Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie ma się z czego śmiać, bo gdyby CYFRA+ dawała w dzierżawę dekodery klasy DM8000, to założę się, że nikt by nie powiedział słowa krytyki, bo nie miałby na to czasu, poświęcając wszystkie wolne chwile temu cacku.

 

A co do c h a m s k i e g o żarłoka, czyli PACE PVR, to jutro wyląduje w punkcie dystrybucyjnym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przestańcie pisać te durne posty na temat poboru prądu. Płacicie abonamenty? To są dopiero roczne koszta utrzymania, o wiele więcej niż sto złotych rocznie za prąd. Pooddawajcie dekodery, rozwiążcie umowy. Dopiero wtedy w ciągu roku nazbieracie pieniędzy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączam w samochodzie bieg pierwszy to jadę do przodu a jak wsteczny to do tyłu. Jeśli włączam w Pace tryb eco to po to by mniej pobierał prądu, a gdy go wyłączę to po to aby się szybciej uruchamiał. Mam możliwość wyboru i to ja decyduję czy płacę za to (prąd) więcej czy nie. I nieważne czy mam dekoder za free czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tryb eco i niezależnie od tego czy jest aktywny czy nie następnego ranka tuner włącza się już po 3 sekundach. Czyli co? Zawsze jest w pseudo standby? Dioda świeci się na czerwono przed włączeniem. Chyba nie pobiera "zawsze" tych 20-30W?

Chyba odliczę sobie od C+ te 9 zł co miesiąc za prąd z rachunku. Mam wrażenie, że zostałem uszczęśliwiony na siłę.

:(

 

U mnie to samo :-( Co jest kurde :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tryb eco i niezależnie od tego czy jest aktywny czy nie następnego ranka tuner włącza się już po 3 sekundach. Czyli co? Zawsze jest w pseudo standby? Dioda świeci się na czerwono przed włączeniem. Chyba nie pobiera "zawsze" tych 20-30W?

Chyba odliczę sobie od C+ te 9 zł co miesiąc za prąd z rachunku. Mam wrażenie, że zostałem uszczęśliwiony na siłę.

:(

 

Mam dokładnie to samo.

Na mój gust, to po prostu stary problem, tzw. niebieska dioda, tylko tym razem udało im się tak to zrobić, by się ona nie świeciła i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się dziwny problem. Otóż w ciągu ok. godziny dekoder już 4 razy zawiesił się. Pomagało tylko wyciągnięcie wtyczki z prądu. Po ponownym włączeniu zawsze dekoder uruchamiał się na kanale TVP Kultura. Kilka przełączeń kanałów, włączenie PILOTA, listy kanałów itp. i kolejne zawieszenie... Ma też ktoś podobne objawy? Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to powstały dwa "obozy". W jednym tryb eco działa prawidłowo i tuner uruchamia się normalnie (czyt. 30 sek.) a w drugim tryb eco działa jako pseudo-eco i niezależnie czy jest załączony czy nie dekoder stał się "na stałe" turbo-dekoderem.

:lol2:

P.S. 1 Ja niestety należę do tego drugiego.

:/

P.S. 2 Oby tak jeszcze przełączanie kanałów HD było tak szybkie.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przez pierwsze dwa dni tak własnie było, że niezależnie od ustawień EKO dekoder był tylko w uśpieniu. Teraz bez jakichkolwiek zmian w Menu przeszło mu i jeżeli EKO jest włączone to wyłącza się jak dawniej (zupełnie).

Jeżeli jest w trybie uśpienia to bardzo łatwo to u mnie stwierdzić, bo dekoder wykrywa wtedy obce sygnały z pilota telewizora (Samsunga) i miga wtedy sobie niebieską diodą :smile:

Natomiast wykryłem już raz stan poranny, który określiłbym jako "problem niebieskiej diody bez niebieskiej diody": dekoder w pełnym wyłączeniu, świeci czerwona dioda, dysk pracuje pełną parą (słychać wysokie obroty) ale nie słychać żadnych zapisów, dekoder nic nie pobiera. Obserwowałem go może z godzinę- czerwona dioda nie migała, nic nie było pobierane (bo nie migała dioda na mojej karcie splittera), włączał się po tym długo- czyli dokładnie jak poprzednio przy wyłączeniach z niebieską diodą. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu ECO to tak jak ktoś tu wcześniej opisał, z rana zamiast niebieskiej diody jest czerwona, ale dekoder uruchamia się natychmiast. Po kolejnym wyłączeniu i włączeniu dzieje się wszystko zgodnie z duchem trybu ECO.

