Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiór całoroczny jest jak najbardziej, ale nie całodobowy tzn. w dzień brakuje sygnału, rano i wieczorem odbiera ale nie zawsze sprawdzam. Natomiast zimą sygnał potrafi utrzymać się cały dzień. Nie mam też jakiejś wypaśionej anteny, więc na takiej o większym zysku odbiór może być lepszy? Póki co czekam na zwiększenie mocy, ale chyba nie doczekam :)

P.S. MUX 2 mam całkowicie zakłócany przez MUX4 z kielc. Zdjęcia z odbioru są chyba w tym wątku jak i na Emitelu. Mowa oczywiście o nadajniku z Bardejova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice-Ligota. Czwarte piętro wieżowca.

Wolna przestrzeń w kierunku południowym i południowo-zachodnim.

Antena nr 1 - Yagi 19 el. + LNA-177, pol.V,  Žilina Krížava, 130 km, odbiór całodobowy, całoroczny

Antena nr 2 - Yagi 19 el. + symetryzator, pol.H , Jeseník Praděd, 120 km, Kosztowy 20 km, odbiór całodobowy, całoroczny.

Nie bawiłem się w żadne filtry, żeby połączyć obie anteny. Jedna antena jest podłączona bezpośrednio do TV z dvb-t, a druga

poprzez zewnętrzny tuner dvb-t kablem HDMI do TV.

To jest instalacja u Rodziców.

Natomiast u mnie pozostaje tylko odbiór dvb-s Skylink, też w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Jędrzejowa nie masz co liczyć na odbiór ze Słowacji. Jaką masz ogólnie antenę?

Posiadam antenę Yagi i zwykłą siatkową , jaki byście radzili spróbować wzmacniacz założyć do niej ? Mi nie zależy  na tym aby odbierać przez całą dobę tylko po prostu chcę odebrać coś ze Słowacji lub Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy jest możliwość odbioru multipleksu regionalnego 19A i 19B w Lubinie (woj.dolnośląskie)? Jeśli tak to jaki zestaw antenowy trzeba posiadać? Posiada ktoś informacje na temat parametrów nadawania tych multipleksów regionalnych? I czy kanały dostępne w tych multipleksach zgadzają się z tymi podanymi w wykazie na forum? Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
codizwierzak

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...