Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal uważam że dwugłowicowy pace jest Ci niepotrzebny skoro i tak nagrywasz programy w standby.

Żyjemy w wolnym kraju i każdy może mieć swoje zdanie :-)

część programów nagrywa się też wieczorem jak oglądam coś innego, zreszta jak myślałem na pacem to nie było ciekawej alternatywy...

 

Co do zakupów pace'a poza siecią dystrybucji cyfry to obawiam się, że koledzy mają rację, świadczy o tym chociażby fakt, że konta tych użytkowników sprzedających te sprzęty na popularnym serwisie aukcyjnym są sukcesywnie blokowane (oczywiście najpierw pracownicy usuwają aukcje, dopiero recydywiści są blokowani) i chyba na tym walkę z paserstwem cyfra kończy.

wejdź na popularny serwis i wpisz w wyszukiwanie 'pace pvr' - wczoraj bylo z 5 aukcji i jak pośledzisz chwilę to bardzo rzadko są usuwane, a już napewno nikt im kont nie blokuje!

nie wiem jakie oficjalne stanowisko cyfry - z tego co dowiedziałem się od konsultanta to osoba nie oddająca dekodera płaci karę umowną i więcej nic nie robią, natomiast użytkownik może korzystać z dowolnego dekodera i cyfra w to nie wnika.

No ,ja sobie kupiłem Pace na allegro...po tym jak mój prywatny się kompletnie zepsuł.

Sprzedający miał sklep stacjonarny,wystawił paragon,wszystko było ok.

Po jakiś 4 miesiącach dostałem wezwanie na policje.

Tam powiedzieli mi iż kupiłem tuner który pochodzi z wyłudzenia.

Kazali go przynieść,co niezwłocznie zrobiłem...powiedzieli że mogę dostać zarzut nieumyślnego paserstwa.

Na szczęście sprzedający przelał mi z powrotem pieniądze za tuner.

Z jego relacji wynikało że przyniósł ktoś do niego 2 tunery(prowadził lombard)..on je wziął pod zastaw..klient nie przyszedł więc je sprzedał.

 

W tamtym czasie troszkę się dokształcałem z zakresu paserstwa..tych tunerów itp.

Nie wiem jak teraz ale allegro wtedy masowo zdejmowało te aukcje...na wniosek pracowników Cyfry.

To samo policja,wszczynała dochodzenia na wniosek Cyfry.

 

Ps.A czytając co ludzi spotkało ,kupujących..np telefony,laptopy poprzez allegro.

Nawet czytałem na jakiś forum o człowieku co kupił podrobioną bluzę...czy o kobiecie kupującej podrobioną torebkę...oboje wezwanie na policję.

Wiem jedno:

Raczej odbiór osobisty,gotówka z ręki do ręki..nie licytować,w przypadku towarów używanych większej wartości.

Nigdy nie wiesz czy to nie jest z kradzieży..a pieniądze łatwo stracić.

Definicja paserstwa nieumyślnego jest tak skonstruowana iż jest bardzo szerokie pole interpretacji:

Art. 292. § 1

» § 1.

Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

» § 2.

W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawcapodlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

I teraz jedna z wykładni:

"na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać"

Jedną z interpretacji tego jest..kwota za jaką nabywamy daną rzecz.

Czyli cena jest znacząco mniejsza.

Co też jest głupotą.

Wizyta w Media Markt i na pewno znalazł bym ceny produktów o 50% droższe niż w sklepach internetowych,allegro.

A to tylko jeden z wielu przykładów.

