Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie natomiast nowa lista kanałów. Np. żeby oglądać national geographic chanell, którego nie mam w hd. To muszę przełanczać aż na 270! Masakra normalnie. Nie da się czegoś z tym zrobić?

 

Da. Przestaw satelitę podstawowego z HOTBIRD na INNY przepisując praktycznie wszystkie parametry oprócz PID, któremu daj wartość 127. Wczytaj na nowo listę kanałów. Jest jedna wada: wszystkie programy HD wywędrują na pozycję począwszy od 250.

PRZEŁĄCZAĆ

 

Ta zmiana jest jak najbardziej do odwrócenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amigo007 oczywiście że jest, a tak z innej beczki - zauważył już ktoś, że po aktualizacji do wersji 151 kiedy chcę się włączyć serwisy internetowe dek prosi nas o wyrażenie zgody na kolejną aktualizacje po której mamy wersje softu 151i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po wybraniu serwisów internetowych chce aktualizować, aktualizacji nie pobiera i nie uruchamia serwisów. Także "poprawili soft" nie działają serwisy internetowe :), sorry, drugi tuner blokował mi aktualizację , trochę się aktualizował ale serwisy ruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID to identyfikator pakietu, każdy kanał ma np Video PID albo Audio PID wskazujący skąd dek ma pobrać strumień video i audio na danej częstotliwości dla danego kanału.W tym wypadki, o ile się nie mylę, to ten parametr który zmieniłeś "kazał" tunerowi pobrać inny pakiet z danej częstotliwości, który zawierał inną listę kanałów (taką samą pobierał pace z softem 146)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, być może tak, wiem że pace z softem 146 też pobierał taką listę (kanały HD od około 250 pozycji) najprawdopodobniej jest to lista dla deków sd, ale musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej zaznajomiony z tematem.

 

Co do nowego softu to w sumie u mnie na 150 oprócz konieczności kierowania pilota w stronę deka przez pierwsze minuty po uruchomieniu ( potem mogłem celować w drugą stronę i bez problemu reagował) i niebieskiej diody rano nie było problemów, i jak na razie soft 151i działa tak samo, EPG, lista pod E, przełączanie kanałów, czas uruchamiania, no i wspomniany wcześniej problem z reakcją na pilota przez pierwsze minuty, więc bez zmian, zobaczymy co będzie rano;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... faktycznie E dziala plynniej , przewijanie -skakanie po liscie kanalow szybkieeee hehe

nagrane programy nie CZKAJĄ juz ,,, odtwarzanie z TIMESHIFTING tez bez czkawek ,

ja akurat z NIEBIESKA dioda nie mialem o poranku ,

funkcja PILOT odczuwalnie szybsza , EPG na belce laduje sie takze SZYBCIEJ ,

wyswietla sie rowno nazwa kanalu i numer a nie SAM NUMER I mysl co to za kanal haha

funkcja PROGRAM nadla mieli , to sie chyba nigdy nie zmieni na lepsze ...

 

jak dostrzege reszte , nie omieszkam NAPISAC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Obecnie mam soft 147, i wszystko działa dobrze. Chociaż w VOD nie mogę zobaczyć nawet zwiastunów, a filmu żadnego jeszcze nie zamawiałem. Za każdym włączeniem dekoder męczy mnie o upgrade softu. Jest sens wgrywać nowe oprogramowanie? I czy to normalne że obraz jest taki jakby "zielony" jak dam domyślne RGB (telewizor standard podłączony przez euro). Po przełączeniu na PAL jest prawie dobrze tylko dla mnie kolory są zbyt mocne. I jeszcze czy w trybie standby nie można zrobić, żeby wyświetlał mi się zegar? W "padace" strongu miałem zegarek w trybie off i się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...