Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ok. godz. 7:30 migała dioda czerwona (pewnie tuner ciągnął jakiś VOD) po czym przełączył się w tryb z niebieską diodą (bez migania) ale nie był to stan włączenia (na TV czarno, a na tunerze wyświetlacz nie pracował). Dopiero wcisnąłem ON i tuner zapodał program, po czym dałem OFF i ponownie wrócił w stan pobierania VOD (czerwona dioda miga..). Czyżby wgrywała sięnowa lista programów czy soft v150 żyje swoim własnym zyciem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie w związku z działaniem tego tunera podłączonego pod wzmacniacz. U mnie jest to Onkyo TX-SR607. Od pewnego czasu obserwuję zanik sygnału wizyjnego, tak jakby się wyłączał i po chwili pojawia się. Raz jest to chwila, innym razem dość dłuższy okres (do ok 20sec.) Czy ktoś może to potwierdzić? Albo może wie, czego to jest wina? Przyznam szczerze, że nie podłączałem bezpośrednio pod tv, ale trochę ciężko mi się wydostać z kablami schowanymi za półką. Druga sprawa, że dość rzadko bywam w domu, a żony nie będę o to prosił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, żadnych opóźnien nie mam. Nawet jak puszcze jednoczesnie z glosnikow w telewizorze i z kina to wszystko sie idealnie zgrywa. A na canal+, najlepiej przelaczyc na sciezke dzwiekowa oryginalna z napisami i jest MIAZGA przy filmach akcji (co chwile w okono zerkam czy może cos na serio wybuchło :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem "przeskakiwania" o kilka sekund nagranych pozycji. Od jakiegoś czasu (mniej więcej od 2 - 3 tyg.) zauważyłem, że nagrane programy średnio co 1min. przeskakują kilka sekund do przodu - przeskok jest na tyle duży, że w zasadzie nie da się niczego oglądać.

Myślałem, że być może jest to wina zapchanego dysku (jak się okazało sięgał maksimum), niemniej usunąłem prawie połowę, ale nic to nie zmieniło.

Dodatkowo istniejące niemal od początku lagi obecnie osiągnęły poziom wymagający anielskiej cierpliwości (czasem 10 - 15 sek).

 

Bardzo eufemistycznie to ujmując "nie pałam do sprzętu wielkim sentymentem" ale szkoda tej pozostawionej połowy nagrań, sprzęt mam niemal od początku jego wprowadzenia (XII 09) i sporo na nim wartościowych dla mnie pozycji. Być może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i - przede wszystkim - zna rozwiązanie :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dasboot, tak pisałem o tym kilka stron temu. problem taki pojawił się przy odpaleniu softu 150 i występuje (przynajmniej u mnie) tylko na nagranych materiałach HD.

rozwiązanie? czekać na kolejny soft który wyeliminuje ten temat (i pewnie niechcący zepsuje coś innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam takie pytanie. Czy jeśli posiadam instalacje antenową podłączoną do PACE PVR 500gb to czy będę mógł podłączyć drugi dekoder (multiroom) do osobnej instalacji antenowej? Zależy mi na wszystkich "dobrodziejstwach" tego sprzętu. I jeszcze jedno- czy można wziąść multiroom bez dekodera usługodawcy i kożystać z prywatnego?

 

edit: o kurka siwa, to nie ten temat...

Proszę moderatora o przeniesienie do działu CYFRA + multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz konwerter, jaka marka.

Maximum digital technology Pro-Line.Wersja 0.1

..trochę to trwało, zanim się dokopałem...

Pythonek muszę Cię zmartwić ale ten konwerter nie współpracuje w pełni z tym dekoderem. Pace przy włączaniu nie podaje zasilania na ten konwerter, jeśli wcześniej włączysz inny dekoder podpięty do tego konwertera to pace włączysz bez problemu. Ja też mam ten problem, ale u mnie podłączony jest echostar polsatu i on podaje cały czas zasilanie na konwerter, nie wiem czy jest zepsuty czy one tak mają, ale dla mnie jest to jakieś rozwiązanie.