 

Może teraz Cyfra przestała monitować allegro o tunerach..ale czy warto ryzykować..Twoja sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla zainteresowanych dekoderami klasy PACE PVR, dwa linki do odbiorników twin, które kosztują tylko ok. 1k, ale za to są zupełnie legalne i niezależne:

 

http://www.abcom.sk/produkt/openbox-s7- ... 54433.html

http://www.abcom.sk/produkt/homecast-ma ... 07142.html

 

czyli:

 

Openbox S7 (oryginalny ukraiński)

i

Homecast Magic Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam całej tej dyskusji i zastanawiam się nad jednym, po co ta dyskusja :wink: , my jednak jesteśmy narodem kombinatorów :wink: , jest oficjalna informacja że dekorery PVR są wynajmowane przez Cyfrę+, jest to ich własność i nie ma możliwość ich zakupu w C+, czyli każde inne źródło jest nielegalne, nieważne czy ktoś sprzedaje te dekodery na Allegro, czy w lombardzie, czy z pod lady :wink: .

 

Druga sprawa jest taka że przez to że dekodery dostały "nową" funkcjonalność w postaci podłączenia ich do netu, operator ma możliwość sczytywania numerów seryjnych (jak wiemy swoich dekoderów), a to już krótka droga, może nie do wysyłania policji, bo dekodery jeszcze nie są aż tak inteligentne żeby rozpoznawać adres pod którym są (nie mówię to o IP bo wiadomo co z niego można wyciągnąć :wink: ) ale wystarczy ze dekodery z czarnej listy dostaną przez neta jakąś blokadę softu, i co wtedy zrobią osoby które kupiły dekodery na lewo??

 

Trzecia sprawa, przez 8628 postów ogromna większość wypowiadających się twierdzi ze płacenie co miesiąc choćby 5zł za wynajem jak to niektórzy twierdzą "szmelcu" jest nie opłacalne, to dziwie się tym co wydają na niego 500zl czy więcej kupując z szemranego źródła :wink:

 

I po czwarte, mój wynajęty PVR nie sprawia większych kłopotów od początku okresu wynajmu czyli już prawie 2 lata, wiadomo soft nie jest doskonały, ale nie wycina żadnych numerów z restartami, zwiechami, itp. czyli rzeczywiście one muszą być składane z różnych podzespołów skoro jednym działają jak należny a innym co chwile coś pada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekodery na allegro kupujecie na własne ryzyko.

gość, który sprzedaje najprawdopodobniej go kupił na słupa i jest to wyłudzenie.

po zakończeniu umowy cyfra wystawi słupowi rachunek za ten dekoder, a jeżeli on go nie zapłaci prawdopodobnie przekaże sprawę organom ścigania.

jeżeli policja dotrze do aukcji sprzedający dostaje paserkę umyślną

kupujący dostaje paserkę umyślną lub nieumyślną i żegna się z dekoderem gdyż pochodzi on z przestępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to by bylo na tyle ,

ja to wiem wy to wiecie a aktualnie na alle jest 5 aukcji z pvr , napisalem maila z info to ludzie wielce zdziwieni ze maja wyludzony sprzet ,jedna osoba odpisala nawet kręcąc ze dekoder nabyla od holenderskiej cyfry + i teraz trzesa spodniami bo musza odnalesc ludzi od ktorych " nabyli " dekodery by odzyskac kase , albo sami sie pukaja w glowe co im za pomysly sie porodzily

