Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

 

zadam pytanie które mnie od dłuższego czasu nurtuje.

 

Mieszkam na Południowym Wschodzie Świetokrzyskie konkretnie Kielce.

 

Czy instalujac antene np televes około 15 m nad poziom gruntu udało by się odebrać Czeskie/Słowackie muliplexy dvb-t?.

Czy Antena wtedy musi być skierowana w stronę danej lokalizacji czy też uda się odebrać sygnał bokiem/ tyłem

 

Kilka lat wstecz ktoś testował i jakiś sygnał  dało odebrać ale nie wiem jak od tego czasu się zmieniły rodzaje emisji,moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na północny-wschód od Mielca na antenie kierunkowej Tridigit 44/21-60 ustawionej na polaryzację pionową(obrócona o 90 stopni) ze wzmacniaczem LNA 177 odbiór programów słowackich z nadajnika Bardejov (109 km) bezproblemowa przez 95% roku od kilku lat. Czasami przy dobrych wiatrach łapie nadajnik Stara Lubovna (Kotnik) ze 131 km. Można zmienić wzmacniacz na LNA 188 - powinien lepiej odbierać.

Nie powinno też być problemów z anteną szerokopasmową obróconą o 90 stopni ze wzmacniaczem LNA 188 w puszce antenowej. Kilka lat temu próbowałem i działała tak samo dobrze jak kierunkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór. Czy w mojej lokalizacji mam jakieś szanse na odbiór czeskiego DVB-T, może słowackiego? Wydaje mi się, że jestem w stanie coś z Ostravy odebrać, a niedługo chciałbym kupić tuner DVB-T2, i nie wiem, czy mogę się nastawiać na coś więcej niż testowy multipleks TVP. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dostępnych symulacji, raczej nie ma szans. Może jakiś ślad sygnału doleci z Namestova, ale raczej nie będzie nadawał się do odbioru. Tak przynajmniej wygląda to w teorii. W praktyce może być różnie.

Gdybyś mieszkał na wysokim wzniesieniu z odsłoniętym terenem w kierunku płd. lub płd.-zach., szanse byłyby większe. Niestety na południu masz dosyć wysokie góry, za którymi są nadajniki słowackie i czeskie.

Nie pozostaje nic innego niż spróbować. Potrzebujesz tylko dużo czasu, cierpliwości i ... kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

RTVS (słowacki nadawca publiczny) chce uruchomić kanał sportowy:

https://www.parabola.cz/zpravicky/34041/rtvs-brzy-spusti-sportovni-kanal-rtvs-sport/

Kanał sportowy chce uruchomić też JOJ - jeden z głównych nadawców prywatnych w słowackiej telewizji:

https://www.parabola.cz/zpravicky/34046/joj-sport-odstartuje-na-podzim/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak to zostanie rozwiązane, bo mamy tam w MUX 1 ciekawą pulę stacji, a miejsce może się kończyć, jeżeli będzie ten kanał w HD. Moim zdaniem tak bardziej na logikę lepiej by było dać ten kanał do MUX 3, podobnie jak Dvojkę HD i Trojkę HD (z MUX 1 na MUX 3), żeby była lepsza jakość, a co do JOJ Sport, to on może trafić do płatnej oferty w DVB-T, ale zobaczymy. Myślę, że na pewno obydwa kanały zapowiadają się ciekawie. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zapping kanałów DVB-T/T2 Czechy na Górnym Śląsku (Rybnik) Kanał 26, 28, 31 (08.10.2021)

 

Kanał 26 (514 MHz) CT1 JM,CT1 SM, CT1 HD, CT2 HD, CT3 HD, CT24 HD, CT:D/art HD, CT Sport HD
Kanał 28 (530 MHz) Retro Music TV, Ocko, Ocko Star, CNN Prima News, Prima, Prima+1, Prima Cool, Prima Krimi, Prima Love, Prima Max, Prima Star, Prima Zoom, Prima Show, CRA
Kanał 31 (554 MHz) TV Barrandov, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, Nova, Nova Cinema, Seznam.cz TV, TV NOE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kanał 26 jest rzeczywiście kanałem kolizyjnym MUX 3 /Słowacja/ i MUX 21 /Czechy/ na kierunku Oświęcim aż pod Mikołów praktycznie nie można odbierać multipleksu  ze Słowacji, bo multipleks z Czech skutecznie ten odbiór eliminuje. Trzeba poczekać aż multipleks ze Słowacji będzie w DVB-t2 i może na innym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W Słowacji - zamieszanie, i kanał Trojka został zastąpiony kanałem od RTVS - informacyjnym nadającym 24 godziny na dobę :o . Podobno to skutek zamieszania związanego z relacją związaną z wojną na Ukrainie, i zachowaniu - Jednotki - pierwszego kanału telewizji publicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to RTVS nie było przygotowane na taką nagłą sytuacje jak ta na Ukrainie więc na prędko stworzyli nowy kanał telewizyjny. Ciekawe czy po wojnie zdecydują się zostawić :24 i przywrócić Trojke jako osobny kanał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapping kanałów DVB-T/T2 Czechy na Górnym Śląsku (Rybnik) Kanał 26, 28, 31 (22.03.2022)


Kanał 26 (514 MHz) 1.CT1 HD 2.CT2 HD 3.CT3 HD 4.CT24 HD 5.CT Sport HD 6.CT:D/art HD 7.CT1 SM HD 8.CT1 JM HD KANAL 28 (530 MHz) 9.Retro Music TV 10.Ocko 11.Ocko Star 12.Prima 13.Prima+1 14.Prima Love 15.Prima Zoom 16.Prima Max 17.Prima Cool 18.Prima Krimi 19.Prima Star 20.Prima Show 21.CNN Prima News 22.CRA KANAL 31 (554 MHz) 23.TV Barrandov 24.Barrandov Krimi 25.Kino Barrandov 26.Nova 27.Nova Cinema 28.Seznam.cz TV 29.TV Noe RADIO (26) 514 MHz 30.CRo Radio Zurnal 31.CRo Radio Zurnal Sport 32.CRo Radio Junior 33.CRo Radio Wave 34.CRo Dvojka 35.CRo Vltava 36.CRo D-dur 37.CRo Plus 38.CRo Jazz 39.CRo Pohoda RADIO (28) 530 MHz 40.Radio Proglas RADIO (31) 554 MHz 41.Radio Dechovka 42.Cesky Impuls 43.Radio Impuls 44.Ukrajinske Radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...