Dziękuję za odpowiedź "biw" - śnieg z dachu stopniał, wiec mogłem podmienić konwerter na Octo OPTICUM LOP-04H - śmiga jak ta lala z 2 x Pace i 1x Sagemcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dasboot u mnie jest tak samo, o czym wcześniej pisałem na forum. Konsultant cyfry zalecił wymuszenie ponownej aktualizacji softu, ale nic nie pomogło. Myślę, że wszyscy abonenci u których to zjawisko występuje powinni telefonować do cyfry by zmusić ich do podjęcia jakiegoś działania. W końcu sprzęt, który używamy nie odpowiada funkcjonalnie wydzierżawionemu przez nas, za który płacimy. Ani nagrywania, ani time shiftingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dasboot, tak pisałem o tym kilka stron temu. problem taki pojawił się przy odpaleniu softu 150 i występuje (przynajmniej u mnie) tylko na nagranych materiałach HD.

rozwiązanie? czekać na kolejny soft który wyeliminuje ten temat (i pewnie niechcący zepsuje coś innego)

Dokładnie to samo u wszystkich moich znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem "przeskakiwania" o kilka sekund nagranych pozycji. Od jakiegoś czasu (mniej więcej od 2 - 3 tyg.) zauważyłem, że nagrane programy średnio co 1min. przeskakują kilka sekund do przodu - przeskok jest na tyle duży, że w zasadzie nie da się niczego oglądać.

Myślałem, że być może jest to wina zapchanego dysku (jak się okazało sięgał maksimum), niemniej usunąłem prawie połowę, ale nic to nie zmieniło.

Dodatkowo istniejące niemal od początku lagi obecnie osiągnęły poziom wymagający anielskiej cierpliwości (czasem 10 - 15 sek).

 

Bardzo eufemistycznie to ujmując "nie pałam do sprzętu wielkim sentymentem" ale szkoda tej pozostawionej połowy nagrań, sprzęt mam niemal od początku jego wprowadzenia (XII 09) i sporo na nim wartościowych dla mnie pozycji. Być może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i - przede wszystkim - zna rozwiązanie :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Spróbuj wyłączyć i włączyć dekoder.

Ostatnio miałem podobną sytuację i pomogło. Pewnie trzeba będzie powtarzać ten manewr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie o nagrywanie zaplanowanych audycji. Ale od początku - do Pace mam podłączone dwa przewody. Przewód do wejścia 2 idzie przez przelotkę fergusona. Po dokonaniu takiego połączenia sprawdziłem nagrywanie - wszystko działało (ferdek był na czuwaniu). Jednak zaplanowane nagrania mam w terminie, kiedy do prądu włączony jest tylko Pace, domyślam się zatem, że do wejścia 2 nie dochodzi sygnał z anteny SAT. I mimo tego, że wejście 1 ma prawidłowy sygnał dekoder nie nagrywa. Da się to jakoś ustawić abym nie musiał mieć cały czas na czuwaniu fergusona? Wymyśliłem jeszcze przestawienie konwertera na pojedynczy w menu Pace ale nie po to mam twina żeby z niego nie korzystać (i czasem mi się to przydaje), a ciągłe przestawianie w menu mnie nie interesuje. Doprowadzenie trzeciego przewodu nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@torre24, a jakie są elementy Twojej instalacji antenowej?

 

Czy to jest pojedynczy konwerter twin, czy może monoblok twin?

 

Jakkolwiek by nie było, to lepiej jest z drugiego przewodu podłączyć dekodery poprzez rozgałęźnik, niż poprzez przelotkę.

 

I tak przecież nie będziesz korzystał jednocześnie z Fergusona i Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozgałęźnik, to najtańszy i najlepszy sposób w tym wypadku, trzeba tylko pamiętać, żeby nie uruchamiać podłączonych dekoderów jednocześnie.

 

Koszt ok. 10-15 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie dopadła niebieska dioda. Niedługo po aktualizacji do 150 zauważyłem, że co chwila dek świeci na niebiesko. Problem w tym, że w końcu chciałem go wyłączyć i się nie da. 0 reakcji. Robię reset przez długie trzymanie power i faktycznie się wykonuje, ale zatrzymuje się w takim samym stanie. Wymuszenie aktualizacji nic nie daje, bo jak mniemam ma to sens od piątku od 9... Jak chcę wejść w menu serwisowe to na wyświetlaczu pojawia się napis --Autodiag--. Ale na TV nic.

Amba Fatima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...