Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

, po około 45-50 minutach pejsaty wyłącza odtwarzanie i przechodzi na odbiór programu z satelity, ostatnio odbieranego. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Po wymianie softu jest to samo, co przed.

 

 

Też tak miałem.

Jeśli wyczerpuje się wolne miejsce na dysku – jest to typowe dla tego dekodera.

Wynika to z tego, że w trakcie odtwarzania nagrania z biblioteki, niejako „w tle” buforuje się kanał z którego wychodziłeś aby przejść do biblioteki.

 

Łatwo się można o tym przekonać , za każdym razem wychodząc z biblioteki. Możliwe jest cofnięcie ostatnio oglądanego kanału timeshiftem do dwóch godzin wstecz.

 

Tuner zachowuje się tak jakby „w tle” nagrywał ostatni kanał z którego wychodziłeś. W sytuacji gdy jest ok 95 % zajętego dysku a „w tle” pozostał jakiś program HD z dużym bitrate dekoder wychodzi z odtwarzacza w momencie gdy zaczyna brakować mu miejsca na dysku.

 

Często jest tak, że nawet timeshift może nie funkcjonować lub działać z problemami jeśli dysk jest zajęty w ponad 95%.

 

Przejściowym rozwiązaniem może być np. najpierw włączenie dowolnej pozycji która jest zakodowana (nie jest wyświetlana – masz brak obrazu) a następnie przejście do biblioteki i odtwarzania. Wówczas „ w tle” nie ma żadnego obrazu do buforowania dla timeshiftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu na TWIN dekoder do bieżącego oglądania bierze sygnał z wejścia SAT2 a do wszelkich nagrywań i ściągania danych używa wejścia SAT1.

Dlatego przy takim podłączeniu nie widzi podstawowego sygnału z HB.

Generalnie przy korzystaniu z ASTRY na obu wejściach powinien być doprowadzony sygnał z obu satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem od NC+ maila, że 6 sierpnia zmieni się automatycznie oprogramowanie w moim dekoderze PACE.

Interpretuję tego niusa tak: 6 sierpnia puszczą nowy soft z satelity przeznaczony dla wszystkich, którzy nigdy nie mieli dekodera podłączonego do internetu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert431 To twój Pace zachowuje się poprawnie . Na SAT 1 musi być Hot Bird i Astra na SAT 2 też musi być Hot Bird i Astra , inaczej nie będzie nic działać .

Kolos, coś mi się wydaje, że piszesz straszne głupoty. Ja mam na Sat1 Hot Birda+Astra a na Sat2 Hot Birda. Układ ten działa już od sześciu lat. Był testowany polsatoskim Samsungiem HD, ADB Turbo i Pace. Wszystkie pracowały bez problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da rade przywrócić jakoś stary Soft, np wyczyścić EPROM czy coś ?? Czy to mi tylko ze nic nie będę miał ?

 

Ciekawostka. Zaktualizowałem sobie Pace jakiś czas temu do wersji 157i podłączając go chwilowo do internetu. Ponieważ dek dzisiaj idzie do wymiany, a jest sobota i w związku z czym dzisiaj nadają soft dla Pace PVR, wymusiłem sobie aktualizację oprogramowania. (P+/P-)

I zonk, po aktualizacji pojawiło się z powrotem zielone menu i dek wrócił do softu 154 (bez i)

Robiłem to wszystko gdy dekoder nie był podłączony do netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLUSY:

- w funkcji pilot podgląd większej ilości programów

- po wyłączeniu dekodera na wyświetlaczu pozostaje godzina

 

MINUSY:

- trzeba się więcej naklikać żeby dostać się do swoich nagrań

- w bibliotece nagrań mniej nagrań widocznych na jednej stronie

 

NEUTRALNE:

- całkowita zmiana grafiki w barwy nc+

 

Patrząc obiektywnie to soft niewiele zmienił. Nic nie wniósł wartościowego, ale też nic nie zepsuł. Szybkość z mojego punktu widzenia nie uległa zmianie. Reasumując to uważam, że jak komuś się podobała zielona szata graficzna bardziej, to lepiej niech nie aktualizuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milk120@ to w zależności od ustawienia w menu ukrytym/wchodzisz menu 7/Parametry techniczne/1 /ustawienie anteny/0K i 9 i tu masz dwie możliwości Włączanie/wyłączanie aktualizacji oraz włączanie/wyłączanie autowyłącznik /dot.tego ,że możesz wyłączyć co 4 godzinne wyłączanie deka przy braku użycia pilota/Jeżeli ustawisz wyłączenie aktualizacji to będzie Ci się pojawiać plansza z pytaniem czy aktualizować a jeżeli masz załączone to powinno się wgrać automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...