Skocz do zawartości

Najgorsze piosenki


kacper130700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawop, termin muzyka alternatywna uległ w ostatnich latach modyfikacjom i dzisiaj do tzw. alternatywnego popu zaliczamy chociażby Kaśkę Sochacką, Darię ze Śląska, Melę Koteluk, Korteza, Darię Zawiałow, Kasię Lins, Błażeja Króla, Sorry Boys, Kwiat Jabłoni, Ralph Kaminski, Ala | Zastary i wielu innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

@Pawop, termin muzyka alternatywna uległ w ostatnich latach modyfikacjom i dzisiaj do tzw. alternatywnego popu zaliczamy chociażby Kaśkę Sochacką, Darię ze Śląska, Melę Koteluk, Korteza, Darię Zawiałow, Kasię Lins, Błażeja Króla, Sorry Boys, Kwiat Jabłoni, Ralph Kaminski, Ala | Zastary i wielu innych

Nic nie uległo modyfikacjom, tylko teraz wszystko co przypomina choć trochę tą muzykę, (indie pop itp.) to wrzucają do jednego worka. I nazywają to alternatywą. Podobnie jak z muzyką elektroniczną. Niektórzy zaliczają Armin-a van Buuren do tej muzyki:grin:  A poza tym śmieszy mnie określenie pop alternatywny.:grin: To albo pop albo alternatywa.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owszem lubię rap i R&b, oraz jego muzyka "klubowa" to tak naprawdę "dyskotekowa". Nie lubię jedynie hardowego rocka/metalu. Lepiej żeby posłuchał np. Lukasa Grahama czy Meghan Trainor.

a sam Armin to komercyjny trance, coś jak David Guetta będacy DJ Khaledem w elektronice.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, djclassic napisał(a):

 A poza tym śmieszy mnie określenie pop alternatywny.:grin: To albo pop albo alternatywa.

Chodzi o to, że alternatywny pop jest bardziej ambitny, przeważnie nie ma w sobie potencjału na radiowy hit. Raczej ciężko wrzucić do jednego worka Cleo i Kasię Lins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uległo modyfikacjom, tylko teraz wszystko co przypomina choć trochę tą muzykę, (indie pop itp.) to wrzucają do jednego worka. I nazywają to alternatywą. Podobnie jak z muzyką elektroniczną. Niektórzy zaliczają Armin-a van Buuren do tej muzyki:grin:  A poza tym śmieszy mnie określenie pop alternatywny.:grin: To albo pop albo alternatywa.
Według definicji muzyka alternatywna to przeciwieństwo mainstreamowej, którą się gra w radiu czy pokazuje w TV. Moim zdaniem to pojęcie się zdewaluowało, bo idąc tym tokiem rozumowanie, to u nas muzyką alternatywną jest Jay-Z, Snoop Dog, Toni Braxton, Mariah Carey czy Black Sabath, gdyż ciężko tych wykonawców znaleźć w naszych stacjach radiowych. Przypisujmy artystów do gatunków muzycznych, a nie nazywajmy wszystkiego co nie jest mainstreamem muzyką alternatywną. To jest po prostu głupie.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

Chodzi o to, że alternatywny pop jest bardziej ambitny, przeważnie nie ma w sobie potencjału na radiowy hit. Raczej ciężko wrzucić do jednego worka Cleo i Kasię Lins.

Nie ciężko. Jest pop albo alternatywa. A to co wymieniłeś, to po prostu pop. To tak jakbyś powiedział rock dyskotekowy:grin: Albo rock polo jak ten jeden wymyślił:mrgreen:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak twórczość Kasi Lins kierowana jest do innego typu odbiorcy, aniżeli fan takiej Cleo. Może nam się to nie podobać, możemy to negować, ale tzw. ambitny pop, który nie jest nastawiony na bycie radiowym hitem, określany jest przez dziennikarzy muzycznych, recenzentów i portale muzyczne alternatywnym popem lub indie popem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 23:17, Pawop napisał(a):

