Skocz do zawartości
peter

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem kompletnie nie w temacie, mam takie pytanie: czy da się odebrać CT Sport jeszcze w DVB-T? Z okolic Żywca odbieram TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima Cool, TV Barrandov. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się, do końca przyszłego roku w DVB-T będzie CT Sport. Od przyszłego tylko w DVB-T2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy się  pojawią  jakieś  dongle  DVBT2  na usb.  Czechy  będą działać  chyba do 11.2019 a potem tylko  DVB-T2.  Niemcy juz mają swój płatny  coś tam Freenet  także w DVB-T2. 

NA PCI mamy  ale nie na każdym  tunerze są możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i zwracać uwagę jakie kodeki mają dekodery DVB-T2. Dużo jest chińszczyzny z obsługą rzekomo DVB-T2 ale H. 264 a Czesi kodują w H. 265. I wtedy pomimo że mamy obsługę DVB-T2 to na czeskich kanalach mamy tylko glos bez obrazu. Tak jak kiedyś u nas jak ktoś miał MPEG2 w telewizorze a nadajniki nadawały w MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam takie pytanie. Czy słowacka TV publiczna będzie pokazywać środowy mecz LM w nadchodzącym sezonie? Bo z fazy play-off niestety nie widzę w programie.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie .Bez Ligi Mistrzów FTA w słowackim DVB-T. :-| Zostaje TV Kurska i 13 minut reklam w przerwie. A było tak fajnie przez ostatnie lata. Na Ligę Europy też pewnie prawa ma O2.  :-| Może wykupią sublicencje, jak TVP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie tak źle, w TVP Sport będzie rozbudowane studio, a jeśli chodzi o LE to prawa ma RTVS i Nova.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż Ligę Europy ma RTVS, dobre i to  :wink: . 

To Słowakom zostanie tylko kodowana LM nawet w środę :?: Hm.  I że RTVS nie stać na wykup sublicencji na LM FTA?  :-| Podobno ściągalność abonamentu na Słowacji nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i zwracać uwagę jakie kodeki mają dekodery DVB-T2. Dużo jest chińszczyzny z obsługą rzekomo DVB-T2 ale H. 264 a Czesi kodują w H. 265. I wtedy pomimo że mamy obsługę DVB-T2 to na czeskich kanalach mamy tylko glos bez obrazu. Tak jak kiedyś u nas jak ktoś miał MPEG2 w telewizorze a nadajniki nadawały w MPEG4.

Monter  na test  przywiózł  mi   Fergie   DVB-T2   HEVC.  2  multiplexy  Czeskie.    Kanały  26  oraz  28.  Sygnał wręcz jak Polskie  muxy. To jest siła. 

Kanał Multipleks Moc (kW) Polaryzacja 36 MULTIPLEX 1 (CT1, CT2, CT24, CT4 Sport) 100 H 51 MULTIPLEX 3 (Prima Love, Genus Plus) 100 H 53 MULTIPLEX 2 (TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima Cool, TV Barrandov) 100

H

Co ciekawe  brak kanału  40 . Czyli kopia   36. Nie wiem skąd odbieram  więc  40.   Docelowo chyba   niech mnie ktoś poprawi  ten mux  zniknie i pojawi się  DVBT2?  Bo w T2  nie ma Ocko   jest tylko Ocko Gold.

Mux 3  kanał 53

Aktuální televizní stanice Bývalé televizní stanice Prima Love (od 8.3.2011) TIP TV - do 1. července 2013 Óčko (od 25.6.2012)[1] Prima HD - vysílala pouze ve zrušené městské síti (viz níže) Šlágr TV (od 19.11.2012) ČT 1 HD/ČT2 HD, ČT4 HD - pouze dočasně v době LOH 2012 Prima Zoom (od 1.2.2013) Z1 ukončila 24.1.2011 ve 23:59 své vysílání Óčko Star (od 1.6.2013) Public TV - do 18.4.2011[2] Kino Barrandov (od 3.4.2015) Active TV (od 22.4.2013 do 11. 3. 2015) Barrandov Plus (od 13.5.2015) ČT :D/ČT art (od 9.10.2013 do 1.4.2018) Prima Max (od 20.11.2015)   Seznam.cz TV (od 12.1.2018)   Prima Krimi (od 22.3.2018) TV Pětka (od 15.10.2012 do 4.2.2013)

Tutaj mamy Ocko  które jest tylko w DVB-T    ? Nie ma w T2.

Jak więc będzie to wyglądać? Będą 3 muxy  o tej samej sile nadawnia  co obecne 2?  Bo na Fergim  skanowało mi to mega szybko   i nie trzeba było  nawet porządnie anteny  dostrajać. A była to ta antena

https://hollex.pl/antena-televes-yagi-edge-mix-combo-p-941.html

Dodam że ta sama antena lepiej odbiera  mux8 i  nie trzeba jej montować  pionowo    także w późniejszym terminie zdejme sobie dipola na tego Televesa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi