Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy agregator treści to może skopiować każdy operator, każda kablówka i tak już się dzieje i inni też sprzedają pakiety tv, internetu z netflix, Disney, viapley itp. 

Co w tym wyjątkowego, inni też sprzedają w pakietach gdzie wychodzi taniej. 

Agregator treści to puste hasło nic nie znaczące, tak samo może napisać allegro że jest agregatorem sprzedaży produktów 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej promują głównie oferty z podstawowymi kanałami + serwisy steamingowe/kanały sportowe. Podobnie jest w ofercie we Francji. 

 

Dzisiaj jest taki wybór usług, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie odpowiada Wam @lakiman @meckbar @plockier oferta C+ to zamiast ubolewać nad ich "upadkiem" to może po prostu zrezygnujcie i idźcie gdzie indziej? 

Jakoś dziwnie wszyscy, którzy tak ubolewają później chętnie przedłużają umowy. 😂

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, k05 napisał(a):

Podobnie jest w ofercie we Francji. 

To znaczy, że już nie wolno wyrazić swojego zdania? Czy można tylko wyrażać zdanie zgodne "z linią partii"?

Masz prawo nie zgadzać się ze mną, ale kto dał Ci prawo mówić mi dokąd mam iść? 

Moja ocena obecnej oferty, zarówno programowej jak i sprzętowej, jest taka jak napisałem. I jeśli się to nie zmieni to zamierzam zrezygnować z ich usług. Poczekam do końca umowy, zapoznanam się z aktualną na ten czas ofertą i podejmę decyzję. Jeśli masz jakieś konstruktywne rady to chętnie poczytam.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, meckbar napisał(a):

To znaczy, że już nie wolno wyrazić swojego zdania? Czy można tylko wyrażać zdanie zgodne "z linią partii"?

Masz prawo nie zgadzać się ze mną, ale kto dał Ci prawo mówić mi dokąd mam iść? 

A czy ja Ci pisze gdzie masz iść? 😂🤣 czytaj ze zrozumieniem zamiast się gorączkować. Piszę,  że jest alternatywa i nie trzeba być uwiązanym do jednego operatora jak dawniej. Kiedyś byłem w Polsacie, oferta mi nie odpowiada i zrezygnowałem, dokonałem zmiany. I tyle. 

16 minut temu, meckbar napisał(a):

Moja ocena obecnej oferty, zarówno programowej jak i sprzętowej, jest taka jak napisałem. I jeśli się to nie zmieni to zamierzam zrezygnować z ich usług. 

Programowo raczej nic się nie zmieni, więc możesz rezygnować. 🤭 no chyba, że jakimś super dekoderem Cię zatrzymają. Chociaż na to bym nie liczył.

18 minut temu, meckbar napisał(a):

Jeśli masz jakieś konstruktywne rady to chętnie poczytam.

Już są wyżej. Nie musisz dziękować. 😂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betonowy89

Jak dla mnie od czasu gdy na czele zarządu stanęła Edyta Sadowska, a za sport zaczął odpowiadać Kołodziejczyk ta marka jest całkowicie niszczona. Z dawnym Canal+ nie ma już wiele wspólnego, a i do nazwy głównej anteny trzeba było dać dopisek "PREMIUM", żeby nikt nie miał wątpliwości z jakim produktem ma do czynienia. Upaść raczej nie upadną ale na pewno powrotu do czasów świetności raczej już nie będzie. Dopóki nie zmieni się kierownictwo nie ma co liczyć na jakieś spektakularne zmiany niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, betonowy89 napisał(a):

a za sport zaczął odpowiadać Kołodziejczyk ta marka jest całkowicie niszczona. 

Przecież Kołodziejczyk nie odpowiada za zakup praw sportowych. 😂

3 minuty temu, betonowy89 napisał(a):

Z dawnym Canal+ nie ma już wiele wspólnego, a i do nazwy głównej anteny trzeba było dać dopisek "PREMIUM", żeby nikt nie miał wątpliwości z jakim produktem ma do czynienia. 

Dopisek powstał ze względu na start ich usługi streamingowej, która miała się nazywać po prostu "CANAL+". 

4 minuty temu, betonowy89 napisał(a):

Dopóki nie zmieni się kierownictwo nie ma co liczyć na jakieś spektakularne zmiany niestety.

No tak, bo nowe kierownictwo od razu wykupi od wszystkich prawa sportowe i będzie jak w 2014 roku. 😂 No i oczywiście miesięczna cena abonamentu bez zmian. 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, k05 napisał(a):

Nie musisz dziękować. 😂

Nie muszę, ale podziękuję. Również za troskę o moją gorączkę, ciśnienie, czy może uogólniając o stan zdrowia. 