Polak potrafi i to niezle bata ukrecic na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi. Zaraz wpadną tu "ynteligentni inaczej" i na was najadą. że [beep]ycie głupoty, że policja może naskoczyć... Prawda jest taka, że to paserstwo i przestępstwo. Fakt - 5 zetek miesięcznie to drogo ale kradzione za 600 jest już ok - myślenie większości i niestety brak jakiejkolwiek logiki. Kiedyś napisałem jednemu "super sprzedawcy" z Allegro czy wie co robi. Takiej wulgarnej i bezczelnej odpowiedzi oraz wyzwisk to ja w życiu nie słyszałem :shock: . Aukcje po zgłoszeniu są usuwane a recydywa blokowana ale co to da. Hołota to hołota i tego nie wyplenimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro przy zgłaszaniu aukcji naruszających zasady jest nawet kategoria "Zgłoś przedmiot naruszający zasady -> Dekodery, karty Cyfra+ itp.", ale cóż ludzie nadal swoje :) Kiedyś sprzedałem się w tej sprawie z jednym moderatorem który twierdził że legalnie nabył Phillipsa PVR HD 250gb i ostatecznie dorobiłem się ostrzeżenia na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że taki dek można kupić za 500 PLN to taka inwestycja zwróci się dopiero po 34 miesiącach, a właściwie dopiero wtedy wyjdziemy na zero więc chyba nie ma to większego sensu. Już pomijam fakt, że nie mamy żadnej gwarancji a o wymianie wadliwego urządzenia nie ma mowy. Kolega @misioq pisał, że nie chce mieć c+ i hbo i kanałów hd więc sobie takiego kupił bo coś tam nagrywa - przecież w najniższym abonamencie jest dostępny inny pvr. Po co wydawać niepotrzebnie siano i narażać się na kłopoty? wystarczy się trochę zastanowić i przekalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jacek_m_11, nie wystarczy nie podłączać dekodera do sieci, trzeba również wstrzymać się od korzystania z płatnych usług VoD, ponieważ skorzystanie z takiej usługi bez wynajęcia w C+ odpowiedniego odbiornika, od razu wskazuje na to, że użytkownik korzysta z lewego sprzętu, co widać jak na dłoni w systemie.

 

Tylko w takim układzie, po co komuś wtedy taki dekoder? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się was czyta, ale.... po co ta dyskusja? i co wnosi ona do tematu?? poza niektórymi postami robi tylko jeden wielki chaos, jakiś szum medialny jeśli można to tak nazwać ;-)

mógłbym z wami popisać ale wg mnie to nic nie daje - każdy ma swoje zdanie.... dekoder kupiłem z komisu (a poniekąd i lombardu), właściciela znam stąd cena była atrakcyjna (powiedzmy że nie zbliżyłem sie do cen z allegro)... 5zł/mc za wynajem to żadna kwota, ale jak ja podpisywałem umowę to było coś kolo 10-15zł przez 12mc, a później 20zł/mc do końca umowy, do tego trzeba było mieć C+, HBO lub pakiet z kanałami HD czyli miesięczne zobowiązanie wychodziło blisko 100zł (teraz nie pamiętam ile dokładnie) - można powiedzieć że inwestycja w dekoder zwróciła mi się już dawno gdyż mam bliżej końca umowy niż początku....

jak dla mnie to koniec dyskusji na temat kupna dekodera.

 

co do VOD - kilka razy patrzyłem co ciekawego oferują i jakoś nic mnie nie przyciągneło. A na nowe filmy zazwyczaj chodzę do kina. do sieci też nie mam zamiaru podłączać dekodera, choćby z najprostszego powodu - nie mam kabla LAN, korzstam z laptopów/tabletów które mają wbudowane modemy 3g.

 

co do wypowiedzi w stylu @margaj - chłopie Ty masz 13lat?

 

@iksiak - może teraz i jest pvr w najtańszym abonamencie, wtedy nie było...

 

 

dobra kończąc tą bezsensowaną dyskusję :-)

v.150 jednak nadal do bani, mimo wczorajszego święta dziś znów zaczął mulić.... postanowiłem coś sprawdzić i odłączyłem go od prądu na 5sekund, po podłączeniu lagi znikneły. Czyli to nie wymuszona aktualizacja pomogła tylko odłączenie dekodera od prądu.... Szkoda że tak krótko to trwało :/

nic pozostaje tylko czekać na kolejną aktualizacje softu - można mieć tylko nadzieję że gorzej nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misioq no i widzisz, teraz oddałbyś go i wymieniliby Ci na inny i być może problem by zniknął, ale jak sam powiedziałeś - wolny kraj;)

 

