Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zachęcam wszystkich niezadowolonych z działania tego dekodera do pisania REKLAMACJI do spółki CANAL+ Cyfrowy, bo jest to jedyny sposób zamanifestowania swojej dezaprobaty dla praktyk stosowanych przez tą spółkę.

 

Ich dział propagandy twierdzi, że liczba reklamacji ostatnio znacznie spadła, czy to oznacza, że jesteście w pełni zadowoleni, czy tylko, że się Wam nie chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko nie wiem jak to się ma do listy kanałów telewizji naziemnej...

 

Kanały dvb-t znajdują się na liście od pozycji 960>

O dziwo tuner ten bardzo fajnie sobie radzi z ntc, również posiada dwie głowice dvb-t czyli można nagrywać np. Mux3 i oglądać Mux2. Denerwuje mnie tylko wczytywanie EPG, jakoś tak nie za dobrze to działa na v150...

Kanały są ułożone według kryteriów C+... Szkoda, bo według LCN lepiej to wygląda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło

Mam ten dekoder od poczatku jak się pojawił i nie mam problemów z nim,nie licząc że muli ale mam go w sypialni na szczeście.

Fakt jest taki że raz go wymieniałem w APS bo padł mi zasilacz.

Ogólnie to śmiga bez problemów.

Witam!

:brawo: i wszystko jasne, nie masz problemów gdyż spisz :wink:

 

Pozdrawiam

 

Zachęcam wszystkich niezadowolonych z działania tego dekodera do pisania REKLAMACJI do spółki CANAL+ Cyfrowy, bo jest to jedyny sposób zamanifestowania swojej dezaprobaty dla praktyk stosowanych przez tą spółkę.

 

Ich dział propagandy twierdzi, że liczba reklamacji ostatnio znacznie spadła, czy to oznacza, że jesteście w pełni zadowoleni, czy tylko, że się Wam nie chce?

Witam!

Ja również złożyłem reklamację, i zaproponowałem w ramach rekompensaty obniżenie abonamentu za korzystanie z C+ :smile: do czasu usunięcia niedogodności związanych z ostatnią aktualizacją PACE 500GB.

Odpowiedzi na razie nie ma, ale też 30 dni nie minęło.Poczekamy.

A na razie należy uzbroić się w cierpliwość lub wyjechać na "długi urlop" oczywiście bez Cyfry+. :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja korespondencja z syfrą:

 

Ja:

 

Witam, chciałem zwrócić uwagę na fatalne działanie dekodera Pace HD PVR po ostatniej aktualizacji oprogramowania: korzystanie z EPG jest niemożliwe opóźnienia reakcji na pilota są kilkusekundowe, podczas korzystania z funkcji timeshiftingu następują co chwile przeskoki nagrania takie że na przykład opóźnienie powiedzmy 5 minut dekoder potrafi "nadgonić" w ciągu kolejnych 3 minut oglądania, oczywiście funkcja pilot dalej raz wyświetla opis programu a raz nie. Uważam że pobieranie 15 zł za dzierżawę sprzętu który z podstawowych funkcji jedynie w miarę dobrze odbiera sygnał ale też bez rewelacji, jest delikatnie mówiąc nabijaniem klienta w butelkę.

 

Oni:

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że została zgłoszona usterka polegająca na spowolnieniu pracy terminalu, po aktualizacji oprogramowania do wersji 150. Trwają prace nad jak najszybszym usprawnieniem pracy dekodera, proszę Pana o cierpliwość.

Przyczyną spowolnienia pracy dekodera, może być również nieprawidłowe wgranie nowej wersji programu dekodera.

W tym celu zalecane jest ręczne wymuszenie aktualizacji oprogramowania. Należy wyłączyć dekoder od zasilania, trzymając P+ i P- (przyciski na panelu terminalu) podłączamy go do prądu. Dopiero gdy dioda zacznie pulsować na kolor niebieski, puszczamy obydwa przyciski.

