj go włączam i co się moim oczom ukazuje... komunikat o brak sygnału na wejściu SAT2... załamka....

podłączyłem do tych samych kabli tunerek NBOX ( co prawda karta bez uprawnień...) i pokazuje w zasadzie identyczny sygnał na dwóch kablach......

 

Czy to oznacza że i ten tuner padł ? , bo co to może być innego... macie jakieś inne opcje ?

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Pytanko, czy istnieje możliwość uszkodzenia głowicy w tym tunerku przez "np. zbyt silny sygnał z multiswitcha ? ( mnie sie to wydaje "prawie" niemożliwe..), lub poprzez "nieprawidłową" instalację... ?

pamiętając oczywiście o tym że ten pierwszy śmigał na niej 3 lata.. ? , a inne tunerki pracują....

 

@Artur6436

Posprawdzam styki w gniazdach i powymieniam kable... , i zobaczymy...

Innego zestawu nie mam .. tzn nie mam podwójnego konwertera..

 

 

..mam nadzieję że tunerek nie uległ uszkodzeniu....

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...