Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kunkore: Co z tego, że należy, skoro np. nie jest dostępny w UPC.

czerstwy: naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że Orange Sport jest darmowy i tak jest, udostępniany jest operatorom kablowym i satelitarnym za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danie praw bez oficjalnego ogłoszenia przetargu jest wysoce nielegalne, chyba że się ma pierwokup w umowie.

Konkretnie wskaż mi przepisy na podstawie których muszą być prawa sprzedawane w drodze przetargu. Jakoś Polsatowi nie wadziło uzyskać praw do siatkarskiego Mundialu bez przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice ligi wloskiej i francuskiej moga w ogole nie zobaczyc zadnego meczu jak zaprezentowana zostanie cena za nowe kanaly na poziomie 20zl. I wtedy bedzie placz, ze trzeba placic, a kiedys to wszystko bylo w pakiecie Canal+.

 

Jeśli nawet 100 tysięcy ludzi płaci KSW po 40-50 zł za galę PPV, to 20 zl na miesiąc kibice piłki też znajdą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jest powiedzmy 80 zł na rok za KSW bo co druga gala jest na PS a co innego 240 zł rocznie.Gdzie płacić trzeba będzie jak rozgrywki będą miały przerwą bo pewnie tak to wykombinują.Jeszcze pytanie jakie podstawowe pakiety trzeba będzie posiadać by dobrać te kanały u operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danie praw bez oficjalnego ogłoszenia przetargu jest wysoce nielegalne, chyba że się ma pierwokup w umowie.

Konkretnie wskaż mi przepisy na podstawie których muszą być prawa sprzedawane w drodze przetargu. Jakoś Polsatowi nie wadziło uzyskać praw do siatkarskiego Mundialu bez przetargu.

Przepisy? To podchodzi pod nieuczciwą konkurencję, kupujący prawa po to by je sprzedać nie może faworyzować żadnego podmiotu, czy to rozumiesz, a oddanie praw bez żadnego przetargu Elevenowi pod to podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj z tym zgłoszeniem do UOKiK przez nc+. Jeśli zapadnie jakikolwiek wyrok po myśli nc+ to będzie kwintesencja prawa w Polsce. To tak jakby firma przewozowa (nc+) skarżyła się że sadownik (MP&Silva) dostarcza jabłka do sklepu (do klienta, abonenta) swoim samochodem (11Sport) a nie korzysta z samochodów przewoźnika (nc+). A nie korzysta bo chce zarobić na jabłkach tyle samo albo więcej niż gdyby korzystała z przewoźnika. A i klient końcowy dostanie niższą cenę za jabłka.

Jeśli ktoś w tej sprawi miałby protestować to tylko właściciele MP&Silva że osoby odpowiedzialne za sprzedaż praw wykazały się niegospodarnością i przekazały prawa do 11Sport a nie sprzedały ich komuś innemu.

 

Tak na marginesie. nc+ zapłaciła już tę karę nałożoną za akcje ze startu platformy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaskacie posty o telewizji której nie ma tak jak kiedyś o STARS.TV :) Tylko, że ja uruchomiłem swój wątek 3 dni przed startem :) Ale do rzeczy: najlepsze w tym jest to, że tu nikt się nie musi ciągać po sądach w kwestii praw, wystarczy, że nc+ i CP nie włączą kanału na listę. I kanału nie ma bo z samych kablówek taki kanał nie ma szans wyżyć, zamiecione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna firma nie musi organizować żadnych przetargów! Zrozum to wreszcie..

 

Oczywiście, że musi. Przynajmniej w przypadku tv. To nie bazar, gdzie kto pierwszy kupi ten lepszy.... Telewizja ma obowiązek być poinformowana o cenie produktu.

