Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Chciałam przeprogramować dekoder z wersji 154 na 154i bo chciałabym móc zacząć korzystać z serwisów internetowych. Nie wiem dlaczego ale nie mogę tego zrobić. Czekałam do piątku ( bo w weekend można aktualizować ten dekoder ) i jak chcę pobrać nową aktualizację to wyskakuje mi że została już pobrana a i tak pokazuje mi że mam wersję 154. Oczywiście po podłączeniu dekodera do routera serwisy i tak nie działają mimo, że informację o sieci internetowej odczytuje. Nie wiem jak mam zaktualizować ten [beep]ny dekoder do 154i. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w dekoderze Pace HD PVR 500GB można wyłączyć w jakiś sposób usługi VOD, Canal+ na życzenie i HBO seriale? Mam już jeden taki dekoder i chciałbym wziąć drugi do sypialni, ale tam mam tylko jeden przewód antenowy, więc te serwisy będą się aktualizować, gdy nie będę oglądął TV, a to zawsze jakiś szum w tle związany z pracą dysku, który przeszkadza w zdrowym śnie. Zastanawiałem się nad zakupem własnego dekodera, czy to firmowego nie PVR z Cyfry+ czy np. Fergusona Ariva, ale nie chcę inwestować w sprzęt, który po fuzji i końcu obecnej umowy może się okazać całkowicie nieprzyszłościowy. Dlatego chciałbym wynająć drugi Pace, ale wyłączyć mu wszystkie funkcje związane z twardym dyskiem oprócz własnych nagrań. Dodam, że jestem zbyt leniwy, żeby codziennie podłączać go i odłączać do/z sieci energetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno, jeśli w menu ustawi się częstotliwość innego transpondera, to VOD i C+ Na Życzenie nie aktualizują się. Była o tym mowa na ostatnich stronach tego wątku.

 

To oczywiście nie oznacza, że dekoder będzie wyłączony. W przypadku mojego dekodera zrobiłem testy, kiedy jest włączony, a kiedy nie jest. Nadmienię, że wszystkie funkcje eco mam włączone, zatem powinien dokumentnie się wyłączać, kiedy nic nie robi. Nie korzystam z funkcji szybkiego uruchamiania się dekodera - wolę oszczędzać energię.

No i okazuje się, że po ok. 1 minucie po naciśnięcia przycisku wyłączania, dekoder zapada w głęboki sen. Budzi się, gdy chce coś nagrać z VOD lub C+ Na Życzenie. To następuje nad ranem i później w ciągu dnia aż do popołudnia. Zwykle jedna pozycja w ciągu doby.

Ale jest w tym jeden poważny mankament. Mianowicie ok. godz. 5. rano dekoder budzi się ze snu i wpada w taki stan, że już się sam nie wyłączy. To trwa cały czas - w tym stanie mógłby trwać nieprzerwanie. Więc rano, gdzieś ok. godz. 7. włączam go na chwilę i znów wyłączam, wówczas wyłączy się naprawdę (po ok. 1 minucie).

Albo to jest jakiś błąd oprogramowania, albo mam dekoder uszkodzony.

 

Jak sprawdzić, czy dekoder jest włączony, czy wyłączony? Lampki świecą tak samo, na wyświetlaczu nic się nie wyświetla. Ale w stanie włączenia:

1. Podaje napięcie i sygnał po HDM (mój telewizor potrafi to rozpoznać, wyświetla mi nadawaną rozdzielczość: 1080i).

2. Podaje napięcie po USB (można zasilić z USB jakieś urządzenie: lampkę, spliter lub co innego).

3. Zużywa kilkanaście W energii (można użyc miernika).

W stanie wyłączenia te rzeczy nie występują.

Wydaje się, że to jest to samo, co kiedyś nazywano efektem niebieskiej diody. Po kolejnej zmianie oprogramowania, zmienił się kolor diody, jednak samo zjawisko pozostało.

 

 

Policzmy, ile nas kosztuje używanie Pace HD PVR 500GB.

Przyjmijmy, że używamy go ze 6 godzin dziennie i dodatkowo 2 godziny dziennie trwa jego nagrywanie usług VOD.

Razem 8 godzin na dobę. Zatem 16 godzin dekoder powinien być wyłączony.

Mój miernik pokazuje, że jeśli dekoder jest włączony, to pobiera nieco ponad 19 W.

Przyjmijmy, że cena energii elektrycznej to 56 gr / kWh.

Obliczenia: 365 dni/rok * 16 h/dzień * 19 W * 0,56 zł/kWh = ok. 62 zł/rok

Czyli mniej więcej tyle, ile dodatkowy miesiąc abonamentu. Zamiast za 12 miesięcy abonamentu - płacimy za 13 miesięcy. Tyle nas kosztuje ten bug w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder ma włączoną funkcję eko i opisany objaw nie występuje. Faktem jest, że w dekoderze xawsze rano pracuje dysk ale nie raz po powrocie z pracy zekoder smacznie sobie śpi snem głębokim. I wcale nie potrzeba do tego celu włączać/wyłączać dekodera. Owszem, czasem zdaży się, że i po południu jeszcze coś pobiera bo dysk pracuje ale nie jest to nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj odebrałem dekoder Pace 500gb. Mam z nim problem. Dekoder ciągle się resetuje, niezależnie od tego czy jest w nim karta od Clone+ czy od multiroomu. W czasie gdy jest włączony i chcę go wyłączyć, to zamiast się wyłączyć to się resetuje. Jak klikam w menu aktualizację oprogramowania, podaje że ma zainstalowaną aktualną wersję. Błagam pomóżcie mi, bo już nie mam pomysłów co mogę z nim zrobić.

PS. Właśnie zauważyłem, że dekoder "gryzie się" z kartami. Gdy jest włączony bez kart to działa, pokazuje komunikat żeby włożyć kartę, po czym jak wkładam to się resetuje. Dotyczy to zarówno karty od Clone+ jak i karty multiroom (głównej i dodatkowej)...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja z kolei mam taki problem, mam nowa instalację antenowa. Od konwertera wychodzi mi 4 kable, dwa z nich idzie do pokoju, gdzie są dwa gniazdka antenowe, stąd idą dwa kable do dekodera. I teraz przy próbie nagrywania zaobserwowałem, że mogę nagrywać inny kanał i oglądać inny ale nie do końca. Są kanały, że muszę oglądać to co nagrywam. Np. nagrywam program z kanału nr 9 to mogę oglądać kanały nr 4,5, 6, 7 może i inne ale nie sprawdzałem. NIE MOGĘ OGLĄDAĆ KANAŁÓW NR 3, 2 , 1.

 

Jaka może być tego przyczyna że jedne kanały mogę oglądać a inne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rad do sprawdzenia podanych prze kolegów wyżej dopuszczam możliwość uszkodzenia konwertera na jednym z wyjść, gdyby powyższe rady nie przyniosły spodziewanego efektu. Zacząłbym od rzeczy najprostszej, czyli sprawdzenia i ewentualnego przestawienia w menu na konwerter TWIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego dekodera. Czy w ostatnim czasie pobierają się wam bez problemu materiały z kolekcji VOD. Mam tu na myśli głownie opcję Canal+ na życzenie. U mnie w ostatnim czasie opcja ta wogóle się nie pobiera. Do tej pory działało to bez zarzutu. Czy u was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...