Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mając dekoder z nki miałem telegazetę wchodząc poprzez pilot od TV. Czyli na PACE nie ma telegazety, ok dzięki. A jak się ma sprawa z szybkością/nagrywaniem itp w porównaniu do Philipsa? Czy np. po wciśnięciu przycisku do nagrywania program nagrywa się od momentu wciśnięcia tego guzika czy też od momentu kiedy włączyliśmy dany kanał? No i jak z pilotem jest? Bo ten z philipsa to doprowadza mnie do szału. Będąc w EPG chcąc przejść na dany kanał wciskając ok, pokazuje mi się okienko że zaplanowano nagranie a nie tak jak było w dekoderze nki że przchodził na dany kanał, trzeba też mieć wyczucie aby cofnąć kanał bo jak źle przyciśniesz to skoczy ci o kilka sekund zamiast uruchomić cofanie. PACE'owski pilot również tak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dekoder z nki miałem telegazetę wchodząc poprzez pilot od TV.

W jakim TV, marka model? Teraz, mając dekoder Pace jak naciśniesz ten sam przycisk na pilocie telewizora do włączania txt, to co się dzieje?

 

Nie wiem co się dzieje bo jeszcze nie mam PACE bo mam Philipsa. Po wciśnięciu na pilocie od tv teraz nic się nie pojawia i jest czarny ekran. Mój telewizor to Sony KDL-32BX300 i gdy miałem dekoder nki 250'tke to i z poziomiu dekodera i z poziomu tv miałem telegazetę.

 

musisz wziac na wstrzymanie , niestety dekodery pace a nbox to dwa bardzo dla mnie i innych takze ODLEGLE SWIATY , skoro bawiles sie nboxami to nie bedziesz zadowolony z pace , ja bym nie byl dlatego ciesze sie ze w nowej platformie GLOWNYM dekoderem bedzie wlasnie marka ADB a nie PACE

 

Czyli mówisz że lepiej poczekać z 3-4 miesiące? A nie wiesz może czy jest możliwość wymiany dekodera w tym momencie bez utraty promocji? Przecież po fuzji pewnie będzie możliwość wymiany dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wymienisz dekoder na jaki chcesz tylko zależy ile cie to będzie kosztować

 

A co do Eski to dzisiaj już jest,a wczoraj była ciemność, po wyszukaniu nowej listy kanału 158 nie było.

tutaj było info wczoraj

https://satkurier.pl/news/81583/tp-grupy ... vb-s2.html

Panowie z cyfry nie zauważyli że Eska od miesiąca nadawała na nowej częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań głupoty ludziom pisać, że ten dekoder nagrywa poprawnie. Odkąd to dzielenie jednego nagranego filmu na dwa osobne pliki to poprawna sytuacja.

To samo z epg - brakuje na nim wielu kanałów, samo epg ląduje się jak żółw.

Ty naprawdę chyba nie widziałeś jak działa poprawnie dekoder pvr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze zwiesił mi sie podczas aktualizacji softu przez neta i teraz za kazdym razem jak go właczam do prądu to włacza sie czerwona dioda po czym dekoder uruchamia sie automatycznie i miga na niebiesko dioda cały czas i na tym konczy sie jego funkcjonalnosc :? jakies porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się miga to znaczy że ściąga lub próbuje ściągnąć nowe oprogramowanie czyt. naprawić to co zepsuł. Ale jako oprogramowanie nie jest dziś nadawane a dopiero od jutra powienien pobrać jutro. Jak chcesz to zostaw go dziś z tą dioda i podłączonym oczywiście kablem antenowym a jak nie zadziała to jutro albo w sobotę powinien zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie! Mam następujący problem - od wczoraj nie działa mi TVN HD, od początku montażu C+ (niecały miesiąc) nie działa mi BBC HD, STARS.TV (to przynajmniej zauważyłem).

Działam na karcie multiroomowej, do wczoraj miałem już kolejnego Philipsa PVR (trzeciego), który został wymieniony na Pace'a 500 GB.

Wcześniej ktoś inny korzystał z C+ w tej lokalizacji, antena 80 była zardzewiała. Zgłosiłem problem z odbiorem tych programów do punktu C+, przyjechał monter i wymienił antenę na nową 80 i nowy konwerter (było to pod koniec zeszłego roku). Siła sygnału oscyluje w okolicach 3,9-4,1 (zielony), wszystkie programy HD (oprócz wymienionych powyżej działają), wczoraj przy monterze (na Philipsie PVR) pojawiały się artefakty, piksele np. na programach TVP1 HD, TVP 2 HD, TVN24, POLSAT, POLSAT NEWS (BBC HD,TVN HD, STARS.TV nie działały). Po godzinie TVP 1 HD, TVP 2 HD i pozostałe działały ok. (oczywiście bez wspomnianej "trójcy") Monter stwierdził, że to wina dekodera. Wymieniłem dziś na nowego Pace'a i niestety bez zmian.. Czyli jednak raczej nie dekoder. Co to może być? Monter proponuje jeszcze wymianę kabla na nowy, ale nie jestem do tego przekonany. Antena znajduje się na dachu 15 piętrowego budynku, od anteny do mieszkania to pewnie jakieś 60-70 m kabla. Monter mierzył przy mnie siłę sygnału i pokazywało mu niby od 71 do 79%. ale mówi, że na takiej odległości to nie jest duża strata i że antena jest bardzo dobrze ustawiona.

 

Panowie, gdzie szukać rozwiązania problemu? Wymienić jeszcze konwerter? Kupić nowy kabel?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, bo szczerze mówiąc nie wiem co robić! Mam jeszcze C+ w trzech innych lokalizacjach na Pace'ie i wszystko śmiga ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabel, który wisi i pośrednio punktowo nie jest umocowany, to może rzeczywiście na takiej długości - targany wiatrem - mógł ulec uszkodzeniu. Ale nie bardzo to mnie przekonuje. Raczej szukałbym przyczyny w źle ustawionym konwerterze lub może jest uszkodzony konwerter i to należy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel może tłumić nieliniowo i powodować problem z tylko niektórymi transponderami. Ja tak miałem. Najpierw zniknęły niektóre kanały, potem wszystkie HD, a miernik pokazywał cały czas mocny sygnał. Dopiero po dłuższym czasie siła sygnału spadła(mierzona za kablem). Przyczyną uszkodzenia kabla było pęknięcie izolacji i woda, która wniknęła do jego wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...