to u nas muzyką alternatywną jest Jay-Z, Snoop Dog, Toni Braxton, Mariah Carey

Dla mnie to bardziej mogę powiedzieć - nawet taka Beyonce jest coraz bardziej zaliczana do alternatywy u nas. Owszem, jeszcze Usher, Chris Brown, Ciara, Aaliyah, Mary J.Blige (z strony r&b/soul), SZA, Burma Boy, Doja Cat, Ariana Grande (po thank u, next), Lizzo, Lewis Capaldi, Madonna (nowsze albumy jak Rebel Heart czy Madame X), Keri Hilson, The Notorious B.I.G., Nas, The Game, Labirinth, Bree Runway, Christina Augillera, Janet Jackson, Ludacris, T.I., Akon, T-Pain, Brandy, Omarion, Ari Lennox, Destiny's Child, TLC, 702, Xscape, Drake, PARTYNEXTDOOR, Missy Elliott, Andre 3000, Frank Ocean, Brayson Tiller, Solange, Ashanti, Fabolous, Pharrell, Kanye West, NSYNC, Summer Walker, Miguel, Jazmine Sullivan, Giluwine, Lil Uzi Vert, Alicia Keys (od albumu ALICIA), Jill Scott, Erykah Badu, Big Sean, Jhene Aiko, Lloyd, Lil Wayne, Ja Rule, Dr.Dre, Swizz Beatz, J.Cole, Gorrillaz, Kendrick Lamar (solo) itd...   (nie licząc oczywiście lokalnych stacji radiowych, liczę tylko ogólnopolskie). Wszyscy artyści lecą gdzieś, ale nie na naszym eterze.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Classic, ale Beyonce od jakiegoś czasu eksperymentuje z brzmieniem i to co wydaje od jakiegoś czasu nie jest grane w komercyjnych rozgłośniach radiowych. Natomiast Britney Spears to co wydaje (album "Glory" i single z tej płyty), hulały w RMF-ach, Zetkach, Eskach etc. (zdarza mi się na stronach www przeglądać z czystej ciekawości Listy Przebojów w tych rozgłośniach radiowych).

W dniu 22.08.2023 o 11:41, djclassic napisał(a):

Już nie będę się powtarzał. Jakich dziennikarzy?:grin:  Ja mam swój wyrobiony  prze lata gust i tego się trzymam. I nie interesuje mnie jakiś marny [beep]a co on tam powie.

Ale Twój gust nie ma znaczenia wobec tego jak to dzisiaj wygląda i jak to się klasyfikuje. Fakt jest taki, że twórczość takiej Kasi Lins zalicza się do tzw. alternatywnego popu, zaś Cleo do popu i targetem obydwu pań są inny odbiorcy.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

Classic, ale Beyonce od jakiegoś czasu eksperymentuje z brzmieniem i to co wydaje od jakiegoś czasu nie jest grane w komercyjnych rozgłośniach radiowych.

A co ma piernik do wiatraka. To że nie jest grane w stacjach komercyjnych, to od razu oznacza, że to alternatywa? No wybacz.🤣

 

Jeszcze raz powtarzam. Nie ma czegoś takiego jak pop alternatywny. To wymysł dzisiejszych niedoświadczonych dziennikarzy. Indie pop to nie alternatywa.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

Beyonce od jakiegoś czasu eksperymentuje z brzmieniem i to co wydaje od jakiegoś czasu nie jest grane w komercyjnych rozgłośniach radiowych.

No i co z tego? Baccara, Arabesque, Smokie, Klincz, Liroy, Zdzisława Sośnicka i wielu innych też nie są dziś grane w stacjach komercyjny. To znaczy że to alternatywa?:lol:

Edytowane przez Electonic12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Electonic12, nie są grane, ponieważ komercyjne rozgłośnie radiowe coraz rzadziej sięgają po utwory z lat 80 i 90. Playlisty składają się najczęściej z utworów z ostatnich 15-20 lat. Poza tym, nigdzie nie napisałem, że Beyonce, to alternatywa, tylko, że eksperymentuje z brzmieniem i stacje radiowe jej nie grają.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Playlisty składają się najczęściej z utworów z ostatnich 15-20 lat.

Chyba że masz na myśli RMF czy Zet, to niestety się zgadza. Ja takie rozgłośnie omijam szerokim łukiem. Wybieram stacje komercyjne, gdzie grają większy wachlarz numerów i sięgając nawet o lata 60-te.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bloo411 napisał(a):

że Beyonce, to alternatywa, tylko, że eksperymentuje z brzmieniem i stacje radiowe jej nie grają.

Ale, single z RENAISSANCE, czyli BREAK MY SOUL i CUFF IT, tylko Radio Kolor grało w ogóle. A ogólnopolskie stacje nawet nie grały CUFF IT, a prawie nigdzie BREAK MY SOUL się nie dostało rok temu (z tego co pamiętam, RMF MAXX miał krótko na rotacji z ponadlokalnych/ogólnopolskich, a na zachodnich stacjach bardzo często grano tą piosenkę. Podobnie SZA i hit radia zachodniego, czyli Kill Bill. Mógł być pierwszy numer 1 SZAy na polskim eterze, ale nasze stacje nie chciały jej grać.... Podobnie Lizzo i jej poprzedni album. Na zachodnich stacjach do dzisiaj hula Good As Hell w wersji z Arianą. A u nas 2 Be Loved nie było nawet grane na ogólnopolskich stacjach radiowych, podobnie z Special.

 

Godzinę temu, Electonic12 napisał(a):

Baccara, Arabesque, Smokie, Klincz, Liroy, Zdzisława Sośnicka i wielu innych też nie są dziś grane w stacjach komercyjny. To znaczy że to alternatywa?

Prawda, podobnie mówiłem wcześniej o artystach komercyjnych, które nasze stacje po prostu ich numery omijają, niekiedy z powodu braku stacji Urban Cotemporary/Rhytmic CHR (poza Vibe FM, nawet Vibe FM nie gra wielu wymienionych przeze mnie artystów)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...