Sama aktualizacja trwa około 10-15 minut ( w zależności od poziomu sygnału). Po jej zakończeniu terminal sam się włączy gotowy do działania. Zalecane jest wtedy wykonanie resetu, czyli wyjęcie karty z dekodera oraz odłączenie go z prądu. Po 5 minutach włączamy do prądu, wkładamy kartę.

Wyjaśniam, iż oprogramowanie dla dekodera Pace HD PVR jest dostępne od piątku od godz. 09.00 do poniedziałku do godz. 09.00. Tylko w tych dniach terminal pobierze je z satelity.

Ufam, iż przedstawione informacje okażą się pomocne.

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Łączę wyrazy szacunku.

 

Ja:

 

Państwa porady nic nie dały, im dłużej dekoder jest włączony tym wolniej działa, domagam się zawieszenia opłaty za dekoder do momentu przywrócenia jego pełnej funkcjonalności.

 

Oni:

 

Szanowny Panie,

Odpowiadając na zgłoszenie, uprzejmie informuję, iż funkcja PROGRAM jest dostępna

na kanałach, które emitują tego typu informację. Wyjaśniam, iż CYFRA+ nie ma wpływu na sposób działania ww. funkcji na kanałach nadawanych niezależnie od operatora.

Funkcja PROGRAM jest usługą dodatkową. CYFRA+ nie ma obowiązku udostępniania tego typu informacji w ramach świadczonych usług.

Wyjaśniam, iż wspomniane utrudnienia mogą występować w przypadku:

-nieaktualnej wersji oprogramowania:

Szczegółowe informacje wraz z instrukcją przeprowadzenia aktualizacji znajdzie Pan pod adresem http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... derow.html

-konieczności wyszukania listy kanałów:

W celu wyszukania listy kanałów, proszę o wyłączenie terminalu z zasilania (gniazda sieciowego) na około 10 minut i ponowne wyszukanie programów w opcjach dekodera, postępując zgodnie z poniższą instrukcją:

Proszę wcisnąć przycisk MENU, następnie 5 WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW, 2 WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW SATELITARNYCH.

Następnie proszę zatwierdzić komunikat przyciskiem OK i poczekać do pojawienia się komunikatu LISTA PROGRAMÓW ZOSTAŁA ZMIENIONA, który także proszę zatwierdzić przyciskiem OK.

Wyjaśniam, iż w przypadku zastosowania w instalacji antenowej konwertera podwójnego typu TWIN, jeden z kabli antenowych, proszę zainstalować w złączu SAT1, które odpowiadać będzie zarówno za nagrywanie audycji jak i aktualizację usługi CYFRA+ VOD.

Drugi kabel, proszę nakręcić w złączu SAT2, które odpowiada za odbiór sygnału do emisji.

Następnie w MENU dekodera, proszę wybrać pozycję 7 PARAMETRY TECHNICZNE, następnie 1 USTAWIENIA ANTENY oraz wybrać przycisk B PRZEJDŹ DO PARAMETRY ODBIORU, następnie w pozycji TYP KONWERTERA, wybierając przycisk w lewo bądź w prawo, proszę ustawić TWIN.

W przypadku stosowania pojedynczego konwertera, kabel antenowy, proszę umieścić w wejściu antenowym SAT1, natomiast w MENU, proszę wybrać TYP KONWERTERA POJEDYNCZY, zgodnie z ww. instrukcją.

Proszę upewnić się także czy w MENU, 7 PARAMETRY TECHNICZNE, 1 USTAWIENIA ANTENY, nad wskaźnikiem poziomu sygnału, pozycja ZASILANIE LNB jest zaznaczona TAK.

- przegrzania płyty głównej oraz dysku twardego (z uwagi na zabezpieczenie przeciwko przepięciom):

Proszę upewnić się czy górny panel obudowy dekodera nie jest nagrzany.

- skoków napięcia instalacji elektrycznej (z uwagi na zabezpieczenie przeciwko przepięciom)

W przypadku gdy ww. czynniki nie mają miejsca, a utrudnienia w dalszym ciągu występują proszę dokonać wymiany sprzętu w punkcie dystrybucyjnym.

