Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, mara68 napisał(a):

Zauważyłem właśnie, że zmniejszyli mi abonament za następny miesiąc o 10 zł. (tyle płaciłem za mistrzowską piłkę). Czyli jednak idą na ,,wojenkę" z polsatem. Mam nadzieją, że jednak jakoś się dogadają bo mam wrażenie, że potencjalne odcięcie ok. 4 mln. abonentów polsatu od możliwości zakupu ekstraklasy czy LM. może być bardziej bolesne finansowo dla canal+ niż polsatu.

I mogą sobie tak wyłączyć? Co z umowa? U mnie widnieje zobowiązanie na MP do końca marca 2025. To chore bo gdy przedłużasz umowę to konsultant dorzuca ci jakieś pakiety w promo cenach albo free ty podpisujesz nowa umowę bo jest satysfakcjonująca a później to wyłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi miała promocyjnie do wczoraj. To nieważne, że umowa do takiego terminu biegnie, masz wyszczególnione, co jest promocyjne/niegwarantowane, a co nie. Jeżeli nie miałeś tego, że jest kanałem gwarantowanym to jeżeli złapałeś konsultanta za słówka to idź do lokalnego UOKiK i się siluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko idzie w złą stronę. Mieliśmy mieć standard HD i iść w stronę 4K, miała być wymiana dekoderów na HEVC i lepsza jakość niższym kosztem. A idziemy w stronę pogarszania parametrów, cięcia FEC i o zgrozo zamiany HD --> na gówniane SD. Żeby był jakikolwiek sens tego ale na satelicie miejsca nie brakuje Eutelsat szuka najemców a tu się cofamy w rozwoju. 

My abonenci musimy przyjąć jakąś formę buntu. Ja osobiście żądam, żeby poza listą kanałów gwarantowanych, została zagwarantowana konkretna jakość kanałów. Cięcia bitrate, downgrade do jakości SD, to jawne oszukiwanie abonentów, którzy zapłacili za dany kanał a potem nie będą go mogli oglądać z powodu fatalnej jakości.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie policzyli koszty.. zobaczyli że ludziom nie zależy na jakości.. kalkulacja prosta.. wszyscy jak widać tną twierdząc że nie ma dużej straty.. to samo UEFA mówiła że HD + HDR jest tak dobre jak 4K.. i tak teraz chyba będzie.. bo każdy chce mieć pakiety za grosze, więc będą mieli za grosze w jakości SD.. 

 

Dla mnie nie byłoby problemem jakby wszędzie wprowadzili pakiet premium z gwarantowaną jakością np 4K.. lub wysokim HD..

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać tego do 3D, gdzie technologii nie ma aby 3D sprawdziło się w domu.. szczególnie że tam nie ma mowy o jakości a raczej o jej pogorszeniu podczas 3D.. 

 

tutaj mamy zmianę jakościową jaka następuje z nowy możliwościami technologicznymi.. to wzrost z SD -> HD -> 4K tu jest prosty kierunek.. wystarczy obejrzeć mecz w SD.. później w HD a na koniec w 4K.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marko 345 napisał(a):

Premie zarząd sobie wypłaci to nie jest już platforma jakościowa tylko ilościowa przeca klient chce mieć ekstra kontent za który dodatkowo zapłaci.

 

No akurat tych chętnych płacić sporo raczej mało😂 Tym bardziej że tradycyjnej płatnej tv chyba praktycznie ogląda sie sport i film.

12 minut temu, wally79 napisał(a):

To wszystko idzie w kierunku streamingu. Telewizja linearna jest na równi pochyłej. Myślę że za 10 lat "talerze" znikną z krajobrazu.

Tylko jak to działa?😂 Jeszcze te powiedzmy z ofertą filmową działaja a te ze sportem?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ok.. dla tych co chcą mało płacić to dla nich wszędzie SD.. ktoś chce mieć więcej ekstra plan Premium.. i rynek sam by skorygował usługi tak jak ma to miejsce przy VOD.. chcesz mieć 4K/DA to plan premium..

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wally79 napisał(a):

Zgadza się emoji23.png ale skoro już teraz pojawiają się informacje, że wybrane kanały będą miały swoją wersję HD tylko w streamingu to znaczy że zmiany te już zapoczątkowano.

A które to kanały z oferty C+ maja być na satelicie tylko w SD? A wersje HD tylko przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wally79 napisał(a):

Zgadza się emoji23.png ale skoro już teraz pojawiają się informacje, że wybrane kanały będą miały swoją wersję HD tylko w streamingu to znaczy że zmiany te już zapoczątkowano.

Tak, szczególnie ta wersja HD będzie widoczna jak będą porządnie dociążone servery tak jak to było w Viaplay. Nie chciej żeby się wszyscy z tv-sat przenieśli na streaming bo będziesz narzekał że streaming jest drogi. Mam porównanie jak to działa w Skylink, bo też próbują zachęcić niższymi cenami za te same pakiety w streamingu co przez tv-sat i wiesz co z taką jakością to wolę ich tv-sat.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...