Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na satelicie dostępna jest nowa wersja oprogramowania do dekoderów Pace HDS7241/91 (Pace HD PVR).

 

Nowe oprogramowanie wprowadza następujące funkcje:

 

- Poprawa bezpieczeństwa Serwisów Internetowych (szyfrowanie połączenia internetowego, autentykacja

aplikacji).

- Usunięcie problemu z wydłużonym czasem reakcji dekodera po dłuższej pracy.

- Usunięcie problemu z odtwarzaniem audycji w timeshiftingu.

- Poprawki w aplikacji CYFRA+ VOD (przewijanie tekstu opisu, komunikat po wygaśnięciu uprawnień do

zakupionego filmu).

 

Zmiany związane z dostępem do Serwisów Internetowych.

 

1. Abonenci, którzy nie zaktualizują oprogramowania dekodera stracą dostęp do Serwisów Internetowych.

Przy próbie załadowania Serwisów Internetowych pojawi się komunikat informujący o konieczności

aktualizacji oprogramowania.

 

2. Abonenci, którzy pobiorą oprogramowanie w wersji 151, przy pierwszym wejściu do listy Serwisów

Internetowych zostaną poproszeni o pobranie dodatkowych danych (specjalny popup).

Następnie dekoder wyłączy się na ok 10min. i pobierze dodatkowe dane. Po aktualizacji dekoder włączy

się ponownie. Numer wersji oprogramowania zostanie zmieniony ze 151 na 151i.

 

3. Po pobraniu dodatkowych danych, abonent uzyska dostęp do Serwisów Internetowych.

 

źródło: spam.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale trzeba oddać, że dekoder wyraźnie przyspieszył i działa duuużo stabilniej. Po kilku godzinach pracy zdaje się rozpoznawać komendy z pilota i ani razu nie pomylił wduszanej cyferki z jej sąsiadką, co miał w zwyczaju. Przeglądanie aktualnego programu z funkcji pilota także działa ok. Nawet można bez problemu i dość sprawnie poruszać się po kanałach. Jedynie czasem za pierwszym razem nadal nie działa wybranie opcji w menu tj. serwisy internetowe czy moje nagrania.

 

Jeśli poprawa będzie długotrwała, a nie do najbliższego przepełnienia pamięci podręcznej to oceniam tę poprawkę na 8/10. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niebieska dioda z rana;) więc w moim przypadku nowy soft nic nie zmienił (oprócz listy pod E, która faktycznie działa szybciej), przypuszczam że poprawili go na tyle że teraz na wszystkich sprzętach nie ważne z jakich podzespołów i jakiej produkcji działa wszystko w miarę znośnie.

 

hahaha aktualizacja 151i uniemozliwila korzystanie z serwisow internetowych bo

" aplikacja " wogole sie nie laduje

ukazuje sie kanal 547 serw internet. czarny ekran i nic sie nie uruchamia ...

 

yooo gratulacje spece z cyfry :)

 

u mnie serwisy działają choć faktycznie po przełączeniu na 547 dłuższą chwilę mam czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większosci bląd niebieskiej diody to priorytet bo cieba zaplacic 5zl więcej za prąd (u mnie tez to jest ale ma to daleko w du.......) ,po aktualizacji 151 smiga tak samo jak poprzednik a ze servisy int.nie dzialają to akurat się ciesze czym mniej smietnika tym bardziej pace będzie moze stabilniejszy :D

 

ps. bardziej czekalem na USB a tu dalej nic :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu jednej doby w dzień i w nocy przy wyłonczonym dekoderze pobiera filmy VOD w miesiącu naciągnie niezłą kase. Dzwiniłem juz do Cyfry nie mogą wyłaczyc pobierania tylko wymiana dekodera. np. 20 Wat pobór prądu dekodera razy 8 godzin dziennie przy wyłączonym dekoderze pomnozyć 30 dni to kolosalna suma moze ktoś obliczyć ile on je prądu przez 1 miesiąc?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, niebieska dioda nie przeszkadza w oglądaniu,

ale sygnalizuje, że dekoder pracuje i pożera niepotrzebnie energię

 

Akurat nie pożera, bo dekoder jest wtedy w takim samym stanie wyłączenia jak przy czerwonej diodzie- dysk nie pracuje, pobór mocy jest identyczny. Nic się wtedy nie dzieje, tylko kolor świecenia jest inny.