Nowym "superdekoderem" mnie nie zatrzymają bo od zawsze wolę moduły w TV, a wcześniej w tunerach, które sam wybierałem według moich preferencji. VU kupiłem dopiero wtedy, kiedy nagle zaczęły znikać mi w telewizorze pojedyncze kanały. Miałem wówczas kartę cameleon w module "CYFRA+" i jak sobie przypomnę ówczesne rozmowy z ich BOKiem to... teraz możesz wyrazić troskę o moją gorączkę. Mimo tego, że miałem sprzęt zakupiony u oficjalnego dystrybutora to operator nie zainteresował się tym, że najpierw należy go wymienić na spełniający nowe standardy, a dopiero później zmieniać system kodowania. 

Po wielu "perypetiach" udało się wymienić obie karty z multiroomu na 2 moduły i zacząłem spełniać warunki konieczne do odbioru zabezpieczonych treści. 

Teraz czytam, że po zakończeniu okresu oznaczonego będę musiał oddać jeden z modułów lub przejść na dwie umowy. W mojej opinii to zmiany bez poszanowania praw nabytych i jeżeli dwie umowy to jedyna opcja zachowania dwóch CAMów to moje dni jako klienta Platformy Canal+ wyznacza czas oznaczony mojej umowy. I możesz mnie trzymać za słowo. 

Nie widzę powodu, dla którego miałbym płacić podwójnie za to samo (a właściwie za mniej bo druga umowa jest na niższy pakiet), ani biegać z jednym modułem między dwoma pokojami. Dekodery absolutnie nie wchodzą w rachubę. Ale, jak już wspomniałem, poczekam na ofertę przedłużeniową i podejmę decyzję. Bez gorączkowania się. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co bronić tej platformy. Chyba każdy widzi że to wszystko z roku na rok tonie jak Titanic. Gdy 3 stycznia oddawałem dekodery po umowie która była od 2016r bo umowa się skończyła w grudniu za mną kolejne 3 osoby w tej samej sprawie. A chłop w punkcie przyznał sam że teraz ludzie więcej oddają niż biorą  i nie jest to dobra wiadomość.

 

 

Dlaczego firma nie publikuje od kilku lat swoich wyników? Bo wstyd że co roku ubywa im abonentów. Już nie wspomnę od 2022 gdy stracą wszystko jak leci. 


Gwoździem do trumny była całkowita strata PL. Teraz zaledwie dwa mecze na Canal+. A co z Rugby? A co z siatkówką Ligi Mistrzów? 
Odkąd stracili Lige Mistrzow w piłce coś się zadziałało i co roku coś tracili. Padlem czy Tenisem nie przykryją tego. Byłem u nich bo mieli Rugby, Premier League na wyłączność i Lige Mistrzow  a i siatkówka była dla mnie super dodatkiem bo grały tam Polskie kluby.  O ofercie filmowej już nie wspomnę. Kiedyś mieć Canal+ to mieć zajefajne premiery filmów i seriali. A teraz? W kółko puszczają Transporter, Titanic, Speed Niebezpieczna Prędkość i Kilera filmy sprzed 20 lat. 

 

Ta platforma już dawno nie jest Premium. Chcąc czy nie ludzie dalej będą odchodzili. 

 

Zostaną tylko Ci dla Ekstraklasy i tego żużla. Chociaż już Canal+ ma problemy przez to że TVP Sport nie jest zainteresowana sublicencją ekstraklasy a wyłożyli tyle kasy że hej. 

 

Teraz więc trzeba aby zapłacili za to abonenci czyli tak jak wspomniał @plockier dołożenie opłaty za multiroom. Teraz multiroom a potem co innego. 

 

Przykro patrzeć jak platforma zamiiast się rozrastać zamyka się w sobie dokładając kolejne opłaty. 

 

Nie dość że dołożyli ceny za pakiety w górę to teraz jeszcze za sprzęt będą dokładać. Niedługo będą brać kasę za pilota od dekodera co miesiąc....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy wie że tu chodzi o zabezpieczenie własnej kieszeni a nie treści :) sprzętu nowego nie będzie ani cudów, tym bardziej cudownych camów.

Wszystko idzie w kierunku monopolizacji kawałka własnego tortu i dojenia, rynek customizacji hardware OEM i certyfikacji która blokuje konkurencje i wolny rynek a maksymalizuje opłatę od przyłączonego gniazdka na rzecz właścicieli.

 

@Vaniliovskyto zobacz słynną konkurencję która każdy starszy, Polsat ma to czego każdemu trzeba :D

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k05 napisał(a):

Na stronie internetowej promują głównie oferty z podstawowymi kanałami + serwisy steamingowe/kanały sportowe. Podobnie jest w ofercie we Francji. 