 

Ale znalazłem inną usterkę, która pojawiła się po aktualizacji. Jest to bałagan w bibliotece. Np. pierwszy odcinek serialu PAN AM mam w "programy Canal+", zamiast w "seriale". 1, 2, 3, 4 i 6ty odcinek serialu GRIMM jest prawidłowo w dziale seriale, ale odcinek 5ty ściągnął się w dziale FILM.. O co kaman??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono forumowiczów.

Po ostatniej aktualizacji softu, dekoder przestał działać z netem, nie pobiera adresu IP z routera, w menu dekodera, w informacjach o sieci są same zera, przed aktualizacją wszystko funkcjonowało prawidłowo (tzn. dekoder pobierał treści internetowe).

Czy Państwo również zaobserwowali podobne problemy?

Rozmowa z pomocą techniczną C+, nic nie dała, pisanie wiadomości do nich również, odpowiedzi w stylu" proszę przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych ", przyprawiają mnie gęsią skórkę :).

Dziękuję za odpowiedzi.

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono forumowiczów.

Po ostatniej aktualizacji softu, dekoder przestał działać z netem, nie pobiera adresu IP z routera, w menu dekodera, w informacjach o sieci są same zera, przed aktualizacją wszystko funkcjonowało prawidłowo (tzn. dekoder pobierał treści internetowe).

 

Jełśi masz właczone DHCP to sprawdz sobie na routerze dlaczego pace nie dostaje adresu IP, moze restart routera pomoże (albo samego serwera DHCP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to powstały dwa "obozy". W jednym tryb eco działa prawidłowo i tuner uruchamia się normalnie (czyt. 30 sek.) a w drugim tryb eco działa jako pseudo-eco i niezależnie czy jest załączony czy nie dekoder stał się "na stałe" turbo-dekoderem.

:lol2:

P.S. 1 Ja niestety należę do tego drugiego.

:/

Ją już przechodzę do pierwszego obozu, po kilku dniach i po kilkukrotnym przelaczaniu tryb eko działa tak jak powinien.

Nie przeszkadza mi dłuższe włączanie dekoderach, ale bardzo podoba mi się momentalne pojawianie się EPG i chyba wyłącze tryb eko ;-) człowiek szybko przyzwyczaja się do zmian :-) a te kilka zł więcej spokojnie przeżyje :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już tłumaczę dlaczego w trybie EKO dekoder czasami włącza, się od razu czasami standardowo czyli dłużej :D

 

Pomimo włączenia w MENU trybu EKO dekoder co pewien czas załącza się i sprawdza dostępność zawartości Push VOD na satelicie, jeśli taki stream występuje, dekoder zaczyna jego zapis na dysku, ponieważ oferta VOD jest co pewien czas aktualizowana, dekoder może wykonywać ten zapis nawet przez kilka godzin na dobę.

Jeśli więc w tym czasie włączycie dekoder pilotem to uruchomi się od razu, ponieważ defacto podczas zapisu VOD normalnie pracuje za wyjątkiem wyświetlacza :D

 

Ją już przechodzę do pierwszego obozu, po kilku dniach i po kilkukrotnym przelaczaniu tryb EKO działa tak jak powinien.

 

Dlatego, że dekoder zapisał brakujące pozycje VOD, jeśli znowu będzie coś zapisywał na dysku a Ty go włączysz pilotem to uruchomi sie natychmiast :D

 

Tryb EKO nie blokuje samoczynnego zapisu pozycji VOD na dysku :D

 

Natomiast wykryłem już raz stan poranny, który określiłbym jako "problem niebieskiej diody bez niebieskiej diody": dekoder w pełnym wyłączeniu, świeci czerwona dioda, dysk pracuje pełną parą (słychać wysokie obroty) ale nie słychać żadnych zapisów, dekoder nic nie pobiera. Obserwowałem go może z godzinę- czerwona dioda nie migała, nic nie było pobierane (bo nie migała dioda na mojej karcie splittera), włączał się po tym długo- czyli dokładnie jak poprzednio przy wyłączeniach z niebieską diodą. :roll:

 

Właśnie ten stan, który zaobserwowałeś to jest obsługa VOD, dioda na panelu przednim świeci się wtedy na czerwono, przy pobieraniu VOD dekoder nie komunikuje się z kartą ponieważ VOD przypisane jest do numeru dekodera a nie karty więc dioda na spliterze nie bedzie mrugała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...