 

A co do softu- czy to jest tak, że dostępna jest wersja 151 a jak ktoś próbuje uruchomić serwisy internetowe, to dekoder pobiera jakąś 151i?

To by było niegłupie: wersja rozbudowana dla "internautów" i wersja uproszczona (szybsza), dla pozostałych niezainteresowanych tym wynalazkiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu jednej doby w dzień i w nocy przy wyłonczonym dekoderze pobiera filmy VOD w miesiącu naciągnie niezłą kase. Dzwiniłem juz do Cyfry nie mogą wyłaczyc pobierania tylko wymiana dekodera. np. 20 Wat pobór prądu dekodera razy 8 godzin dziennie przy wyłonczonym dekoderze pomnozyć 30 dni to kolosalna suma moze ktoś obliczyć ile on je prądu przez 1 miesiąc?????????

 

20watt po 8 godzin przez 30 dni to około 4,8KW

Koszt 1 Kw w Polsce to średnio około 55gr ze wszystkimi podatkami przesyłowymi itp itd. Czyli wychodzi Ci miesiecznie 2,64zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samuraj7878 napisał(a):

20 Wat pobór prądu dekodera razy 8 godzin dziennie przy wyłonczonym dekoderze pomnozyć 30 dni to kolosalna suma moze ktoś obliczyć ile on je prądu przez 1 miesiąc?????????

grzesiek87 napisał(a):

Koszt 1 Kw w Polsce to średnio około 55gr ze wszystkimi podatkami przesyłowymi itp itd. Czyli wychodzi Ci miesiecznie 2,64zł

 

Faktycznie kolosalna suma... :lol: Myślę, że trzeba napisac petycję do C+, żeby przestali nas naciągać na prąd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie pożera, bo dekoder jest wtedy w takim samym stanie wyłączenia jak przy czerwonej diodzie- dysk nie pracuje, pobór mocy jest identyczny. Nic się wtedy nie dzieje, tylko kolor świecenia jest inny.

Chyba kolego się mylisz. W moim pejsie ewidentnie pracuje dysk, więc nie jest to stan czuwania jaki sygnalizuje czerwona dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie pożera, bo dekoder jest wtedy w takim samym stanie wyłączenia jak przy czerwonej diodzie- dysk nie pracuje, pobór mocy jest identyczny. Nic się wtedy nie dzieje, tylko kolor świecenia jest inny.

Chyba kolego się mylisz. W moim pejsie ewidentnie pracuje dysk, więc nie jest to stan czuwania jaki sygnalizuje czerwona dioda.

Może czas wymienić dekoder. Ja miałem niebieską diodę kilka razy, za każdym razem vod ściągnięty w conajmniej 90% więc podejrzewam, że był to sygnał typu "tej nocy nie ściągnięto nic". NIGDY dysk nie pracował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie pożera, bo dekoder jest wtedy w takim samym stanie wyłączenia jak przy czerwonej diodzie- dysk nie pracuje, pobór mocy jest identyczny. Nic się wtedy nie dzieje, tylko kolor świecenia jest inny.

Chyba kolego się mylisz. W moim pejsie ewidentnie pracuje dysk, więc nie jest to stan czuwania jaki sygnalizuje czerwona dioda.

Oczywiście Twój dekoder może działać inaczej, jednak problem diody jest wałkowany tutaj od dawna i kilku innych użytkowników również potwierdziło, że w stanie permanentnego świecenia na niebiesko, dekoder nie pracuje. Ja dokładnie zbadałem, czy dysk wtedy pracuje i czy jest podawane zasilanie na konwerter i na wyjścia USB. Mogę potwierdzić, że z całą pewnością dekoder jest wtedy wyłączony.

U siebie mam dodatkowy podgląd sytuacji, ponieważ używam karty splittera, na której również jest diodka, która miga w czasie, gdy karta jest zasilana. Świeci zarówno podczas normalnej pracy dekodera, jak i podczas pracy dysku w trybie standby (pobierania VOD lub nagrywania). Zarówno w normalnym trybie standby, jak i w czasie "zawieszenia się" niebieskiej diody karta nie jest zasilana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego się mylisz. W moim pejsie ewidentnie pracuje dysk, więc nie jest to stan czuwania jaki sygnalizuje czerwona dioda.

 

Też miałem ten problem na starym sofcie, nie wiem jak na tym nowym...

Wyjmij wtyczkę z kontaktu na parę sekund i włóż z powrotem, to powinno pomóc na parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...