 

Dzisiaj jest taki wybór usług, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie odpowiada Wam @lakiman @meckbar @plockier oferta C+ to zamiast ubolewać nad ich "upadkiem" to może po prostu zrezygnujcie i idźcie gdzie indziej? 

Jakoś dziwnie wszyscy, którzy tak ubolewają później chętnie przedłużają umowy. 😂

Nie wszyscy przedłużają, dużo osób po okresie minimalnym po prostu siedzi na nieokreślonym i zostawia sobie furtkę szybkiej rezygnacji. Dziś są takie czasy że mnie stać dać 100 zł na C+ a nie wiem co będzie za pół roku. Być może te 100 zł będę potrzebował aby mi prądu nie wyłączyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Dlaczego firma nie publikuje od kilku lat swoich wyników? Bo wstyd że co roku ubywa im abonentów. Już nie wspomnę od 2022 gdy stracą wszystko jak leci. 

Pewnie Disney+, Netflix, HBO MAX, Player też nie udostępniają swoich wyników, bo im abonentów ubywa. 😂 Dzięki za wyjaśnienie. 

31 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Gwoździem do trumny była całkowita strata PL.

Data pogrzebu już znana? 

32 minuty temu, Vaniliovsky napisał(a):

Zostaną tylko Ci dla Ekstraklasy i tego żużla. Chociaż już Canal+ ma problemy przez to że TVP Sport nie jest zainteresowana sublicencją ekstraklasy a wyłożyli tyle kasy że hej. 

 

Teraz więc trzeba aby zapłacili za to abonenci czyli tak jak wspomniał @plockier dołożenie opłaty za multiroom. Teraz multiroom a potem co innego. 

 

Przykro patrzeć jak platforma zamiiast się rozrastać zamyka się w sobie dokładając kolejne opłaty. 

 

Nie dość że dołożyli ceny za pakiety w górę to teraz jeszcze za sprzęt będą dokładać. Niedługo będą brać kasę za pilota od dekodera co miesiąc....

Ojej... 2zł podwyżki za Multiroom przy 18% inflacji.  Jak oni mogli?

Dobrze, że Ty nie musisz się dokładać do tego interesu mając pakiet "za pół ceny" nie wiedząc nawet "na jakiej zasadzie działa ta usługa". 😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betonowy89
Godzinę temu, k05 napisał(a):

Przecież Kołodziejczyk nie odpowiada za zakup praw sportowych. 😂

Podejrzewam, że tak jak ja, Ty też nie znasz zakresu jego kompetencji ale skoro twierdzisz, że od szefa redakcji sportowej kanału telewizyjnego nie zależy w żadnym stopniu jego oferta to chyba dalsza dyskusja jest zbędna. Poza tym nie napisałem nic o prawach sportowych... za jego czasów z C+ zniknęły największe nazwiska które wyróżniały ten kanał.

 

Godzinę temu, k05 napisał(a):
Godzinę temu, betonowy89 napisał(a):

Z dawnym Canal+ nie ma już wiele wspólnego, a i do nazwy głównej anteny trzeba było dać dopisek "PREMIUM", żeby nikt nie miał wątpliwości z jakim produktem ma do czynienia. 

Dopisek powstał ze względu na start ich usługi streamingowej, która miała się nazywać po prostu "CANAL+". 

Nie wyłapałeś ironii w tym zdaniu. Nie szkodzi, zdarza się.

Godzinę temu, k05 napisał(a):

No tak, bo nowe kierownictwo od razu wykupi od wszystkich prawa sportowe i będzie jak w 2014 roku. 😂 No i oczywiście miesięczna cena abonamentu bez zmian. 😂

Szkoda, że sprytnie pominąłeś moje zdanie o tym, że nie ma mowy o powrocie do czasów świetności. Ja akurat pamiętam jeszcze czasy tylko trzech Canal+ na których zazwyczaj było na czym zawiesić oko częściej niż na obecnych 10 albo i więcej bo już można się pogubić. Z kwotą abonamentu też pudło, bo akurat wolałbym płacić nawet i 60 zł miesięcznie za trzy kanały gdzie jest co obejrzeć niż obecne 20 zł za kilkanaście kanałów gdzie ciężko znaleźć coś ciekawego.

 

Pomijam już kwestie sprzętu, jakości aplikacji C+ online czy pozbywania się pojemności na satelicie.

41 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Zostaną tylko Ci dla Ekstraklasy

Przecież Ekstraklasa już od chyba dwóch lat jest u konkurencji dostępna.

Edytowane przez betonowy89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, betonowy89 napisał(a):

Z kwotą abonamentu też pudło, bo akurat wolałbym płacić nawet i 60 zł miesięcznie za trzy kanały gdzie jest co obejrzeć niż obecne 20 zł za kilkanaście kanałów gdzie ciężko znaleźć coś ciekawego.

