Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tunerem Pace HD PVR 500GB, który wczoraj po 1,5 roku codziennej pracy przestał współpracować z moim telewizorem Sharp. Telewizor jest Full HD i wcześniej nie było między nimi problemów. Wczoraj chciałem obejrzeć Oscary i niestety mi się nie udało. Menu jest wyświetlane prawidłowo, przy przełączaniu kanałów pojawia się pasek informacyjny łącznie z programem jaki leci w danej chwili ale obrazu nie ma (jest czarny). To samo dotyczy filmów nagranych na twardym dysku - wchodzę w moje nagrania, widzę listę odpalam jakiś film i widzę pasek z odliczaniem czasu ale film nie jest wyświetlany. Wszystko wskazuje na problem z HDCP tym bardziej, że przy kablu "euro" wszystko działa. Całą sytuację komplikuje fakt, że mam też turbo dekoder N i tu wszystko działa bez problemu. Byłem w punkcie dystrybucyjnym, brałem nowy dekoder i jest to samo. Oba dekodery w punkcie dystrybucyjnym działają. Wszystkie kable u siebie podmieniałem miejscami i N'ka działa w każdej konfiguracji , a Cyfra nie chce. Panowie od spraw technicznych na infolinii rozkładają ręce i klną się na boga, że nie było wczoraj żadnej aktualizacji oprogramowania i proponują mi poszukać kabla iHDMI, który "może" pomoże. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu

Wygląda to na problem z telewizorem. Spróbuj wyłączyć mu zasilanie na kilka lub kilkanaście sekund. Jeśli wyłączasz pilotem, to nie wszystkie układy się wyłączają. Jeśli zaś wyłączysz przyciskiem na odbiorniku, to powinieneś poczekać kilka minut. Jeśli zaś odłączysz mu zasilanie, wystarczy kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną przypadłość i nie wiem jak to rozwiązać. Chodzę do roboty, więc dużo audycji nagrywam sobie i oglądam wieczorem. Chciałem sobie obejrzeć dziś Bayern - Borussia z Orange sport i w żaden sposób nie mogę tego zrobić. Wciskam PROGR i chce wyszukać Orange Sport ale tam go nie ma. Jest Polsat Play, a później wielka dziura i nie ma orange sport, przez PILOT też się nie da, bo tylko następna audycja się pojawia a ja zaraz wychodzę. Juz teraz tego nie nagram, ale już kiedyś coś takiego zauważyłem, ale nie miałem czasu o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Jestem posiadaczem 2 dekoderow Pace PVR z multiroomem. Nie czekałem na aktualizacje do piatku tylko sam pozmienialem w dekoderze na dole ustawienia i sciagnela mi sie odpowiednia lista kanałów. wszystko pieknie bo TVN Turbo HD zaczal dzialac ale dzisiaj mam problem z odbiorem; Discovery, TVP SPORT, tvp SERIALE. Pojawia sie czarny ekran i miga komunikat słaby sygnał. Na drugim dekoderze na górze(inna antena) nic nie zmienialem w ustawieniach, te kanały działaja. Gdzie moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak wiadomo cyfra plus ma 2 listy kanalow sd i hd, mam dekoder PACE PVR HD, telewizor sd, z racji tego ze na liscie HD cyfry plus kanaly sie przelaczaja strasznie wolno i nie wiem czemu(chodz narazie mnie to nie obchodzi)a hd jest mi nie potrzebne bo mam tv sd, wiec zainstalowalem liste SD, ale na liscie SD sie w\ogole nie instaluje AXN spin HD, ani nikelodion hd, nawet na pozycji ponad 250+ i zwiazku z tym mam pytanie jak doinstalowac do tej listy te kanaly na tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na liscie Sd sa tez kanaly hd ale na pozycji 250+ wiec czy to jest kanal hd czy nie mysle ze to nie jest regola za na liscie sd nie mozna zainstalowac kanalow hd poprostu gdzie inniej sie one instaluja tak zeby nie przeszkadzaly użytkownika, pamietam w dekoderach cyfrowego polsatu wystarczy podac czestotiwosc itp i instaluje na koncu listy a tttu nie ma takiej opcji? lub cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym dekoderem.

Mianowicie.

 

Miałem sobie ów dekoder od dwóch lat. Jakiś czas temu przestały mi działać niektóre kanały. Dla przykładu Mini Mini (zarówno 14 jak i 140).

 

Niedawno przedłużyłem umowę i postanowiłem wymienić dekoder. Udało się, wczoraj dostałem nowy (ten sam model).

 

Przyniosłem z punktu C+, podłączyłem, działa! Super!

 

Dziś pojawiło się info o aktualizacji…zaktualizowałem…nie działa! Dokładnie te same objawy, co poprzednio.

 

Czy mogę cofnąć aktualizację? Czy ktoś spotkał się już z takim problemem? Czy może zrezygnować z tego dekodera na rzecz innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...