Skocz do zawartości

Nuta.TV


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Logo jest tak samo z kwadratami tylko na tej miniaturze zdjęcia tego nie widać. Sprawdziłem u siebie w kompie to zdjęcie i kwadraty na napisie takie same jak i w teledysku. Każda dynamiczniejsza scena i kwadraty takie jak widać. Przy spokojniejszych scenach obraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają tak sobie. Monotonnie. Wszystkie piosenki na jedno kopyto. Pooglądałem przed południem czy raczej posłuchałem (bo w Vetrze nie da się tego ogladać - taka słaba jakość) i mogę powiedzieć, że jak toś lubi Pitbulla i Rihanne i Jeniffer Lopez to proszę bardzo. Tego pierwszego w ciągu ok godziny godziny były ze 4 teledyski. W koło Macieju "lecą" ci sami wykonawcy aż do wyrzy...ania. Zatem co kto lubi. Wolę Starsa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra dokonuje rekompresji kanału tworząc własny VBR. Zauważcie, że w miejsce wyłączonego jednego kanału HD (Mezzo Live HD), Vectra włączyła 2 nowe kanały HD (NUTA.TV HD i Romance TV HD). Będziemy u nich ponownie interweniować w sprawie poprawy jakości Nuty.

 

Odnośnie playlisty: w trakcie transportu kurierem DPD urządzeń emisyjnych ze Szczecina do Warszawy uległ uszkodzeniu serwer Music Master, który miał zarządzać playlistą Nuty. Oczywiście niezwłocznie zamówiliśmy nowy serwer, ale idzie on z zagranicy. To nie jest urządzenie, które można kupić w pierwszym, lepszym Komputroniku.

 

We wrześniu naszym celem jest doprowadzenie kanału do ładu i składu, aby 1 października na satelicie już na maksa zarządzić! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Vectry jakość programów HD (bo o SD to nawet nie ma co piać) to coraz większy problem. Oglądałem wczoraj na TVPHD "Dom latających sztyletów" i niestety ale przy najbardziej dynamicznych scenach pojawiły się kwadraty. Jak będzie potrzeba to mogę wsawić screeny. Jeszcze dobre parę miesięcy temu nie było tak tragnicznie :(:(. Szkoda, że nie ma jakiś porfesjonalnych testów typu, który operator kablowy ma najlepszą jakość sygnału telewizyjnego. Pewnie to trudne do zbadania (różne dekodery, rózny rodzaj emisji, kompresji itp. itd.) ale można by chociaż zbadać, który operator najmniej ingeruje w kombinowanie z sygnałem, który trafia do abonenta albo ile programów telewizji operator "poupychał" na jednym transporcie. Chociaż tego pewnie też nie da się obiektywnie zbadać i porównać. Miałem kiedyś nc+ i Vectra biła ją jakością sygnału teraz niestety już nie. Przepraszam za off topic. A wracając do NUTA.TV, założymy się, że nic nie wskóracie u Vectry? :) Mam, nadzieję, że playlista od październiaka będzie różnorodniejsza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kablówki bezpośrednio wstawiają kanały z satelity czy innych przekazów i tylko je muxują. Vectra też tak jeszcze w 2012 roku robiła, ale potem niestety doszedł transcoding i zrobiło się tak sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB Vectry

 

''Szanowni Abonenci, czy nieprawidłowości występują w dalszym ciągu? Jeśli tak, prosimy o przesłanie danych Abonenta i numeru seryjnego dekodera oraz numeru karty w wiadomości prywatnej. Umożliwi to nam wystawienie stosownych zgłoszeń serwisowych. Nadmieniamy, że przesłane przez Was parametry sygnałowe są poprawne. [Patryk]''

 

Dobre. Vectra chce chyba kilku płaczkom na FB chyba poprawić jakość NUTY.TV HD a reszta będzie miała to co jest :)

 

Oglądałem przed chwilą troszkę i nadal nie da się wizualnie oglądać. Moja 6 letnia córka zauważyła że coś z tym obrazem nie tak. cyt:''na pałer tv jest lepszy obraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dalej lipa. Może jest ciut lepiej ale to nie jest HD. Teledysk o dynamicznym natężeniu oraz duża liczba obiektów poruszających się i dalej kwadraty.

 

Dalej nie wyrabia coś. Widać jak obraz na ekranie tv musi poskładać kwadraciki :) Śmieszne to.

 

Dajcie na chwilę pełną moc to Wam powiem czy jest OK.

 

Co z tego że dacie wiekszy bitrate. Vectra i jej dynamiczne transkodery poda tyle ile potrzeba i robi sieczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz jak jest teraz? W trakcie teledysku PSY - GENTLEMAN zmieniliśmy minutę temu jeszcze jedno ustawienie enkodera.

Paradoksalnie zbyt wielki bitrate też może powodować problemy z zapowaniem na niektórych dekoderach.

 

Kluczowe dla nas jest wyeliminowanie sypiącej się pikselizacji na ekranie w Vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...