No to panie ekspert Polsat nielegalnie uzyskał prawa do siatkarskiego Mundialu idąc twoim tokiem myślenia. Kunkore wyobraź sobie,że czyny nieuczciwej konkurencji są opisane w przepisach, szkoda,że nie potrafisz wskazać które to przepisy złamał Eleven- To w sumie musi wykazać NC+ i Polsat, który ma monopol na siatkówkę od lat i jakoś nie burzy się,że zdobywa prawa bez przetargu. Ba, LŚ w 2007 r. zdobyli choć to TVP miała prawo pierwokupu, choć z nią w ogóle ostatecznie nie rozmawiano nawet. Ludzie, którzy przez lata monopolizowali rynek teraz się wielce bulwersują jak ktoś postępuje podobnie. Wasilewski i Polsat?? Kmita zbulwersowany pisał,że mieli układ,a on ważył się sprzedać prawa TVP. O ile postępuje bo sam fakt posiadania kilku praw od danego pośrednika samo w sobie o tym nie świadczy. Jak to powiedział Matwiejczuk, rzecznik Polsatu:" Kto bronił TVP prowadzić rozmowy z FIVB i kupić prawa bez przetargu?? ". Kto bronił NC+ czy Polsatowi prowadzić wcześniej rozmowy, zabezpieczyć sobie prawa na kilka lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem przypomnieć ;)

 

@wislok nie wiem, nie będę się wypowiadać na temat sporu TVP-Polsat, bo dla mnie to robienie z igły widły. TVP moglo zzłożyć zazalenie, a tego nie zrobili. W przypadku Eleven nc+ złożyło zażalenie, bo ma takie prawo. Ja nie pisze, że Eleven jest be...ale w ogole skąd wiesz, że nc+ nie prowadziło rozmów z MP SILVA?

 

Nasze gdybanie nie ma sensu. Musimy poczekać do końca lipca, na razie to nawet ludzie ze środowiska sportowego nie nadążają za tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszczął postępowanie i nie wykazał tego. Jedni monopoliści burzą się,że ktoś chce ten monopol przełamać. Sami zdobywają prawa korzystając i budując układy, gdzie de facto nikt nie może wejść,a później się oburzają,że ktoś inny robi to samo. Mentalność Kalego, hipokryzja NC+ i Polsatu. Wam także takie czyny rzekomo naruszające czyny nieuczciwej konkurencji przez lata nie przeszkadzały- Jestem przeciwny monopolom,ale nie w przypadku praw TV - chcę mieć wszystko u jednego nadawcy- To wasze słowa. I oto was ściska. Ja jestem liberałem, rozumiem prawa rynku, skoro wchodzi nowy gracz to ma prawo kupić, a że komuś się pogorszy i nie będzie miał wszystkiego w tej samej platformie czy cenie- trudno takie życie. Mnie to nie dotyczy, czy prawa zostaną w NC+ czy w Polsacie czy u kogoś innego- to mnie nic się nie zmieni.

Jesteś nieprzygotowany Kunkore do tej rozmowy. Właściciel praw może je sprzedać oglaszając przetarg lub nie. Gdyby było inaczej Polsat nie mógł by nabyć praw TV do siatkarskich MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zgadzam się z @wislokiem. Za bardzo niektórzy przywiązali się do obecnego układu i podziału praw.

 

Myślę, że ESN'owi uda się w końcu obłaskawić CP. Pomimo uwag, zyskują tym przewagę nad NC+. Dobry powód, żeby klienci chcieli płacić więcej. Sport najbardziej przyciąga, szczególnie piłka n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was czytam to się śmieje.

 

MP&Silva jest w posiadaniu praw i to ona może decydować czy odda je dla nc+ czy dla TV trwam, oczywiście nie może to być po cenie dumpingowej.

 

Jak było z Ekstraklasą? MP&silva gdyby nie znalazła kogoś musiałaby albo stracić na tym, albo pokazywać sama co jej się nie opłacało. Nikt wtedy by nie robił pretensji.

To MP&Silva kupiła prawa do ekstraklasy jako pośrednik by potem z nią zrobić to co chce, to ona zagwarantowała klubom ileś milionów złotych i to od niej zależy gdzie Ekstraklasa będzie i za ile.

 

Z moich obserwacji będzie to tak, że Eleven zgarnie prawa od nc+, nc+ nie doda Eleven do swojej oferty, ale za to Polsat się do nich uśmiechnie. Eleven weźmie sobie ligę hiszpańską i LE, po czym udzieli syblicencji dla Polsat Sport oczywiście po cenie dumpingowej i nc+ będzie biło się głowe, dlaczego nie dodano Eleven do nc+.

CP na 200% doda Eleven, przynajmniej będzie mógł się pochwalić ligami. Wątpie w spółprace CP i nc+. Realniejsza jest już CP i Eleven i to może być gwóźdź do trumny dla nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...