@sylwek73 Tego nikt nie wie, nie udało się znaleźć wspólnego mianownika dla tych w miare poprawnie działających deków więc nie dowiesz się jak nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się was czyta, ale.... po co ta dyskusja? i co wnosi ona do tematu?? poza niektórymi postami robi tylko jeden wielki chaos, jakiś szum medialny jeśli można to tak nazwać ;-)

mógłbym z wami popisać ale wg mnie to nic nie daje - każdy ma swoje zdanie.... dekoder kupiłem z komisu (a poniekąd i lombardu), właściciela znam stąd cena była atrakcyjna (powiedzmy że nie zbliżyłem sie do cen z allegro)... 5zł/mc za wynajem to żadna kwota, ale jak ja podpisywałem umowę to było coś kolo 10-15zł przez 12mc, a później 20zł/mc do końca umowy, do tego trzeba było mieć C+, HBO lub pakiet z kanałami HD czyli miesięczne zobowiązanie wychodziło blisko 100zł (teraz nie pamiętam ile dokładnie) - można powiedzieć że inwestycja w dekoder zwróciła mi się już dawno gdyż mam bliżej końca umowy niż początku....

jak dla mnie to koniec dyskusji na temat kupna dekodera.

 

co do VOD - kilka razy patrzyłem co ciekawego oferują i jakoś nic mnie nie przyciągneło. A na nowe filmy zazwyczaj chodzę do kina. do sieci też nie mam zamiaru podłączać dekodera, choćby z najprostszego powodu - nie mam kabla LAN, korzstam z laptopów/tabletów które mają wbudowane modemy 3g.

 

co do wypowiedzi w stylu @margaj - chłopie Ty masz 13lat?

 

 

Mam troche więcej niż sądzisz ale ty to jesteś dla mnie teraz "miszczu" - pogrążyłeś się na max po uszy. Cena atrakcyjna od kumpla-właściciela lombardu. Śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu ... Kiedy o TV SAT nie miałem pojęcia kupiłem od znajomego dekoder C+ taki ( chyba philips ? ) Co był po WIZJA TV ... Śmigałem na nim FTA , bo nic innego nie działało. Po jakimś czasie dekoder sprzedałem na allegro. Pewnego dnia dostałem wezwanie na komendę w charakterze świadka. Oczywiście się zgłosiłem i złożyłem zeznania. Jako że byłem młodym [beep]em ( 16 - 17 lat ) policjanci spisali zeznania, ja je podpisałem i sprawa dla mnie się zakończyła. Otóż okazało się że dekoder pochodził z nielegalnego źródła ... Znajomy kupił go w komisie/lombardzie , potem sprzedał mi z ręki do ręki a ja sprzedałem go na allegro dalej... Ciekawe jak sprawa się zakończyła ... ? Także ... Różnie to bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko dosadnie i na temat

 

DEKODERY CYFRY+ PVR nie byly i nie beda nigdy na sprzedaz ,

 

osoba ktora zamierza to kupic powinna troche zasiegnac informacji opinii ze TEGO sie nie kupuje w zaden legalny sposob , jak ktos jest laikiem i nie wie co i jak niech siega po wiedze wyzej a nie pozniej martwi sie po szkodzie , takie zycie nie inaczej , a jak po prostu zobacze kolejnego posta ze ktos sie chwali ze wlasnie sobie kupil dekoder cyfry + z nagrywarka usmiechne sie szeroko i bede smiac w nieboglosy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawac nie wolno!!! a praktyka wyglada inaczej znam punkty na wyspach co nie powinny nawet prowadzic sklepikow tego typu po za granicami polanda ,malo tego sprzedają uslugi cyfry+ ,oczywiscie punkt jest zameldowano jako istniejący w polsce i przy okazji sprzedaja tunery za smieszne pieniądze :D i jest to na ręke wiadomo komu w ten sposob cyfra + zyskuje tysiące nowych klijentow po za granicami kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko dosadnie i na temat

DEKODERY CYFRY+ PVR nie byly i nie beda nigdy na sprzedaz

Co do spraw przeszłych, wiadomo, nie ma dwóch zdań. Natomiast byłbym ostrożny przy wyrażaniu tak kategorycznych opinii dotyczących przyszłości, bo nie wiemy co i jak może się zmienić. Nigdy nie mów nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...