Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko mam do was. Jestem w zasięgu z dwóch lokalizacji MUX2 - Tarnów k23 i Szczawnica k61. Dekoder usilnie na listę kanałów wrzuca mi kanały z MUX2 z k23 (Tarnów) chodź sygnał mam o wiele gorszy niż ze Szczawnicy bo antena ustawiona jest na Szczawnicę a Tarnów to łapię bokiem anteny. Podejrzewam że dekoder przeszukując po kolei pasmo najpierw zapisuje kanały z k23 a potem dochodzi na kanał 45 ale już nie zastępuje nowymi kanałami z silniejszej lokalizacji. W TV jak wyszukuję to mogę wybrać z której częstotliwości chcę odbierać bo mogę wyszukiwać ręcznie ale w Pace ręcznego wyszukiwania nie ma. Ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kroczek12

 

Proponuję następujące rozwiązanie. Odłącz antenę od tunera. Uruchom wyszukiwanie. Podłącz antenę dopiero gdy tuner minie k23. Trochę mało wyszukana metoda, ale powinna być skuteczna:)

Tylko kiedy tu się zorientować że tuner minął k23... Zmierzyć stoperem kiedy pojawi w trakcie wyszukiwania 8 kanałów i a potem podczas drugiego wyszukiwania po czasie jaki obliczył stoper podłączyć antenę. HAHA spróbuje ale jakbym komuś to wytłumaczył jak ja to robię to by miał niezły ubaw. Ma ktoś jeszcze inny pomysł na rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obraz mocno szatkuje. A z kanału 61 byłby mocny i nie wiem czemu uparcie mi Pace zapisuje kanały z Tarnowa a nie ze Szczawnicy. Powinna być możliwość wyszukiwania ręcznego kanałów naziemnej tv cyfrowej. Również co nie którzy by zapisali kanały zagraniczne w strefie przygranicznej. Np ja obydwa muxy ze Słowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze inny pomysł na rozwiązanie problemu?

Spróbuj z innym ustawieniem anteny - tak, aby niechciany sygnał trafił w najgorszą część jej charakterystyki. Albo spróbuj osłonić antenę tak, by sygnał z tego "złego" kierunku maksymalnie osłabić.

No i czy nie można tej częstotliwości lub kanału ustawić po prostu ręcznie ? :oops::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny niestety nie mogę niczym zasłonić bo jest ponad kominem i jest to ATX 107 a więc kawał anteny. Z drugiej strony nie będę tak cudował z tym usilnym wprowadzeniem właściwej paczki MUX2 na listę kanałów bo w sumie tak na niej mi nie zależy, szczególnie brakowało mi jedynie lokalnego kanału TVP INFO Kraków. A że MUX1 w Pace PVR idealnie działa w którym ten kanał jest to już nie wiem czy będę coś kombinował. W innym telewizorach nie mam problemu jak z dekoderem cyfry bo listę kanałów ustalam sobie ręcznie i tam sobie ładnie działają mux1 i mux2. Szczególnie zależało mi na forum przedstawić jaki może problem wystąpić z tym dekoderem jeśli chodzi o NTC. Myślę że Panowie z Cyfry powinni nad tym pomyśleć aby uniknąć takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Pace HD PVR 500GB od października 2010 i już wystarczy. Jest to już CZWARTY dekoder, o awariach trzech poprzednich szkoda pisać.

Na kolejny już nie będę wymieniać, naprawdę szkoda czasu na zabawę z tym szmelcem. Cyfra oczekuje 15 pln/m-c za dekoder, który nie jest wart nawet 1 grosza.

 

Podzielę się z Wami moimi uwagami. Gdyby ktoś zastanawiał się czy brać ten dekoder - stanowczo odradzam.

 

Generalnie od dekodera wymagam niewiele - MA DZIAŁAĆ. I nie są to wady jednego egzemplarza, tak samo zachowywały się wszystkie cztery dekodery, które łaskawie Cyfra mi użyczyła.

 

Pozwolę sobie wymienić jedynie najważniejsze wady:

- pobieranie informacji o programie oraz program na 7 dni to dramat, często gubi informacje, nic nie wyświetla, wskazuje inną pozycję itp.

- nagrywanie programów to prawdziwa loteria - niezależnie czy nagrywanie ustawione ręcznie czy z EPG - nie ma pewności, że dekoder to nagra. Nie bo nie.

- wyświetlanie napisów na filmach canal plus - dla przyzwoitości lepiej już to wyłączyć, gubi teksty, często brak synchronizacji napisów z filmem, nie wyświetla całych zdań

 

To wszystko jeszcze można jakoś przeżyć, w końcu nie można wymagać za wiele. Jednak 2 tygodnie temu dekoder pobrał nowy soft i teraz się zaczyna zabawa :)

- próba wyszukania kanałów naziemnych -> dekoder się zawiesza, należy odłączyć zasilanie

- próba wybrania kanału naziemnego -> nic się nie dzieje, pusta belka EPG na dole, jeżeli szybko wpiszę numer kanału sat nie powiesi się

- dekoder wita mnie planszą o aktualizacji listy kanałów, wybieram "OK" i co się dzieje? -> dekoder się zawiesza, restartuje się, szuka, restart, szuka itd aż nie odłączę zasilania

- przy planszy o aktualizacji listy kanałów wybieram "A" i teoretycznie można coś oglądać - przez kilka minut, potem restart albo zwis

 

Nie oczekuję od cyfry kolejnej wymiany dekodera - moim zdaniem każdy dekoder Pace ma jakieś wady.

Swego czasu był problem z dekoderem i wymieniłem na nowy, wszystko było ok do czasu aż pobrał nowy soft. I wszystko było jak na poprzednim, te same problemy.

Pewnie spora część osób tego nie zauważa, albo uznaje że tak ma być. Że dekoder czegoś nie nagrał, że się napisy troszkę rozjechały, że nie ma EPG itp.

 

Uważam jednak, że pobieranie 15 pln / m-c za niesprawny dekoder to jakieś nieporozumienie.

Do tego od czasu ostatniej aktualizacji przez cyfrę softu w dekoderze nie oglądam tv. I uważam, że nie ma czego żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek a dlaczego jesteś zaskoczony? od początku było wiadomo że Pace nie ma problemów ze splitterami.

 

A co się tyczy awaryjności tego deka to już ustaliliśmy kilka/kilkanaście stron wcześniej że wychodzą skądś, choć nie wiadomo skąd wadliwe egzemplarze i nie wiadomo dlaczego nie da się z nimi żyć;) Inne z kolei tego samego pochodzenia i z tym samym softem działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ iksiak chodziło mi o to ze,dek mimo swoich kilku wad które ma,bo nie jest bezawaryjny ze splitterem działa bez problemów co jest bardzo duzym plusem. Ale masz racje,wychodziły partie dekoderów które przyprawiały uzytkowników o nerwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...