Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

Czy według Was mam jakieś szanse na złapanie czeskich i słowackich MUXów z anteną ATX-107 (między Bochnią a Wieliczką)?

Chcę kupić tą antenę i potrzebuję Waszych opinii.

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=40&t=1192&start=2400 - gosc "silsw Krakowie odbiera.

 

U mnie topografia wygląda następująco:

 

dvb-t.jpg

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Mogę kupić dwie anteny i drugą ustawić na Słowację.

Ze Słowacją, myślę, że powinno być łatwiej.

Pozdrawiam,

Sebastian.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. O MUX1 mi najbardziej chodziło zwłaszcza programy CT. To jesteśmy "w domu".
 
Pozdrawiam.
 
P.S. Planuję zakup do tej anteny wzmacniacz LNA-177 i zasilić to HS-013Terra.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ci Ci HS-013 Terra. To jest wzmacniacz. Potrzebujesz zwykłego zasilacza z separatorem, jeśli chcesz zasilić LNA-177. Np taki http://www.dipol.com.pl/zasilacz_wzmacniaczy_antenowych_transformatorowy_2wzs_12v-100ma_z_separatorem_D0012.htm

 

Poszukaj, są w necie nawet tańsze niż w tym linku.

 

Jeśli jednak chcesz to możesz zastosować HS-013 Terra, ale wtedy zamiast LNA-177 musisz zastosować symetryzator. HS-013 Terra to wzmacniacz z wbudowanym zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. Nie działa mi niestety Lysa hora ani Ostrava ;/ Zakupiłem ATX-107 (w paczce brakowało kilku śrub - duży minus dla producenta) i po złożeniu niestety nic nie odbiera na MUX1 Ch54 Lysa hora... Szkoda. Poczekamy na zimę, może drzewa (liście), które są przed anteną 50 metrów przeszkadzają.

W antenie wzmacniacz 32dB.

Co dziwne wszystkie zasilacze z separatorem dają napięcie powyżej 12V - dochodzi nawet do 15V.

Edytowane przez kbc_seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odbieram czeskie DVB-T2, mam tylko głos. Mam TV Sony KDSL-32W706B, obsługuje DVB-T2. Czemu nie ma obrazu?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy jest możliwość odbioru multipleksu regionalnego 19A i 19B w Lubinie (woj.dolnośląskie)? Jeśli tak to jaki zestaw antenowy trzeba posiadać? Posiada ktoś informacje na temat parametrów nadawania tych multipleksów regionalnych? I czy kanały dostępne w tych multipleksach zgadzają się z tymi podanymi w wykazie na forum? Dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

codizwierzak

Co u Ciebie nowego odnośnie odbioru Czechów w tv naziemnej? U mnie zastój, rozważam przeprowadzenie się bliżej granicy (Legnickie Pole - wyżej położone) lub Ziemnice/Grzybiany, gdzie jest lepsze pokrycie i dogodniejszy profil terenu w kierunku Kamiennej G. - Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...