Ty może byś płacił 60zł, ale inni już niekoniecznie co idealnie pokazała akcja "anty nc+". 

 

Poza tym czasy się zmieniły. Myślicie, że we Francji, Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii nadal wszystko jest u jednego operatora? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05ale działa ta usługa czy nie? Bo jakoś od 6 miesięcy hula aż miło. A to jest chyba najważniejsze żeby działało. A to na jakiej zasadzie mnie nie obchodzi.

Mam mieć dostęp do pakietu i mam. Wykupiłem od Polskiej legalnej firmy. Nie na bazarze u Ziótka. Nie będzie działać? Mam 2 lata rękojmi.

 

Chyba dla każdego Kowalskiego lepiej zapłacić 480zł za pakiet Extra+ z Canal+, Eleven Sports + MultiManPack za 12 miesięcy niż płacić 1500zł za to samo u operatora Canal+.  Więc to chyba jeszcze mniej niż pół ceny ^^

 

Powiem Ci więcej. Jeżeli będzie to działać jak do dziś to nie omieszkam wykupić na kolejne 12 miesięcy w jeszcze niższej cenie.

 

 

 

 

Edytowane przez Vaniliovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lakiman napisał(a):

Z możliwością elastycznego wyboru treści, pakietów.

I to chyba tutaj tkwi, moim skromnym zdaniem, klucz do sukcesu. Nie do końca sie też zgodzę, że boom na platformy minął bezpowrotnie. Mogą spokojnie współistnieć razem z serwisami streamingowymi. Zwłaszcza przy transmisjach sportowych na żywo mają przewagę nad, uzależnionym od przepustowości łączy, streamingiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar2 rzeczy zaważyły w grudniu nad ich ofertą sat.

- dekoder

- Brak możliwości odtwarzania ich treści  4K poza dekoderm w moim przypadku.

Na obecną chwilę, praktycznie nie nagrywam nic, więc spokojnie wystarcza moduł w UPC

Treści 4K będę mógł odtwarzać na odpowiednim sprzęcie. Wystarczy sama aplikacja.

 

W kierunku usługi online powinna się rozwijać platforma Canal+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vaniliovsky napisał(a):

@k05ale działa ta usługa czy nie? Bo jakoś od 6 miesięcy hula aż miło. A to jest chyba najważniejsze żeby działało. A to na jakiej zasadzie mnie nie obchodzi.

Mam mieć dostęp do pakietu i mam. Wykupiłem od Polskiej legalnej firmy. Nie na bazarze u Ziótka. Nie będzie działać? Mam 2 lata rękojmi.

 

Chyba dla każdego Kowalskiego lepiej zapłacić 480zł za pakiet Extra+ z Canal+, Eleven Sports + MultiManPack za 12 miesięcy niż płacić 1500zł za to samo u operatora Canal+.  Więc to chyba jeszcze mniej niż pół ceny ^^

 

Powiem Ci więcej. Jeżeli będzie to działać jak do dziś to nie omieszkam wykupić na kolejne 12 miesięcy w jeszcze niższej cenie.

 

 

 

 

Ty to jesteś wyjątkowo bezczelny kupując lewe usługi za część ceny zawarte na pijaczków lub nawet umowy z MR jakie ta śmieszna firma sprzedaje i wymagając od operatora nie wiadomo co.

8 godzin temu, LorDx napisał(a):

 Polsat ma to czego każdemu trzeba :D

 

Idz do Polsatu i skończ wypisywać bzdury w wątkach o C+ to masz w zwyczaju😂

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vaniliovsky napisał(a):

działa ta usługa czy nie? Bo jakoś od 6 miesięcy hula aż miło

Ale ty nie jesteś abonentem c+ :D ciągniesz lewiznę 

7 godzin temu, Vaniliovsky napisał(a):

A to na jakiej zasadzie mnie nie obchodzi.

Czyli okradanie operatora jest ok? :D

 

Nie zapomnij dać znać jak padnie :D

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej całej dyskusji która się wywiązała najważniejsze info na dzień dzisiejszy jest to że canal + robi kolejną podwyżkę w tym roku, tym razem padło na multiroom który drożeje dość znacznie a nie jest to to poparte tylko inflacją bo od dłuższego czasu canal + tracił różne ważne prawa czy to sportowe czy filmowe i w żaden sposób tego nie rekompensował ceną w dół dla abonentów. 

Oczywiście wiemy że za chwilę pojawią się tutaj ich fanboje którzy będą zakłamywać rzeczywistość co i tak nic nie zmieni. 

Prawda jest taka że canal + staje się baaaardzo drogą platformą dla normalnych ludzi co nie kombinują z cenami pakietów i kupują standardowo, a ich ofertę przebija nawet kablówka z Pcimia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...