Lista autoryzowanych przedstawicieli dostępna jest pod adresem:

http://www.cyfraplus.pl/kontakt/abonenci.html

Poszczególne placówki oznaczone są jako WYMIANA SPRZĘTU

Dekoder zostanie wymieniony na inny egzemplarz tego samego modelu.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Z poważaniem.

 

Uważam że "olewanie " klientów przez cyfrę sięga już szczytów bezczelności, funkcja program to dodatek, głowica do odbioru tv naziemnej to dodatek, niedługo się okaże że możliwość nagrywania i używanie timeshiftingu to też luksusy których działania cyfra nie musi gwarantować, a jedyną radą której potrafią udzielić to przepisywanie instrukcji obsługi albo wymiana dekodera (a że masz tam nagrania zbierane od dwóch lat to ch..). A podobno klient nasz Pan :lol::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wystosowalem podobny emailing do dzialu technicznego

 

to co dekoder wyprawia wola o pomste do wiosennego nieba !!

w sieci kablowej od paru lat siostra korzystala z dekodera ADB ,pozniej przeniosla sie do eN i tak juz zostala , a ze kroi sie rzekoma fuzja to nie namawiam jej na przejscie do cyfry i korzysta dalej z oferty eN i monsterboxa , mialem okazje go uzywac bawic sie nagrywac meczyc ten dekoder i naprawde bylbym wdzieczny gdyby cyfra POSZLA po rozum do glowy i albo zmienila oferte sprzetu pvr albo zatrudnila informatykow z pomyslem i fachem w reku albo po prostu wpadla na pomysl i uzyczala sprzet w niedalekiej przyszlosci od wlasnie eNki ... byc moze eNkowicze tez maja jakies ALE do swoich dekoderow ADB ale zapewne dajac im opcje sprobowania skorzystania sprzetuPACE a ADB napewno wzieli by cos na uspokojenie korzystajac z TECHNOLOGII pvr cyfry ,NIE nie jestem uprzedzony do cyfry , jestem z platforma od momentu WIZJI TV -> NOWA CYFRA , mala przerwa i comeback do CYFRY , tylko niech oni cos zrobia z tymi PVR...

 

milej lektury i czekamy na rozwoj sytuacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Należy składać reklamację, są ku temu podstawy i Cyfra o tym dobrze wie.

Ja złożyłem reklamację prosząc o rekompensatę (15zł) z tytułu jak wyżej i otrzymałem przynajmniej za luty 2012.

Jeśli sytuacja się nie zmieni złoże reklamację to również w marcu.

Pozdrawiam

Tadeusz Kwajzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! Mam problem z pobraniem nowej listy kanałów - po włączeniu wyszukiwania pojawia się komunikat: "nie znaleziono programu sprawdź antenę satelitarną", antena działa prawidłowo, programy (w tym HD) nie zacinają więc z czym problem ? Jeszcze jedno: przy próbie zaprogramowania nagrywania filmu na kanale AXN HD (kanał 47) w opcji wyboru nie ma tego kanału, jest 46 i 48 , choć mogę go oglądać na kanale 47 !!! Resetowałem dekoder - nic nie pomaga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: przy próbie zaprogramowania nagrywania filmu na kanale AXN HD (kanał 47) w opcji wyboru nie ma tego kanału, jest 46 i 48 , choć mogę go oglądać na kanale 47 !!! Resetowałem dekoder - nic nie pomaga ...

Domyślam się, że chciałeś zaplanować nagranie z EPG (programu TV). Niestety podobnie jak AXN HD nie ma też innych programów. Pozostaje tylko ręczne zaplanowanie nagrania: Moje Nagrania - Planowanie - Nagraj Nowe i tutaj wklepać 47 bądź nacisnąć E i pojawią się chyba już wszystkie kanały. Ale krócej i szybciej będzie wklepać 47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...